Към съдържанието

Снимка

(Брум)Как да открия от къде идва проблема?

Best Answer Satanachrist , 20 март 2013 - 18:40

Днес включих захранването и кубето в един нормален,евтин разклонител от железарията.Брумът беше напълно нормален,колкото с батерията.Ето това...ТОВА...нещо...ми е създавало главоболията през цялото време.

dsc02822zb.jpg

Go to the full post

• Please log in to reply
36 отговора на тази тема

#1 Satanachrist

Satanachrist

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 141 Мнения:
  • Инструмент:Guitar,Bass & Programming

Публикувано 14 март 2013 - 22:15

Здравейте.Знам,че има много теми за брума при китарата,за екраниране,за адаптери,потенциометри и т.н.Аз имам горе-долу подобен проблем като на останалите с нисък клас китари,но слуаят ми е малко по-особен.Имам Westone LP-XL5,Marshall MG15 и Digitech Metal Master.Всичко е добре при китарата - звук,акустика,гриф.Има обаче следния проблем:Като надуя потенциометъра за сила на звука на адаптера(имам само 2 потенциометъра)и се чува един ненормално силен брум.Като го намаля до край шума почти изчезва,но звученето се променя - като,че ли свиря на сингъл адаптер без почти никакъв брум.Пробвах да включа кубето без кабели - не бучи.Пробвах Кубе->Кабел->Дисторшън педал(без китара) - всичко ок.След това опитах Кубе->Кабел->Дисторшън->пак кабел(без китара) и тука вече брума се усили леко.Както всички знаем това значително намалява като си допрем ръката до метална част,но усещам,че е ненормално силно.Пробвах китарата с друг педал и с друг усилвател - нямаше проблем.От друга страна кубето и педала ми са изправни.Не знам от къде идва това нещо,ако някой има идея нека сподели.Ако не друго - то поне в другите теми повечето хора знаят от къде идва шума и се чудят как да се справят.Аз дори не знам кое не е наред.Помагайте.

#2 Satanachrist

Satanachrist

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 22:39

Ето и подробно видео на цялата история http://www.youtube.c...ature=youtu.be 

#3 Dball

Dball

Blues/Funk/Rock/Metal

• Members
  • PipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Инструмент:Kitara,Pevec

Публикувано 14 март 2013 - 22:50

Това е нормално,така е при дистовете с много гейн.Варианти има-активна китарна електроника,скъпи кабели,нойс гейт,по-добро захранване.

Шум може да се получи от прекалено много фактори.

GEAR-Marshall JCM 602 Celestion Loaded EL34 powered amplifier-Boss GX-700 Epiphone Les Paul Standard 1959 Limitied-Custom Shop-With Gibson Hardware,Fender American Standard Stratocaster-2004-Boss SD-1 Super Overdrive-Japan-Вoss CE-2 Japan
Roland Microcube
Favorite guitarists-Steve Ray Vaughn,Jimi Hendrix,Jimmy Page,Slash,Syu,Gentaro,Takayoshi Ohmura,Robert Marcello,Roope Latvala,Alexi Laiho,Steve Vai,Joe Satriani,Phil X.

#4 Satanachrist

Satanachrist

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 23:08

Носих китарата на преглед и ми казаха,че вътре кабелите са споени хубаво и няма дефекти.На Дисторшън педала пише,че иска 300mA,а на захранването ми пише,че Output-a му е 1.3A.Дали това има нещо общо?

#5 Басурендер

Басурендер

БИРОЛЮБ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1006 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 14 март 2013 - 23:18

Това сие нормален шум за тази конфигурация. (радвай се , че не хвашаш радио). Нали като хванеш китарата не шуми. Дигитекчето с какво го захранваш? Пробвай с по -качественно захранване. Вземи един хубав кабел на китарата и това ще му е..

#6 Satanachrist

Satanachrist

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 23:28

Имам 2 фендерски кабела.Освен това педалчето го захранвам с някакъв адаптер,който не е оригиналния,но на стария скуайър брума не беше толкова голям.Чудя се дали да не купя оригиналния PS200r,a?

#7 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 14 март 2013 - 23:52

Най-добре го пробвай на батерия, от нея по-"небрумящ" източник нема! :)

Не знам чудеса ли очакваш от евтинджос диджитал драйв педалче с бая гейн...

