Jump to content
Българският форум за музиканти

Откъде да започна


Er6m

Recommended Posts

вече го казаха. най-бързия и правилен начин е ходенето на уроци. дори учителя ти да не е много добър пак ще е полезно, ще те слуша и следи друг човек, ще ти показва грешките, ще ти дава насоки. това е истината. много трудно ще напреднеш сам, ще отнеме много време и усилия, понякога развиваш с години някое качество а то не е нужно или пък е грешно. трябва ти водач. успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,приятели!Искам да се уча,но нямам време за уроци.По принцип не знам теория,но основите на китарата са ми ясни.Можете ли да ми кажете някакъв сайт или нещо подобно да се уча.Разбирам,че с учител е много по-лесно и бързо,но просто нямам времето и средствата.Имам акустик,в не много добро състояние но все пак върши работа.Става въпрос за съвсем елементарни умения - няма да превземам музикалния свят. :( .Още съм на ниво Smoke on the Water,знам и още няколко 20-тина секундни сола.Някои може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P ще започна с това , че и аз съм горе-долу на твойто ниво, мноого отдавна съм свирил и преди няколко месеца си купих китара( акустик) и досега бях самоук, ама се записах на учител....

та аз си тегля много табове, и гитар про табове от www.ultimate-guitar.com. Да речем си фен на Флойд , пишеш във ултимейт гитар Wish you were here , дрънкаш, свириш, праиш си кефа и т.н.Гледай като търсиш някоя песен тя да е за акустична китара, щото повечето за електрическа не звучат много много...

освен това ,за да научиш акордите ти трябва нещо от рода на :http://harmony.bol.bg/

Така , пробвай и www.kitara.hit.bg , макар че уроците са малко неразбираеми и това е общо взето квото мога да помогна, щото и аз съм N00b все още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Смятам да последвам съвета ти за учителя - ако успея да намеря стария си ще е супер - доволен съм от него ( Светльо от Пловдив) едно време дрънкаше в синдикалния дом сега незнам къде е - дано е още там. Ако не ще си намеря друг.

 

Значи за тези 3-4 години през които не съм свирил, съм се променил, и не гледам на китарата както преди. Сега наистина ми доставя удоволствие да свиря - а преди ми беше нещо като "детска идея" да свиря в група (без да мога да изсвиря каквото и да е :D) и общо взето нищо не правихме ;) ...

 

сега е съвсем друго. Доставя ми огромно удоволствие - особено както си пуснах и ефектите през компа :D

 

Препоръчайте ми някой учител от Пловдив ? незнам дали ще си намеря стария.

 

Едит: Забравих да питам - уча се на една китара - някъква българска е :) идеята ми е че е много зле искам малко да я пооправя. Какви пари ще ми легне да я занеса на лекар :guitar: ? Струните са доста нависоко (грифа е крив доста) има болт за регулация, но ако го натегна още мисля че и от тази китара нищо няма да става повече :D с малко прагчета е (21) чува се доста зле - но както казах за учебна става.

 

Е съвет ми дайте колко ще ми легне това изправяне на грифа(ако е възможно), евентуално смяна на прагчетата, и в най добрия случай смяна на адаптерите ... ? или ще легне колкото една нова за 350 лева ?

Като начало може да изключиш ПЦ-о и ефектите(аре без овърдрайва)и да пробваш да си посвириш с Ролинг Стоунс по слух,може и със старо радио като амп. :D

За "легането" на парите не знам,ама ако ти "легне"грифа на единия крак посредата(с отпуснати струни)и го натиснеш надолу(обратно на изкривяването :D ),с подходящия инструмент можеш да направиш малко оборот на пружината в грифа(по посока на часовника)без много зор и току виж се изправил.. :idea:

И напраоо ми дигна у очите некви нещастници дет свирЪт виртуозно с малко(21)прагчета..ай да не ги изреждам.. :wall: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситгурно на повечето от вас този пост ще е адски досаден, но не забравяйте и вие какви сте били и от къде сте започнали. А какъв е въпроса ми - точно този от къде да започна. Да речем че съм ходил на уроци преди години като бях по-малък... знаете как е металски хави искаш да свириш оскаш да си в група и т.н. Само че тогава не оценявах уроците както трябва и не гледах сериозно на нещата... но сега нещата се промениха и отново хванах китарата ми и с малко настройка на ПЦ-то (благодарение на вас) се сдобих с чудесен ефект :))))

 

Мисълта ми е някой ще ми даде ли някаква насока на къде да продължа ...

Мразя акорди но знам че са основните похвати при свиренето, имам си тетрадката от уроците и всичко което бях свирил си го научих отново и си го свиря всеки ден, но искам да продължа ... казжете на къде :D имам акордите, няколко арпежа (дълги и къси) + няколко скали и общо взето тези неща вече мога да ги свиря сносно.... а сега на къде ?

