Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 PODxt Live


Armaggideon

Recommended Posts

Аз мислех да си купя Digitech GNX4, обаче сега се замислям сериозно

 

Хаха, абсолютно същата работа като мен :)

Но аз мисля чак след година и половина да свърша тая работа, като вече съм бил една година студент и да замина на бригада в САЩ.

 

Някой от тук да е работил с процесор от серията POD ?

Аз го изполвам от 3месеца.Свиря в клуб -4ужбина.Взех го на магия... в последния момент ре6их 4е 6те ми е по-удобно с него.Все пак е лек и без това се пла6та много по лети6тата... и това изигра ре6ава6та роля за избора ми...

Откровенно сажелявам!!! На слу6алки се държи добре но за лайв... ами направо си е пален ТА6АК...Сега си изписах по нета Heughs & Kettnar Tubeman(preamp който 4ух скоро и направо ми прибра акъла :) и Heughs & Kettner Replex (него не сам го 4увал,но 4етах в нета за него и ре6их...6те го взема!)( и двете животни са лампови ) Ами това е което мога да кажа... LINE6 2.0 XT АЛА БАЛА си е детска игра4ка,... никога ве4е няма да се доверя на тях .. и това се е...,.. Аз свиря отдавна,...но да не се правя тук на голяма работа...както и да е...За кой ли път се убеждавам да не вярвам на ПРОЦЕСОРИ!!! От скоро се регистрирах,и мисля 4е пове4ето от вас няма да ми повярват,но 6те ви кажя само 4е сам на 31години и свиря от 6-ти клас.Да не зву4и като хвалба,просто... ПОВЯРВАЙТЕ МИ! Това е!

Ами да... Откога те убеждавах да се откажеш от туй Лайно-6 (както обичам и аз да го нарича :) Даже колко борба сме имали с тебе на тая тема :) Ами ти - НЕ - тоз раклмирал Лайн-6, оня рекламирал :)

Накрая насила те качих на сцената с ТубМан-а и ти сам разбра истината :)

Лайн-6 Под-а е хубаво не6то, но зависи за какво :) Няма дъх в него, няма динамика. Като всеки друг процесор...

Паскалев, добре дошъл в Хюс & Кетнер фамилията :) Дано и Реплекс-а да се окажце хубаво нещо... Ще разберем скоро като го получиш...

Айде - :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...Сега си изписах по нета Heughs & Kettnar Tubeman(preamp който 4ух скоро и направо ми прибра акъла :cheers: и Heughs & Kettner Replex (него не сам го 4увал,но 4етах в нета за него и ре6их...6те го взема!)( и двете животни са лампови )

Welcome on board, както се казва :) Имам H&K Tubeman от години - тва е една от най-добрите тон-машини излизали някога ....(не че съм ултра фен на H&K по принцип, ама така се казва :) Ехх....все някога и с ТриАмп ще се сдобия...или ЧетириАмп, ако е излязъл ...хехехехе)

И Реплекса е култов и ТюбФактора....абе "мноо яки"...

ето един пикчър (copy/paste на link-а в експлоера, че fortunecity нешо се е'ава...)-

http://members.fortunecity.com/synchu/H_K_resize.JPG

 

@visiondann - та както в другата тема споменах мерни сетинга на "Оранжевия" канал :) ....

:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[QU

... Heughs & Kettnar Tubeman(preamp който 4ух скоро и направо ми прибра акъла :) и Heughs & Kettner Replex (него не сам го 4увал,но 4етах в нета за него и ре6их...6те го взема!)( и двете животни са лампови ) Ами това е което мога да кажа... LINE6 2.0 XT АЛА БАЛА си е детска игра4ка,... никога ве4е няма да се доверя на тях .. и това се е...,.. Аз свиря отдавна,...но да не се правя тук на голяма работа...както и да е...За кой ли път се убеждавам да не вярвам на ПРОЦЕСОРИ!!!

