Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е това чудо?!


mfutbol

Recommended Posts

 Здравейте! От известно време срещам разни клипове, където някои китаристи използват един много странен (поне за мен) аксесоар, ако може изобщо да се нарече така. В това клипче, което поствам, пичагата на електрическата ползва това конкретно нещо. Въпросът ми е: Какво е това? Къде мога да го намеря, има ли го в България?

 Съжалявам, ако има подобна тема, порових из форума, обаче откровено казано, даже не знам как се казва това, което търся, така че, прибягвам до вашата помощ. Благодаря Ви предварително ;)

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/ebow_ebow.htm

 

Това "чудо" както го наричаш възбужда трептенето на струните. Може да се постави едновременно върху две струни. Беше ограничено популярен през 70-те.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/EBow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи на същия принцип, като състейнър системите (като Фернандес на Стийв Вай например).

С тая разлика, че не се налага да дълбаеш по китарата си, а и работи на акустични китари и бас.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...работи на акустични китари и бас.

 

Май се пообърка нещо за акустичните китари. Микрофон не улавя тези трептения. С пиезо не съм пробвал, но пак е съмнително. Иска си адаптери. На бас става свирепа мазня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На акустична китара с железни струни не виждам да има причина да не стане. На найлонова китара е разбираемо да не стане :)

 

А Fats, би ли обяснил какво се получава с баса? Предполагам на животинката не й стига вътък да засилва дебелите струни на баса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На акустична става без грижи, стига да е с метални струни. Свирил съм с E-bow на акустична, както и на бас.
Моя приятел Мартин, който е басист има E-bow и го ползва. Ако знаеш какво правиш не е мазня.
 
 


 

Май се пообърка нещо за акустичните китари. Микрофон не улавя тези трептения. С пиезо не съм пробвал, но пак е съмнително. Иска си адаптери. На бас става свирепа мазня.

При E-bow няма нужда да има адаптер. Процеса е магнитно-акустичен, ако мога така да се изразя. Тоест Е-bow възбужда трептенията на струната и тя звучи, без значение дали е акустична китара (със или без пиезо), банджо или резонатор...

 
Ето китара която не е озвучена.
 
http://www.youtube.com/watch?v=EeWSarJ46MU
 
 
Ето ви e-bow на бас в изпълнение на големия Майкъл Манринг:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.