Jump to content
Българският форум за музиканти

разбойник

Съвет за избор на автомобил

Recommended Posts

Налага се да пенсионирам настоящето четириколесно - Opel Vectra B Caravan, а тъй като съм лаик в автотематиката не бих отказал идеи и съвет.

Държа багажното пространство да не е по-малко от това на сегашния ми автомобил, ако е по-голямо още по-добре т.е. търси се комби или миниван. Бих искал някакъв разумен разход на гориво - примерно максимум 10 л. бензин за градско каране и до 7-8л. извънградско, относителна надеждност и приемливи цени за поддръжка. Бюджетът позволява купуване на автомобил около 2000 - 2002 г. Ако взема с бензинов двигател вероятно ще сложа газова уредба. 

Дотук са ми хрумнали следните кандидатури:
Имам добри впечатления от няколко автомобила Honda Civic VI на приятели, но багажникът е малко по-малък от желаното и вероятно ще се наложи да купя и допълнителна кутия за покрива ако се спра на този вариант. 
За Nissan Primera Р11 също имам добри наблюдения, но там ме плашат с високи цени на консумативи. 
Приятел ми препоръчва Citroen Xsara Picasso с дизелов двигател. Багажник - мечта, нисък разход на гориво, но доколкото съм чувал е по-трошлив автомобил в сравнение с горните. 

?

Сивика е добър избор,но ще трябва да вземеш комби

Бих ти предложил Нисан Микра, защото имаме тука една излишна, но параметъра багажник е ограничаващ доста :)

Аз бих гледал Хонда и Мазда. Мазда 6 е с огромен багажник и са много здрави. Проблемът е че чарковете са скъпи относително.

Mazda 6 е култова, особено модела след 2000 дната - карат ги по 300-400 хил километра без проблеми. Ето ти линк към mobile.de - самолетните билети до Германия са евтини, а избора е много голям. Поздрави и успех!

П.С. При японските коли частите винаги са скъпи, но има доста прилични и значително по-евтини алтернативни части.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-mazda6-6-duderstadt/174988412.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=32&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

vanboy, точно комби вариантът е с по-малък багажник  - около 1300 литра, а аз търся минимум 1500. 

Какво мислите за Мазда 626? По-новия модел надхвърля бюджета :) 

Аз си взех avensis d4d комби след пежо 405, тойотата е скучна кола откъм ремонти, разхода на дизел е към 6/100 смесен.Митичния им демпферен маховик е по-евтин от на пасат да речем, а не знам друго, което да се чупи при тия тойоти.Все пак ако ти трябват части , в ebay.uk (понеже са английска сглобка), са около два пъти по евтини , отколкото на нашия пазар.Цените им държат около 4000 за 12 годишна кола.

• Like 1

Не взимай Civic комби - не са правени в Япония. Не взимай Ситроен - аз карам Ксара комби, не Пикасо - да двигателят е добър, икономична е, ама като знаеш какви са ни пътищата, рано или късно ще влезнеж в сервиз да и правиш ходовата част и тогава жална ти майка...

Ако искаш нещо здраво и икономично, дето може да се товари, и не си претенциозен към външен дизайн - Honda HRV е автомобилът за тебе.

Не взимай Ситроен - аз карам Ксара комби, не Пикасо - да двигателят е добър, икономична е, ама като знаеш какви са ни пътищата, рано или късно ще влезнеж в сервиз да и правиш ходовата част и тогава жална ти майка...

(Без да се заяждам!) И за коя марка горното с пътищата и ходовата част НЕ се отнася?! И тая "градска легенда" е от майстори дето само здрави немски коли правят :greenball:Аз карам само Ситроени вече 10+ години и мога да ти кажа колко шарнири и корм. накрайници съм сменил ;-)

Но в едно си прав - Ксара комби (дори и Пикасо) мисля че е малко. Най-добре от тая марка да е Сиротен С5 комби и ще се изненадаш от обема на багажника. А и от тая реколта (2001-2002) вече са доста евтини ... И като + получаваш хидроактивно окачване и комфортна возия

Всеки си хвали неговото, нормално.

VW Passat от мен, която генерация ти влиза в бюджета.

• Like 1

От моя скромен опит (3 коли за година и половина), мога със сигурност да заключа едно - Колкото по-нова кола, толкова по-добре :)

Относно Honda Civic, зависи от годината, но има произведени в Япония и Произведени в Англия!

Трябва да гледаш да е японско производство. Това се разбира от номера на Рамата, не съм сигурен но мисля че трябва да започва с буквата J.

Имам познат който продава Авточасти за японски и корейски автомобили и от него знам, че частите за Сивика произведен в Япония са по-евтини в пъти от тези произведени в Англия, а частите за едните не ставали за другите. Сина ми имаше мерак за такава и ми Даде ми пример за амортисьорите, за японската комплекта бил 140лв. а за английската 400лв.

Като си бил на Опел, Зафирата е миниванче и има голям багажник, но нямам наблюдения за модела!

Мерседес Вито Дизел, също е добър модел, но идва по-голям. Иначе са корави машини.

Мног лесно се познава японското производство - то е с десен волан и надписите вътре са на японски. :)

• Like 1

Благодаря на всички за мненията!

patient, Honda HRV не е с достатъчно голям багажник. Трябва ми голям обем без да свалям задните седалки. 

ArthurDent, Пикасо има по-голям багажник от С5:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/30209.html

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2180.html

Krasi63, Опел Зафира е тежък и разходът им е сравнително голям, поне по каталожни данни. Ако мога бих се опитал да избера по-икономичен вариант.

Presly,аз съм със civic хетчбек 6 генерация,с ляв волан съм и е произведена в Япония ,така,че бъркаш.Англичанките са с правоъгълни фарове,но това важи за купетата. По отношение на Зафирите-функционални,но дървени и капризни.Разгледай Пасатите,както ти казаха по-горе-те са с обемисти багажници...ако и това ти е малко,търси си ван или бус...:)

Edited by vanboy
  • Like 1

ArthurDent, Пикасо има по-голям багажник от С5

Ти вероятно гледаш максималния обем - но това е със свалени задни седалки и затова (Пикасото нали е тумбесто и в средата е доста широко - вярно). В нормално състояние (минимален обем) С5 е >

Но както и да е - аз ти препоръчвам С5, все пак е в по-горния клас кола, а и заради хидравликата.