Jump to content
Българският форум за музиканти

Тестови борд за ефекти!


Recommended Posts

За да не заземяваш нищо по захранванеето трябва да покриеш изискванията за електрически уред Клас II, двойна изолация.

http://www.excelsys.com/wp-content/uploads/2011/09/ApplicationNoteAN1102-ClassIvsClassII.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре де това ясно с безопасността! Аз не съм производител за да покривам някакви стандарти и класове и исота и т. н.

С риск да се повторя ще пиша пак:

Когато всичко е изолирано добре от шасито, (както възнамерявам да направя) също така има и бушон всичко е ОК

Това, което ме интересува е каква защита да направя против късо на изхода 9V?

Другите неща ще ги изолирам и заздравя с топъл силикон, това знам как да си го направя!

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всичко е наред докато не стане така, че не е наред.

Ти, lyu, колко вяра имаш на това ситно трафче? Еми ако стане нещо и телта на първичната опре в ламелите? Например му се разтопи пласмасовката ситна макаричка. Щот и това ще стане някой ден!

Едно, че не мислиш, второ, че не слушаш. Няколко пъти хора, които разбират ти писаха как да го направиш и ти си знаеш твоето. Мислиш ли, че тия хора си ги пишат ей така нещата щот си нямат кво да правят по цял ден? Турни една тройка тип компютърно захранване и бушон и да се преключва с тия драми!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква идея за защита с релета на изхода за 9V, защото там 100% ще има късо?

Ако това са условията, защита от късо съединение с реле... Най тъпата защита която ми хрумва е: от захранването да захраниш през нормално отворения релеен контакт товара и намотката на релето. Трябва да се включи и нормално отворен бутон паралелно на контакта за старт на системата.

Може и по елегантно.

С шунт да се следи товарния ток, компаратор и изпълнителен механизъм.

Може и със стабилизатор на ток да се направи. Тогава ще има ограничение на тока не пълно изключване.

 

Повечето интегрални стабилизатори имат вградени разни защити...

 

Другите неща ще ги изолирам и заздравя с топъл силикон, това знам как да си го направя!

Изолация, заздравяване...С горещ силикон... :slap:

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дали ще му турна тел, тиксо или каквото и да е си е мое решение!

А такъв силикон ползвам много отдавна защото върши идеална работа, там където няма отделяне на топлина от елементите. В случая проводниците под кондензаторите (защото няма платка) са изолирани по този начин. Също така ще сложа и на хлабавите обувки за да не се откачат погрешка.

Пак се продължава с глупави полемики. Съвет за безопасност НЕ съм търсил! 

С риск да се потретя пак ще попитам:

Това, което ме интересува е каква защита да направя против късо на изхода 9V?

Благодаря предварително мили хора!

Отговора на колегата @g_vayov е незадоволителен за мен, пиша го с цел излишни спорове и спам от типа "вече ти написаха..."

Все пак темата я пуснах не да ми се подигравате и да показвате своите личностни величини, а от страна на полезни съвети, както за мен така и за тези които ще четат темата след мен. Мисля, че от няколко поста свързани с токов удар, става ясно на читателя, какви са последствията, валяка много хубаво го обясни! Не е нужно да си пиша едно и също няколко страници. Аз знам как да изолирам проводниците от метала в случай на късо. Като го направя ще кача снимки! Не желая да заземявам корпуса, написал съм по горе от какви съображения сега ще напиша пак "не на всякъде инсталациите са читави" И Ники да може да се стопи трансформаторчето но за сега вече няколко часа храни 3бр. камиончета и е леко топличко, но това не е застраховка... И няма да опре в ламелите дори и да се стопи измислил съм го, стига с тия драми. Предпазител ще сложа няма да го заземявам, моля ви спрете да ме убеждавате в обратното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се това ще е задоволително...

Защитения изход е O/P2

 

 

Schematic.gif

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички линейни стабилизатори от серията 78хх имат вградена защита от късо в себе си. Прочети документацията. Според мен е напълно излишно от допълнително усложняване.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше написал, че човек без образование не бива да чете медицински книги, защото ще умре от печатна грешка.

Та така, тук имаме практическо доказателство на споменатото твърдение.

Даже и не се четат книгите, а мненията на себеподобни в интернет. Които също не четат книги. И така се завърта един кръговъртеж ...

Може пък да е за добро, природата си знае работата, защо да и пречим?

 

Ох, колкото и да се напъвам да стоя отстрани и да гледам цирка, вътрешното ми Аз все ме ръчка да предпазвам от глупости. Не че мога да оправя нещо, ама Сизиф, какво да правиш...

 

Сега малко чесане на гънки, който ги има...

Токовата защита на триизводните регулатори не върши работа в дадения случай. Тя е направена за работа съвместно с термичната защита на стабилизаторите. Няма да обяснявам подробно, за да остане малко за раздвижване на междуушието.

Токовата защита не е фиксирана.  Варира от 1.5 до 2.2 ампера, за оригиналните. За копията  - един бог знае.

Това трафче , дори да сработи тази защита, директно ще се запали.

С други думи все едно няма защита.

Нещата са много по-сложни, както бях подхвърлил в една моя тема за захранване. 

Трябва МИСЪЛ и ЧУВСТВО, това се нарича ИЗКУСТВО (Т.Колев) (на схемотехниката).

 

Ама нали няма да се чете, а само да се пълни форума с ЕГО...

 

Успех!

 

ПП. Имаше едни майтапи на Шкумбата - 

Момче, не ми маай с тоо черен флаг -  Я съм дошЕл да улезнем у морето, и че улезнем!

Редактирано от Parni_Valjak
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията ми се струва много зле написана, но първата схема изглежда добре, обаче може би трябва да се изчисли за по-малък ток.

Колко VA ти е трафчето?

http://www.eleccircuit.com/dc-power-supply-protection-circuits/

Подобна схема, в комбинация с бушони би трябвало да свърши работа за тестовата установка.

И все пак, добре е преди да почне да се ползва, да се тества на ток, малко по-малък от този, на който сработва защитата, да се

види дали трансформатора няма да започне да се загрява , ако е така - да се смъкне тока на сработване на защитата до приемливи нива.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.