ВЕРВАМ ТИ :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам само - няма ли две версии на тюб ман-а? и каква е разликата? по добър ли е двойката и ако да в какво се състои подобрението?

Реално версиите на Тюмбмена са 3 !@!

тюбмен едно е с пове4е вьзмозност като звук и има 4 тири нагодени бленди - jazz, funk , blues i rock и изцяло лампов

tubemen 2 - е три канален - клийн .крьн4( ритьм ) и соло

като клийн канала му е транзисторен - по добьр е за лайф от тубмен 1- който пьк за записи е с пове4е звуци

има и 19 ин4ов рак преамп -TUBMAN PLUS - който вероятно е най добрия

 

ти кьде проспа тубмена който продадох??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
да питам само - няма ли две версии на тюб ман-а? и каква е разликата? по добър ли е двойката и ако да в какво се състои подобрението?

Точно така. Тази на снимката горе (левия дивайс) е втората версия.

Първата е с четири селектора/канала (джаз,фънк, рок и още един дето не го помня) една такава черна и нема отделни суичове за всеки канал.

Като саунд съм подрънквал прекалено отдавна, прекалено малко и не с моята установка, но по спомен звучеше добре, но не толкова колкото втората (което може да е от това, че всички окръжаващи дивайси, с които използвам втората са различни от това, с което съм пробвал първата).

Ае....втората е страхотна:cheers:

 

ЕДИТ: Тони ме е изпреварил :) Само да уточня Tubeman PLUS на практика е почти същия дизайн като първия Тюбман, само че е РАК вариант. (и сетингите са нещо ала clean, crunch, dist1, dist2, което съответства на джаз, блус....и т.н.)

Тюбман II е нов дизайн изцяло... излязъл доста след посочените два:)

 

Иначе най-доброто евър от преамповете на H&K е Аccess, ма не се произвежда отдавна и от време на време излизат единични бройки в е-Bay на цени от 1000-1500 USD.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от тук да е работил с процесор от серията POD ?

От септември 2001 година аз използувам Line6 POD pro.

Нямам оплаквания!

В Този Форум ,в раздела авторска музика сум пускал Links към песни на A Prose, Angerpoint и SJK, вси4ки китари в тези проекти са записвани с китара>Line6 POD pro>Pro Tools

 

Мисля че ,продуктите на Line 6 са много удобни и могат да намерят приложение в Доста ситуации.

Няма нужда да се оспорват качествата им!

Всеки си има вкус и поглед към Това от какво се нуждае и как да го постигне!

Няма да споря с Противниците на Line 6, няма смисъл.

Искам само да кажа ,че продуктите на Line 6 не са най-доброто , но определено са Доста добро и удобно решение, на разумна цена!

... и все пак Личния избор остава Най-важния!

 

Аз избрах Line 6 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също използвам Line 6 PODxtLive вече от 8-9 месеца(взех си го веднага след като излезе).

Както казва Корсара, най-важно е личното мнение.Иначе всеки може да си приказва колкото и каквото иска.Аз нито ще го хваля , нито ще се оплаквам.Факт е, че не съм и се замислял да го сменям и за домашни записи и репетиционни условия е просто незаменим за мен.Да не пропускам обаче факта че го използвам успоредно е Line6 Spider II head+HD147 4x12" Cabinet & Guitar Line6 Variax 500.

Някой питаше дали ставал за дет-метъл?Ако трябва аз да отговоря за това май е най-добър! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти кьде проспа тубмена който продадох??

таковато....аз... ;):D:D:D:D

благодаря ви за инфото ;) гледам ги в ebay ама вървят за по над 150 евро. не че не си заслужава де ;) мерси все пак :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

@visiondann - та както в другата тема споменах мерни сетинга на "Оранжевия" канал :virtuoz: ....

:pray:

Хахахахаха! Дуде, ти да не свириш с моя ТубМан :metalist:

Или само си ми откраднал настройките :metalist:

:metalist::virtuoz::metalist:

:hello: :hello: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.