Jump to content
Българският форум за музиканти

Ъпгрейд на адаптери на Епифон Лес Пол


RZArector

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз имам Епифон СГ,китайско,даже не е от официалната Гибсън фабрика - сглобката е идеална и звучи чудесно даже и на сухо,естествено е с гибсънски адаптери,според мен това най-логичния ъпгрейд (аз така я купих де)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ерик Клептън е свирил на албума "John Mayall and the Bluesbreaksers" с Гибсън Лес Пол произведен през 1960г, което съответно означава че китрата е била с автентични Гибсън PAF хъмбъкери, с лепенка "Patent Applied For" залепена от долната им страна. Единствените точни репродукции на такъв адаптер, за които се сещам са на Сиймор Дънкан: SH-55 Seth Lover и Antiquity. С парите, които си заделил можеш реално да си купиш един SH-55. За Antiquity няма да ти стигнат. Оригиналните PAF хъмбъкери имат следните характеристики:

 

- нисък аутпут(~ 7 - 8 KOhm) и съответно пропускане на повече високи честоти

- не са напоени със смес от пчелен восък и парафин, което ги прави сравнително микрофонични и фийдбекът става неконтролируем при използване на хай-гейн техника. Предимството обаче е, че чистият звук става по-отворен и по-естествен.

 

Ето как звучи Seth Lover моделът:

 

 

Хареса ми това мнение. Щом искаш да свириш Блус на Лес Пол, може да последваш светлия пример на г-н Клептън от ранното му творчество преди да захване Fender-ите. Но пък търсиш и метъл звучене, там вече не съм сигурен, дали ще ти носи плътността на звука, която желаеш. 

Къде са тези гибсъни за 800лв, които споменавате. Аз купих 2 епифона за по 1100-1200 и реших да избегна Gibson LPJ в момента свален от 1600 на 1400лв с идеята след някой друг месец направо да скоча на Gibson Les Paul Custom. До колкото знам конкретния модел се води 2007-ма година:

http://www.thomann.de/gb/gibson_les_paul_custom_eb_ch.htm

 

Доста изчетох и не забелязах някъде да споменават, че са надупчени като швейцарско сирене. Знам, че до 87-ма Гибсън са били в криза и са го правили тип Сандвич, но след това са се върнали отново на Solid Body. Някой ако има друго инфо ще ми спести доста пари :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ти предлагам да не четеш всички глупости изписани в нета за дупки, сирена и влиянието на планетите.

Гарантирам ти, че освен за гърба ти, за друго много значение няма.

Отиваш в MCI и просвирваш 20-ината Гибсъна там и решаваш кой ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ти предлагам да не четеш всички глупости изписани в нета за дупки, сирена и влиянието на планетите.

Гарантирам ти, че освен за гърба ти, за друго много значение няма.

Отиваш в MCI и просвирваш 20-ината Гибсъна там и решаваш кой ти харесва.

Вече съм го избрал, но съм се ограничил сам да не го вземам все още, горе споменатия къстъм. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.