 

Свалям си ноти от нет-а песни предимно металика, доста ми е трудно, но ми харесва да ги дрънкам, но чесно казано искам упражнения, а тези песни да са ми за развлечение поне за момента

 

Кой ще ме насочи към онлайн ресурс за начинаещ като мен....

виж сега другарче. това че си взимал уроци и имаш основа е много добре. виждам че свириш парчета на металика .добре но да ти кажа от чичо Кърк няма какво да научиш.сега вече е по лесно .има уроциии на китаристи които свирят най -различен стил.виж разгледай .харесай направи си някаква пръстовка удобна за теб.Но преди това си изясни какво искаш да свириш.После вземи някои "камиончета"направи си своя бленда .на теб да ти хареса .или попитай .тук има достатъчно осведомени музиканти.иначе да почнеш да имитираш големите без необходимата техника е трудно.това го казвам от опит.неможе да свириш "бърн"със Кремонка и дисторжън ала В.Търново . Успех. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) ще започна с това , че и аз съм горе-долу на твойто ниво, мноого отдавна съм свирил и преди няколко месеца си купих китара( акустик) и досега бях самоук, ама се записах на учител....

та аз си тегля много табове, и гитар про табове от www.ultimate-guitar.com. Да речем си фен на Флойд , пишеш във ултимейт гитар  Wish you were here , дрънкаш, свириш, праиш си кефа и т.н.Гледай като търсиш някоя песен тя да е за акустична китара, щото повечето за електрическа не звучат много много...

освен това ,за да научиш акордите ти трябва нещо от рода на :http://harmony.bol.bg/

Така , пробвай и www.kitara.hit.bg , макар че уроците са малко неразбираеми и това е общо взето квото мога да помогна, щото и аз съм  N00b  все още  :)

Да,фен съм на Пинк Флойд,имам и guitar tabs на Wish You Were Here.Н не там е въпроса.Ще пробвам по сайтовете,пък ще видим.Мерси. :curse: Между другото някой може ли да обясни как да приоложа tab-овете на практика.

Редактирано от CrazyDiamond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изтегли си Guitar Pro от датата или арената.Това не само ти показва табовете, но и ти ги изсвирва , показава ти на всеки инструмент кво се свири...абе сложно е за обяснение, изтегли го и ше видиш...

а Guitar Pro табовете от http://www.ultimate-guitar.com/ например....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Мога да ви кажа аз преди 3 месеца почнах да свиря на китара и не съм ходил на уроци и пак си ги правя акордите и металика им са супер лесни песните .. уча си ги по таблатури с Guitar Pro 5 съм и съм много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа аз преди 3 месеца почнах да свиря на китара и не съм ходил на уроци и пак си ги правя акордите и металика им са супер лесни песните .. уча си ги по таблатури с Guitar Pro 5 съм и съм много доволен :)

 

Браво , значи си някакъв самороден талант . Металика са едни от най-посредствените изпълнители и са им супер лесни песните , даже ако се свирят на една струна звучат още по-добре .

 

А сега сериозно , музиката е сложно нещо и човек колкото повече учи , толкова повече разбира че си трябва здраво свирене ....а колкото по-здраво свири разбира че още има какво да учи.... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа аз преди 3 месеца почнах да свиря на китара и не съм ходил на уроци и пак си ги правя акордите и металика им са супер лесни песните .. уча си ги по таблатури с Guitar Pro 5 съм и съм много доволен :)

 

Пусни запис, да чуем на какво ниво свириш металика след 3 месеца, за да могат да предценят други начинаещи, дали има смисъл да тръгват по пътя на самоуките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика са едни от най-посредствените изпълнители и са им супер лесни песните , даже ако се свирят на една струна звучат още по-добре .

:)

;) така е - аз като си взех китара след месец свирех whiplash 2 пъти по-бързо от оригинала, но перцата се износваха много бързо и понеже нямаше пари за перца се отказяах да свиря бързо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някой да обърна внимание, че темата е от преди ТРИ години? :) А и мисля, че е дъвкана доста пъти, още повече, че се обръща пак на лаф, бъзик и Металика. Няма нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ви кажа аз преди 3 месеца почнах да свиря на китара и не съм ходил на уроци и пак си ги правя акордите и металика им са супер лесни песните .. уча си ги по таблатури с Guitar Pro 5 съм и съм много доволен :greenangel:

 

Говориш за цели песни или само за рифчетата ?

Като са толкова лесни, можеш ли да избичиш интрото на The Prince ? :hysterical: Или солото на Master Of Puppets ? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.