Jump to content
Българският форум за музиканти

Откъде да започна


Er6m

Recommended Posts

Здравейте! От скоро имам акустична китара и съм абсолютен новак. Изчетох доста уроци и ще съм благодарен, ако ми препоръчате рок/метъл песен, която да е в по-бавно темпо за начинаещи, че The bard's song ми идва малко по-ритмично от нивото, на което съм :icon_shithappens: Интерсеувам се само нещо с какво да започна, понеже скоро ще ходя на уроци, а не ми се бездейства дотогава. Не ми препоръчвайте акорди, а само имена на песни, ако може :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Що всички мразите акорди? И аз съм новак, и само се чудя от къде да попия повече информация ;)

Кой мрази акордите ве брат? първото нещо което почнах да уча кат почнах бяха акордите и за са ми полезни,особено когато свириш AC/DC :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

начи .. аз съшо съм едно новаче :rocker: .. и сега вчера си взех ел. китара, казаха ми че се почва от акостик, но просто нямам тая възможност първо акустик после ел. китара .. после ефекти .. ии т.н :rocker: .. за тва направо на ле. китара ... настоиха ми я сичко е готово .. само че сега скоро ще си купувам и кубе и вече ще почна да се уча .. само да каже че никога до сега не бях докосвала китара .. никаква даже акустик.Та .. намерих си и учител .. да де учителка :rocker: обаче мисля първо да попрочета разни уроци от интеррнет изтеглих 4 киниги с уроци.Почвам да ги чета .. чаках само китарата но след като е тука вече :happy: .. та и из нета ще гледам видео уроци и т.н. .. Ам само да попитам как е по добре .. на компа да си я включа и да си инст. софт и да свиря или .. да си взема кубенце.Кажете как е по добре .. защото четох тук там .. и трябва добра зв. карта .. ама не мисля че е добра мойта сега тегля програма еверест .. сега ще видя .. но мисля че не е мн добра :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ето една полезна табличка която направих.

 

Скали,Акорди,Арпежи

 

Съдържа пръстовка за най-обикновенните акорди+мажорна,минорна (+хармонична минорна и мажорна) скала на вски тон+изведени 1,3(:godbless:,5 степен от скалите за арпежи.

 

Успех с китарата.

 

Изображението го имам във вектор така, че ако на някой му трябва друг размер да пише.

Редактирано от ZGAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте на всички!

от скоро имам китара(акустика) и ходя на уроци.господина ми е голям пич и успява да съчетае както класика така и готини български песни,но аз се опитвам да уча и някои неща сама в къщи.намирам песента горе-долу се оправям с акордите но не мога да схвана самият ритъм като хората

освен това имам проблеми и с баретата(не се чуват особено добре)

та ровех се тука и се чудех дали не можете да ми кажете нещо горе-долу лесно за човек като мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички!

от скоро имам китара(акустика) и ходя на уроци.господина ми е голям пич и успява да съчетае както класика така и готини български песни,но аз се опитвам да уча и някои неща сама в къщи.намирам песента горе-долу се оправям с акордите но не мога да схвана самият ритъм като хората

освен това имам проблеми и с баретата(не се чуват особено добре)

та ровех се тука и се чудех дали не можете да ми кажете нещо горе-долу лесно за човек като мен

 

 

 

Ритъм: Най-простия пример:

Пускаш си метрономче или потропваш с краче някакъв ритъм - не те интересуват тактове и времена, просто нещо, с което да се съобразиш. Избираш си някой акорд и го удряш надолу с перото на всеки удар на крака\метронома. След това можеш да пробваш вариации - нагоре и надолу, два пъти надолу - 1 път на горе, стига да си в ритъм. До чувство е. Ще го добиеш с времето. Също и елементарните песни - учене и слушане, наистина помага. Дори и да е само слушане

 

Акордите с барета:

Ами първо свикваш със самата форма на акорда. Малко теория също ще дойде на добре: Разбери кой тон на коя струна се намира в акорда. Ще ти е от помощ в бъдеще. Отначало е трудно и дори болезнено, но търпение! Най-доброто упражнение е да сменяш акорда с баре с някой друг акорд. Пример: Тактуваш си някой ритъм с крачето и правиш смени между F (фа) акорд и Am (Ла минор) акорд. След това може да замениш Am с друг, примерно G (сол) или D (ре). Идеята е да свикнеш с пръстовката. Ще видиш че ще отвори нови хоризонти за теб. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това имам проблеми и с баретата(не се чуват особено добре)

та ровех се тука и се чудех дали не можете да ми кажете нещо горе-долу лесно за човек като мен

 

Може да са ти слаби пръстите и затова да не се получава желания резултат, но с течение на времето ще свикнат. Имаше някъде из форума една бодната темичка с уроци за начинаещи http://kitara.hit.bg/index.html (това е линка от темата). Сигурно учителят ти ги обяснява тези неща, но може и да са ти полезни. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sieger доста добри съвети даваш. И аз колкото съм разпитал ми се струва че тия неща дето ги казваш са си точно така...а случайно да можеш да ми кажеш..понеже имам няква групичка там и се водя соло китара. Искам някакви упражнения за развитие сола стил хеви... Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Китарите които са написани по-горе от Johnyy, посочената им цен за 2-ра употреба ли е или нови ?

Сега минах през амгазина и ми предложиха вместо кубе, някакъв вокс (което не ми е мн ясно с какво точно е различно), но ми казаха, че в него има всички ефекти които в последствие се копуват за кубето и струват по 100 лева всеки.Самият вокс е горе долу 2-пъти по-скъп от кубето. Също така ми предложиха китара за 360 лв. с думите "тази е идеалната за теб" и сега съм още по-объркан... (:

 

 

извинявам се отговорът е към друга тема.Моя грешка обърках се.

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситгурно на повечето от вас този пост ще е адски досаден, но не забравяйте и вие какви сте били и от къде сте започнали. А какъв е въпроса ми - точно този от къде да започна. Да речем че съм ходил на уроци преди години като бях по-малък... знаете как е металски хави искаш да свириш оскаш да си в група и т.н. Само че тогава не оценявах уроците както трябва и не гледах сериозно на нещата... но сега нещата се промениха и отново хванах китарата ми и с малко настройка на ПЦ-то (благодарение на вас) се сдобих с чудесен ефект :bravo:)))

 

Мисълта ми е някой ще ми даде ли някаква насока на къде да продължа ...

Мразя акорди но знам че са основните похвати при свиренето, имам си тетрадката от уроците и всичко което бях свирил си го научих отново и си го свиря всеки ден, но искам да продължа ... казжете на къде :( имам акордите, няколко арпежа (дълги и къси) + няколко скали и общо взето тези неща вече мога да ги свиря сносно.... а сега на къде ?

 

Свалям си ноти от нет-а песни предимно металика, доста ми е трудно, но ми харесва да ги дрънкам, но чесно казано искам упражнения, а тези песни да са ми за развлечение поне за момента

 

Кой ще ме насочи към онлайн ресурс за начинаещ като мен....

Обичаш да свириш пък мразиш акорди.Първо трябва да застенеш сам пред себе си дали наистина искаш да свириш и си готов да влагаш много време за да станеш стабилен музикант след няколко години което ще рече 3-4 часа минимум на ден.Или просто ей така за хоби ще си дрънкаш.Ако е за хоби тогава не се мъчи много да търсиш знания защото ако не влагаш по голямата част от времето си нищо няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.