Jump to content
Българският форум за музиканти

Лют купон или безпогрешност!


MDFk

Споделете....  

161 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Задължително е шоуто! Гласувам с две ръце и два крака за купона. Вярно е, че хората се кефят, когато що годе разбираш какво свири групата, но не мога да понасям някакви намусени музиканти, които си мислят само дали ще го изсвирят та-да-да-да-та-та или та-та-да-да-да-да :) . На клуб се ходи за да се кефи човек. Аз лично винаги се радвам, когато хората които свирят успяват да комуникират с публиката и да са весели. Така ме грабва насторенито, дори и да не съм бил много в кондиция преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма отговор "От 2-те по много". Те не са взимно изключващи се - съчетанието от убийствено свирене и същевременно адекватно сценично поведение и шоу е това,към което всички трябва да се стремят,според скромното ми мнение. :)

То "малко" е за благозвучие, имах предвид 50-50 от 2те. :)

Напълно си прав - така наистина хората го запомнят! Занапред ще слагам и такъв отговор!

 

Бил съм веднъж на такъв концерт, направо ми се накъдри пуловера от кеф! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може би наистина трябжа да има и от двете, но по повечко. Не е необходимо на всяка цена купон, просто атмосфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоу и свирене - пример - Металика :P:P:P:P:P:P

Кой казва че няма и двете? :metalist:

 

Иначе е мнооого важно да не си дърво. Аз отивам на концерт за да си прекарам добре, не за да слушам дърво, което свири :lol:

Като групата е зле обаче и пее фалшиво, ми е смешно, но не и толкова приятно. Бил съм и на такива концерти.

Хубаво шоу с хубава музика е това, към което трябва да се стремим :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с мнението на Феникс. Едното не трябва да пречи на другото и Металика са един хубав пример. С достатъчно подготовка всичко е възможно :metalist: Тук се намесва закона на седемте П-та :green: :green: :green:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

доста смесихте нещата ... или аз не разбирам точно смисъла на темата ... та

 

1-во .. ако се отняся до ходене на концерт ... се предполага че е на голям концерт т.е. на голяма група ... за мен примерно такъв беше Траш тил деф фестивала в Каварна( и по-специално групата Napalm Death) ... и там или на подобни, просто нито шоуто и куфнята могат да изместят професионализма/техничността(както искате го наречете най-просто доброто изсвирване на подготвения репертуар) нито обратното ... поради простатта причина че група/състав такава класа, от такова ниво не може да си го позволи ... най-малкото тези парчета са свирени до болка... не само по репетиции, дори повече по концерти.

 

2-рата опция обаче е ако става дума за личното ви присъствие на сцената (искам да отбележа че не смея да се нарека музикант ... поне засега ... ) лично аз имам не повече от 10-тина излизания на сцена (свиря на бас китара в деф/грайнд група в добрич), но винаги съм държал преди всичко самото ми присъствие на сцената да не бъде от типа .. Там съм за да свиря да покажа какво съм правил на репетиции .. ами да си изсвиря подготвеното и в същото време да си се кефя на това че аз/групата ми сме направили нещо сами и разбира се нещо на което аз съм тотален фен.... тоест че тази музика(по-екстремните метъл стилове) на живо е за меле а не за театър :lol:

 

малко сложно завъртях мнението си но мисля че ще ме разберете ...

в заключение : За мен и 2-та компонента на сцената са сравнително важни и се стремя да не изоставам в нито един от тях ...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля си тука, че най-важното е групата да държи вниманието на публиката пък как го прави това няма значение. Аз имам един мноогоо добър пример изразяващ мойто мнение - Аеросмит, нищо кой знае колко техничарско, но пък какъв заряд се носи из техните концерти ! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам,като излезе Леми с 1 час закъснение (за да си допие бърбана)на концерта в София преди няколко годинки и така небрежно пусна killer1 на 10..

е на по-як концерт не съм бил никога,нищо че свирят "рокчета" B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, та това "златната среда" звучи някак доста по-привлекателно като отговор, отколкото "Ако не са ингвита или петручита не ми ги пробутвай".

Аз гласувах за въпросната златна среда, но като че ли се опитвам да се доближавам повече към културното изпълнение, отколкото към дивия купон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ако искаме перфектност ще ги слушаме студийно. Концертът е шоу, а не перфектност. Според мен де.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
мдам,като излезе Леми с 1 час закъснение (за да си допие бърбана)на концерта в София преди няколко годинки и така небрежно пусна killer1 на 10..

е на по-як концерт не съм бил никога,нищо че свирят "рокчета"

 

Няма да забравя как след много чакане светлините изгаснаха и настъпи пълен мрак...в далечината зад сцената на Академик се появиха светлини от фаровете на пристигащ микробус....настана пак мрак и след 3-4 минути се появи светлинка от фаса на пура на сцената...светнаха прожекторите и Леми каза само едно:

- Wе are Motorhead - and we gonna kick your ass! - хвърли фаса след което брутално размазаха ;):D;):headbang:

 

Малко хора имат такова присъствие на сцена и вдъхват респект като Леми. :D Въпреки, че не съм от най големите им фенове тогава определено се почувствах като на концерт на големи звезди...не искам да казвам нищо лошо за нашите групи, но повечето от тях стоят невзрачно на сцената...като че ли нямат самочувствие и до голяма степен с право... :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.