Jump to content
Българският форум за музиканти

Новини от Behringer


DILETANT

Recommended Posts

Пулта като цяло е доста добра инвестиция - цъкането с мишка и местенето на кабели само допреди месец (хмм... че и по-малко) ме изкарваше извън нерви вече ;)

Просто трябва да си прецениш, кое ще ти влезе в полза повече. Аз специално съм доволен от Soundcraft CompACT 4, който си взех ( :D:D @разбойник :D ). Преди това се бях засилил към разни Behringer-и, Phonic и т.н.(са и мен Маки и Ямаха ме кефят ама кинти нет ;) ), като междинно ги псувах, че нямат ни един балансиран изход (по-малките модели разбира се, за кво ми е 12, 16 канален тукмак на мен) и хел бете се бях примирил и открил един Phonic с такъв - един на брой балансиран изход. Ама тогава се появи офертата за Soundcraft-a, който за мен е перфектното решение за моите нужди и си е направо професионално пултче, само дето доста по-малко и с малко входове (има и по-голям CompACT 10 вариант), но пък си има балансираните изходи, входове, 48V Phantom - абе яко. Много, много съм доволен. Разгледай ги на сайта на www.soundcraft.co.uk - имат много умни намислени неща и са абсолютно насочени към "самозаписващия се" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ясно, имам още един въпрос. когато сменям каналите на кубето - чист или драйв ше трябва ли да се правят други настроики на МИК 200? или един път кат го напраиш и не го бараш веч? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поразгледах по-подробно новите нещица на Берингер и за мой ужас открих това:

 

METAL TONE MT100

 

http://www.behringer.com/MT100/index.cfm?lang=ENG

 

Take off with the most extreme and sought-after hard rock or heavy metal distortion around, whose sound was modeled after* Boss® MT-2. Multi-gain circuitry lends your sound super thick, tube-like distortion plus endless sustain.

 

22 EUR

 

Как не ги е срам - тва си е живо копие на моят прекрасен Boss MT2 :)

 

Даже надписите на параметричният еквалайзер, волюм, дисторшън и т.н. са същите (-15 +15, 200 - 5к, Min - Max).

 

Сега само мога тайно да се надявам въобще да не звучи като него :) Но пък ако не дай си боже е същият, тогава отивам да си купя някои от другите им камиончета - имат едно дето е като Boss Ds1/Ibanez Tubescreamer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да са гадни Behringer продуктите? Аз лично съм си играл само с моя процесор. Virtualizer Pro 1000. Функционален е и с добро качество на звука. 20-бит ADC & DAC, 24-bit internal processing... Супер си бачка. Само дето няма AutoWah, а на Pitch Shifter-а не може да се изключи оригиналния звук. Ама не е голяма беда. Останалите ефекти са много добри. Пък е евтин, взех го за 50$...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хм. 90% от stomp боксовете са крадени от Boss - не само Metal Zone/Metal Tone - има копия и на OD 1; DS 1 & 2; Noise suppressor-a, Bass EQ и много други. Или тея хора са взели лиценз от Босс, или крадат много безсрамно и ще бъдат осъдени - всичко е 1:1!!! И то на цена 22 евро за парче. Това истина ли е, някой знае ли????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам берингер имат поне бегла представа от възможни правни последствия, така че силно ме съмнява да са "крадени" :) По скоро са се споразумяли с босс по някакъв начин.

 

Освен берингер и други фирми правят босс подобни ефекти. Ето например the latest and greatest Digitech distortion:

 

http://www.digitech.com/products/DF7/DF7.htm

 

Distortion Model

1 - based on Ibanez® TS-9*

2 - based on DOD® Overdrive/Preamp 250

3 - based on Boss® DS-1™*

4 - based on Pro Co Rat™*

5 - based on Boss® Metal Zone®*

6 - based on DigiTech® Metal Master™

7- based on EH® Big Muff®

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси - тва вече ме уби:

 

Behringer Hellbabe Wah Pedal

modeled after Dunlop® Dimebag Darrell Signature Crybaby® From Hell
Ако наистина е 50 евро ще си купя 2 - за всеки крак по един. :P

 

Явно са се споразумяли не само с Бос. Чакам второто тримесечие - ще дойде ли Видовден???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси - тва вече ме уби:

 

Behringer Hellbabe Wah Pedal

modeled after Dunlop® Dimebag Darrell Signature Crybaby® From Hell
Ако наистина е 50 евро ще си купя 2 - за всеки крак по един. :P

 

Явно са се споразумяли не само с Бос. Чакам второто тримесечие - ще дойде ли Видовден???

Значи добре, че не си го купих. Близо половин час разсъждавах над тва уа, сега съм много радостен - ще мога да си го взема за 50 бройлера вместо за 295 лв B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dynacord ще внасят към юни от тези продукти. Точно какво не знам. Но така ми казаха, че ще щели да внасят Behringer. Та, ако някой си е харесал нещо. Юни. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично си харесах поне 5-6, обаче за толкоз пари - 50кинта?!? Как ли ще са?

Ама имат Реверб, Дилей, Еквалайзер на Boss... две чудесии на Electro Harmonix... че и дизайна същия... Радост за бедния китарист:beer: Колко зле може да са... дори и да са пластмасови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img182.exs.cx/img182/2440/behringer15qs.jpg

ето ги как изглеждат наистина:beer: Абс копия на Boss.

 

също тук още снимки: http://www.fdiskc.com/usrsyn/namm/2005/broc.html

Редактирано от Atari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.