#8 Басурендер

Басурендер

БИРОЛЮБ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1006 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 15 март 2013 - 00:06

Нали не е нормалното място на диджитека върху кубето? Това също може да има отношение. На мен като почне да ми бръмчи така китарата и и обръщам грифа на север и спира. Променяй мястото  на процесорчето  при включена китара и намери такова с по - малък брум. Зарежи тези глупости свири си така и се кефи. За записи ще намериш други решения. За репетиции всичко си е  ОК. ( а както каза Baby Thomas на батерии ще ти падне поне с 30% бръмченето) ...предполагам

#9 Петьо Бояджиев

Петьо Бояджиев

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 332 Мнения:
  • Инструмент:китара, клавишни

Публикувано 15 март 2013 - 11:36

+1 Махни драйва от кубето и му сложи батерия.

#10 maxim09

maxim09

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Инструмент:Squier, Кремона

Публикувано 15 март 2013 - 12:20

Би ли споделил, как се справяш с ужасно тънкия звук, когато ползваш Squier - а и набримчения с този Digitech Metal Master гейн?

Иначе, аз също бих посъветвал да ползваш дисторшъна с батерия.

От моя скромен опит, бих споделил, че оптималния вариант с дисторшъна и моето комбо при мен се получава, като дист пота на ефекта е малко след 12 часа, гайна на комбото на 2  /2 от 10/ , комбото ми е с един канал, комбинацията на адаптерите бридж и мидъл.

Просто опитвай и различни настройки между комбото и ефекта , аз това ти предлагам. :virtuoz:

#11 taktun

taktun

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 143 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 15 март 2013 - 22:56

+1 за проба на батерия или друго захранване.На нек адаптера пак ли прави така?

#12 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 16 март 2013 - 12:05

Къв скуайър,кви сингли,написал си е,че е с хъмбъкъри .. 

Вдигни кабелите от земята ,ако си в някакъв шибан блок ,а и всякакви устройства на булсат,  рутери вкарват доволно количество интересни паразитни шумове.

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#13 maxim09

maxim09

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Инструмент:Squier, Кремона

Публикувано 16 март 2013 - 13:36

Къв скуайър,кви сингли,написал си е,че е с хъмбъкъри .. 

Вдигни кабелите от земята ,ако си в някакъв шибан блок ,а и всякакви устройства на булсат,  рутери вкарват доволно количество интересни паразитни шумове.

Автора на темата бе писал някъде, че има и Squier и при него нямало брум.

А на мен ми стана интересно, как се съвместява  тона на Squier-а с ефектче, като Digitech Metal Master , който си е хай-гейн педал.

Просто, ако може споделете. От моя опит много изтънява тона на точно тази китара с този дист, особено когато дист пота  е на max.

#14 Icarus

Icarus

убавьец!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2515 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 16 март 2013 - 16:27

Когато дист-пота е на макс, няма никакво значение какво си ръгнал в т'ва нещо, от цялата мазня нищо не се разбира и без това.

Смятам, че шумът от видеото е напълно нормален, просто авторът се е олял с гейна. Така и не разбрах все пак пробва ли с батерия, не пробва ли. Ако така изчезне шумът - адаптерчето е менте. Ако не - пробвай други кабели. Ако пак не става (и приемем, че китарата, педалчето и кубето са наред, както казваш) - просто живееш на кофти място с кофти ел. инсталация и/или е бъкано със сигнали в пространството, които ти вгорчават живота.

Мястото на драйва според мен няма никакво значение. От 2-3 години моят драйв си кибичи върху ампа ми постоянно е включен, няма разлика с това дали е там или на земята.

#15 Satanachrist

Satanachrist

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 17 март 2013 - 13:22

Ей,хора,благодаря ви за отговорите.Остават ми няколко варианта:Да си взема оригиналното захранване на Диджитек,да си взема по-добър кабел за дист->китара,защото дист->амп ми е Фендер и не мисля,че е зле,а напротив.Ако и тогава не стане - няма значение,ще се свиква докато не купя по-хубава китара.Относно батерията - не съм пробвал,но не мисля,че би имало кой знае каква разлика,а и да има няма да давам пари постоянно при положение,че имам захранване за ток.

Някой попита за скуайъра - всичко си беше наред със звука и ми харесваше като цяло.Все пак свиря и записвам блек метъл така,че тона,който този equipment ми дава ме задоволява,просто брума е малко в повечко,но се надявам с времето да измисля нещо.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни