Jump to content
Българският форум за музиканти

musicman

Общонационална сбирка-джем 23-26 Май, Сарафово

Recommended Posts

То идеята е ако се събират палатки, да са поне 3-4, идеята за китари край огъня(не в основната вечер,де) ме изпълва с носталгия.И там наистина е безлюдно вечер, дори и през август - един, който е ходил там ми разправя :singer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
То идеята е ако се събират палатки, да са поне 3-4, идеята за китари край огъня(не в основната вечер,де) ме изпълва с носталгия.И там наистина е безлюдно вечер, дори и през август - един, който е ходил там ми разправя :singer:

Палатки - ОК! Въпреки, че за всички ще намеря нормални условия за нормални пари, но който както иска! Оооообаче си се объркал, брат! Няма " ОСНОВНА ВЕЧЕР"! Всеки ден, обяд, миг ще е такъв! Излюпваш се по-рано от другите и може да си на кафенце (кеф ти шкембе чорба) и на китарата, била акустика, била електрика, пускаш си синг бека и си ти! Няма ограничения! Е, ще направим няколко вечери, нали затова се събираме, но идеята е да се запознаем, да пийнем и да се повеселим, пък знае ли човек, може и нова група да се заформи?! Идвайте!

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата и от мен за готината инициатива. Като се знам какъв съм надали ще ги изкарам всичките тея дни в Сарафово, ама ако съм близо ще пробвам да намина. Би било чудесно да има повече такива неща, защо не и регулярен джем някъде по градовете с по-сериозна концентрация на членове на форума ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има пиано, особено акустично, вече ме спечелихте. А има ли възможност да спя някъде в нормална стая за бели хора - с баня и тоалетна в стаята, с топла вода, климатик и най-вече на тишина, че ние музикантите сме с чувствителни уши? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Щом има пиано, особено акустично, вече ме спечелихте. А има ли възможност да спя някъде в нормална стая за бели хора - с баня и тоалетна в стаята, с топла вода, климатик и най-вече на тишина, че ние музикантите сме с чувствителни уши? :D

Заради тебе специално ще махнем телевизора и хладилника и ще изключим интернета! Наистина ли мислиш, че това е село и сме такива аборигени?!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е курорт, ако искаш и 6 звезди ще ти намерят ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи се лаф,че Сарафово бил богаташкия квартал на Бургас... ;)

Редактирано от vanboy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сарафово наистина е Квартал на Бургас. Че има Баровци има, ама пък баш да е богаташки? Има хубави къщички, ама и там го застроиха като навсякъде, че и продължават.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ма ние няма да гледаме строежите, а ще си действаме за нас си! ))))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу строежите,да живеЙ купона!  :jazzband::cheers:

Редактирано от vanboy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята ,бих дошъл и аз ....,ако  всичко  е ок... :cheers2:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е супер ! А ще имали някакви ограничения за възраста ? 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От musicman
      Акустичен джем - сбирка!

Тази неделя, 21.01.2017, в Стерлинг.

Кръчмето е добро, сцената е малка, за 3-4 човека, което е супер, повече народ на сцената не е необходимо така или иначе. Няма барабани и озвучаване за момента. Така, че ще наблегнем на акустичния джем. Ако има желаещи барабанисти, да си ностят кахони или някакви перкусии. 
      Ако някой дойде с електрическа китара, да си носи и усилвател. Но за момента най-добре да го караме ънплъгд. Пък за по-нататък е го измислим.
      Който има възможност да донесе акустично кубе - ще бъде почерпен с бира от ръководството

Начало 19:00.

Какво означава джем? 
      Всеки си носи инструмент и свири в някаква конфигурация от хора според ситуацията. Свирят се 1-2 парчета и слиза, за да се качи друг. Песните не са предварително оределени, всеки ще може да предложи или да зададе тема по която да се импровизира. 

На който не му се свири - да дойде да пием по бира.

Освен джем и сбирка, аз ви предлагам да започнем една инициатива да демонстрираме някакви ефекти, инструменти или апаратура, към които има интерес от присъстващите. 
      Хубаво е предварително да се анонсира кой какво може да демонстрира.
      В случая аз ще нося BeatBuddy и Digitech Trio+, с цел ако не дойдат барабанисти и басисти, пак да си направим готин джем (ама по-добре да дойдат   ). Ако има интерес, като се съберем мога да ги демонстрирам а и да дам на който му е интересно да ги тества. 

Пишете тук ако имате въпроси или предложения.
    • От PlamenM
      И така, вие питате - ние отговаряме,

На 19 ноември , лето 2017то ще бъде организирана Loopers Open Stage Night в познатия Делта Блус Бар ( София, Кирил и Методий 41)
      Що ще рече туй - за хората като мен чели Работническо Дело - Луупери от всички страни, обединявайте се!

А сега сериозно

Доста от нас си играят с ефекти наречени loopers ili loop pedals. Само по себе си това позволява one man show  и Делта Блус Бар ми се върза на акъла да организираме отворена сцена за подобна изява.

Всичко хубаво, обаче има някои правила, дайте да се организираме, щото...

1.Няма ограничения за инструменти. Ако сте китарист, бийтбоксер, басист, пианист и тн и смятате че можете да наслагвате интересни мелодии и хармонии с луупера, заповядайте
      2. Почти няма ограничения в стиловете. Малко тийзър , участие потвърди едиииин ама много сериозен джаз китарист. Каквото мислите че е интересно и грууви, елате па го изсвирете. Сега, ако решите да излуупате последния албум на Нена Украден, Гошо може да ви спре бирата
      3.Всеки участник има между 10 и 20 минути на сцената. Сега, никой няма да гледа часовник и да ви сваля със сопи от сцената, ама се съобразявайте се, нале, че то инак вдъхновението безкрайно...
      4. Правите , що правите,  всеки трябва да може да си разпъне кабелчета, педали , луупчета и да се включи за 5-6 минути. Става просто ако си нарисувате на листче настройките на усилвателя и централно. Ако сме 6-7 човека, няма как за всеки да се прави много тежък отделен сетъп , все пак идеята е да се забавляваме а не да редим кабели. Саундчек ще има, оттам нататък всеки се оправя сам, е, ще помагаме де
      5.Не става да си запишете парчето на луупера вкъщи и там да ни го пуснете. Идеята да е импровизация в реално време - което не изключва вариантът да си свирите предварително измислени схеми, ама ни излъжете че е баш сега ви е хрумнало
      6. Генерално не е ок да се свирят баяти парчета като лууп и отгоре да се солира. Изключват се стандартни джаз, блус, рок схеми...просто да не е баш парче.
      7. Нямам луупер- какво да прая? Ми пак елате, аз с удоволствие ще ви заема моя Бос РЦ 20 и за 20 секунди ще ви обясня как се борави.
      8. Нескромно, ама аз ще се обява за джем лийдер, и при грубо неспазване на по горното си позволявам да прекратя участието на въпросния. Както се случва на всеки читав джем, между впрочем
      9. Всеки има право да си викне другарче - един мелодичен( двоянка, бас саксофон, индийска флейта или един ритмичен инструмент ( долна челюст от перуанско магаре). Ама идеята не е все пак да качваме групи с луупер на сцената..

Сега, малко логистика.

До тук, потвърдили са ми 3ма в това число и аз. За да има смисъл да се прави, ми трябват поне още трима, ама сигурни.Иначе аз мога да откарам два часа концерт с луупер и съм го  правил, ама не искате.

В клуба и два китарни и един бас усилвател, микрофони централно и аз ще взема и АЕР усилвател за акустична. Моя луупер ще на разположение на който няма.

Ми те тва е, ако някой има желание , да се запише в темата. Въпроси в темата или ако са много неприлични на лично.
      Ако се навием, може да стане забавно и приятно начинание, което да го повторим в бая места из София и страната.

Поздрави
      Пламен
    • От musicman
      Скъпи приятели, тази неделя в Делта Блус Бар ще се проведе форумен джем. Началото е от 19:00 часа, като идеята е джемът да приключи в нормално време, все пак в понеделник сме на работа   В заведението има на разположение два китарни усилвателя, китара, бас и барабани, който иска да свири на нещо друго - да си го носи. Препоръчително е китаристите и басистите да си носят собствени инструменти, ефекти и кабели.   Както можете да се досетите от името на бара, основният стил около който ще се обединим ще бъде блусът. Джем лидер ще бъде Пламен, моля всеки който иска да участва да се съобразява с инструкциите му. Някои от вас може би си спомнят че преди време имахме такива инициативи но поради липса на контрол ставаше пълна анархия и съответно джемовете не просъществуваха дълго.   И така, заповядайте да се видим, запознаем ( с който не се познаваме ) и най-вече да посвирим.   Неделя 19:00 - Делта Блус Бар ул. „Св. Св. Кирил и Методий 44 https://goo.gl/maps/HqRvXKYWpEn  

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.