Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се сменят струните на акустична китара ?


Stoil Tomanov

Recommended Posts

Здравейте..

Искам да попитам 1-2 въпроса..

1. Как се сменят струни ? - ако може да ми обясните целият процес, защото за пръв път ги сменям.

2. През колко време се сменят ? - моите все още не са се скъсали, но сигурно стоят вече повече от 6-7 месеца.

3. Какво мислите за марката струни, които съм закупил - Ernie Ball (Rock and Blues), размери 10, 13, 17, 30, 42, 52,

 

Благодаря Ви предварително за отговорите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

 

В YouTube  е пълно с клипове как се сменят струни на ак. китара. Ето ти един пример:

 

 .

 

А що се отнася до струните, които си купил - Ernie Ball е добра марка, но лично аз смятам 10-ките са прекалено леки за акустична  китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-52  е хибриден сет. Ако не си ги купил нарочно такива, стреми се към стандартни сетове - 10-47 например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-52  е хибриден сет. Ако не си ги купил нарочно такива, стреми се към стандартни сетове - 10-47 например.

Има ли проблем ако са 10-52 ? Не съм ги купил нарочно такива..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо две години ползвам струни Ernie Ball 10-52 (Rock and Blues), на моя Epiphone и Staga на сина ми. Много добре звучът! Според мен са ОК и са идеални!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

http://i21.photobucket.com/albums/b261/ljguitar/Olson-bridge-Sq-full-size.jpg

 

Едва ли ще стане захващането с pin-овете, най-вероятно требълите ще се скъсат в основате на бриджа, защото са от много по-мек материал. Пробвай се все пак, ако те кефи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С найлонови струни ще звучи доста по-тихо и ще се изгуби "цвета" на китарата. Има найлонови струни с топчета на края, потърси от тях иначе ще имаш проблем със захващането към бриджа.

Честно казано, излишно упражнение, но щом си решил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.