Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко Плащате за Перца?


santtu

Колко Плащате за Перца?  

293 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди години имаше едни страхотни перца - Pickboy Pos-A-Grip, но за съжаление не съм ги виждал от много време по магазините.

 

Иначе, и аз като някои други колеги ползвам перца от фонокарти, и намирам дебелината на материала за идеална, а също мога да ги оформя така, че да бъдат максимално удобни за свирене.

 

pib-pb44r075.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросче: много силно ли пера защото за1 седмица поне 2 пъти си "подострям основно" перото

от скоро ми се налага да свиря и ритъм и едно отива за около 2-3 седмици

а преди си карах по половин година и отгоре biggrin.gif

wow маи да търса 2 мм а :godbless: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В момента свиря точно с такова Дънлоп Тортекс, синичко (1мм), малко поизносено вече, но го жуля от близо година :exclaim: Имам и от тия Пикато, ама са ми много неудобни и неприятни. А третото ми е най-култовото, сам си го направих от изтекла ISIC карта - материала е много тарикатски и ламиниран супер тънко. И от едната му страна пише "Teacher", което е важно за всеки уважаващ себе си комплексиран китарист. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

БТВ Тия Тортекси наистина много добре идват на китарката ми.

На пипане са като Фендерските, ама въпреки че свиря ритъм, се износват за не по-малко от два месеца.Шарк шейп-ите също не падат по-долу според мен.

За справка фендерските отиват за максимум месец в ръчичките ми. И което е по-гадното, прецакват ми струните много бързо, защото се люпят като препечен слънчоглед. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм, ползвам всякакви перца поради простата причина че още не съм достатъчно ориентиран... с най-добро впечатление съм останал от Фендърчетата (най-вече матираните, щот' последно си взех ня'къв розово-прозрачен фендър с няк'ва палмичка на него и не бих си взел повече такъв), а ми е интересно, колегата преди мен какво има предвид с "Тортекси" и "Шарк шейпи"... за какви перца става дума и от къде могат да се намерят... че ми е интересно да ги пробвам (изглежда човека е доволен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ми е интересно, колегата преди мен какво има предвид с "Тортекси" и "Шарк шейпи"... за какви перца става дума и от къде могат да се намерят... че ми е интересно да ги пробвам (изглежда човека е доволен)

Значи става въпрос за перца на Дънлоп.Можеш да ги намериш в xxxx-а, зад Булбанк.

Tortex

 

Shark Shape - пишат ги като "Fins"(перка), но на мене ми казаха, че всъщност когато е измислена формата(края на 60-те май беше), създателя й е имал предвид специално перка на акула.

Цената им е левче.

Най-доброто, което мога да ти препоръчам, е да отидеш на място и да пробваш кое перо ти приляга най-добре на ръката и начина на свирене, които употребяваш.

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвам Тортекс .73, просто удобна работа и връхчето е точно толкова остро, колкото ми трябва.

 

Дънлоп Дерлин 500 .96 е също супер перце, малко по-дебело и не гъвкаво.

 

По темата: по левче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с един Stagg 0.88 мм - 1 левче

И аз свиря със същото, обаче след някоя песен на Darkthrone :guitar: и струните стават бели от пластмасата. Трябва да го пробвам този Dunlop.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.