Jump to content
Българският форум за музиканти

Parni_Valjak

Добрахме се до Breaking News : (

Recommended Posts

Вижте, в юридическата гилдия наистина има хора с мозък и желание да се направи нещо. Проблемът е обаче, че в съдебната система така са се оплели като черва, че ако осъдят един - ще трябва да вкарат всички в затвора. И ако политиците и съдиите ни бяха хора с акъл, отдавна щяха да жертват някого, за да запазят статуквото и да замажат очите на народа - достатъчно е да има реални присъди за две публични личности и всичко изведнъж ще утихне. Да, ама не... Щот никой не ще да опере пешкира заради всички, а знаете защо до българския казан в ада няма дяволи...

• Like 1

^ Това е така, защото от долу от най-обикновения човечец до най-отгоре, който и да бъде обвинен, винаги ще може да каже "Ами я се виж ти какъв си" и да му дръпне неговия килим. Тук може ли някой с ръка на сърцето да декларира, че във всички моменти на живота си не е имало случай, когато да прекрачва закона по какъвто и да е повод?

"да декларира, че във всички моменти на живота си не е имало случай, когато да прекрачва закона по какъвто и да е повод?" Не е там въпроса. Сигурна съм, че има достатъчно, които в определен момент са решили   п о в е ч е   да не правят компромиси и да не го прекрачват. Човеците изглежда са единствените "разумни" същества, които изискват от себе си и другите да плащат за една и съща грешка, повече от веднъж.

Edited by Viara Ivanova
  • Like 1

Вече има     Салата "Токов удар"

4fce0d05d7c469802dd9ef80bcbb1946.jpg

Собственик на заведение в Бургас протестира срещу EVN, като е включил в менюто салата, която се предлага в менюто на цена от 50 стотинки, но всъщност струва на клиента 2,99 лв.

Салатата е енергийна и се казва "Токов удар", каза за БТА управителят на заведението Яна Василева. Тя е микс от моркови, ябълки, портокал, сусам и лимонов дресинг.

"В менюто действително цената на салатата е 50 стотинки. Но след това прибавяме 1 лев такса "поливане на моркови" и 50 стотинки такса "наточване на ножове". Имаме още 40 стотинки добавка за пренасяне на салатата от кухнята до масата на клиента, след това 20 стотинки начисление за оригинална рецепта и още 39 стотинки за загуби на продукти при приготвянето!

Всичко е просто и елементарно - както процедират енергийните монополисти, обясни Василева.

Собственикът на заведението решил да приложи идеята, след като ЕVN обясниха, че електроенергията е евтина, но допълнителните такси "надуват" сметките. По този нестандартен начин той изразява подкрепата на ресторантьорския бранш към националния протест срещу високите сметки за електричество.

Преди дни в социалните мрежи се разпространяваше "разбивка" на цената на хляб "Добруджа": хляб - 0.50 лв., пренос на хляб - 0.45 лв., достъп на камиона за пренос по магистрала - 0.35 лв., пренос на хляб на ниска скорост - 0.25 лв., пренос на хляб на висока скорост - 0.50 лв., добавка за минаване на зелено - 0.75 лв., високоефективно комбинирано производство на хляб - 0.30 лв, невъзстановяеми кражби на хляб от поточната линия - 0.60 лв. или общо 3.70 лв. плюс 20% ДДС - 4.44 лв.

Edited by Parni_Valjak
  • Like 1

За съдебната система - впечатленията ми са абсолютно преки.

Три основни проблема, трите в различни конфигурации в различните звена (едно повече, друго по-малко), но общо взето и на всички нива се шири :

корупция

незаинтересованост

некомпетентност

трите комбинирани с безнаказаност, дори ненаказуемост, по-скоро.

Не слагам прилагателни, но ако степенувам, ще трябва да слагам думички за превъзходна степен.

Честно, не знам кое от трите по-горе е най-големият проблем ... но трите в комбинация са страховита работа!

Всички знаете, че е лошо положението ... обаче то не е просто лошо, то е отчайващо! А в провинциалните съдилища е направо мор - местен феодализъм без компромиси. Които често и професионално се сблъскваме със системата го знаем и се чудим изобщо как да работим нормално - разбирай без подкупи, без връзки и т.н. 

И ми се струва е най-трудно преодолимо от полож. във всички останали обществени сектори.

Тук-там има в системата по някой читав човек, но той или в крайна сметка се конформира или системата не го завърта и той или си стои някъде в долните етажи ... най-честоили сам се маха или системата го изхвърля - я болен, я с нервно разстройство, я с някое измислено нарушение.

Според мен това ще бъде основен проблем за България поколения наред... много, много дълго.

• Like 1

"да декларира, че във всички моменти на живота си не е имало случай, когато да прекрачва закона по какъвто и да е повод?" Не е там въпроса. Сигурна съм, че има достатъчно, които в определен момент са решили   п о в е ч е   да не правят компромиси и да не го прекрачват. Човеците изглежда са единствените "разумни" същества, които изискват от себе си и другите да плащат за една и съща грешка, повече от веднъж.

Идеята е, че когато нямаш контролиращ процес, дори най-кристално чистата душица ще се изкуши в даден момент да бръкне в кацата с меда. Нали не мислиш, че из управата на Шотландия не е пълно с хора дето всяка вечер лягат с мисълта да измислят как да прецакат системата. Но там съществува камшика, който играе по гъза ако се прецакаш и това е явен възпиращ фактор.

viksps, то положението е ясно, въпроса е какво е решението :)

Основният проблем е, че всеки иска другите да се променят, пред той да се промени.

Имам пресен пример с наш съфорумник и мой, както си мислих, приятел.

А обществено:

Българската интелигенция е основният виновник.

Тя абдикира от своите задължения.

Всички дебати какво да се прави бяха работа на тази прослойка, която излъчва управници.

Толкоз от мен.

Малко офтопик, ама мен лично доста ми издразни, че тази тема набра толкова много скорост. Естествено това е "Говорилня" а  и като граждани на държавата почти всички си имаме позиция, но в музикантски форум ми седи неестетично най-активно тема да е тук, докато темите, в които иде реч за музика си отлежават без постове. Всички марш по инструментите! ;-)

Темата естествено отразява състоянието на съвременното ни общество и пълната му духовна криза !

• Like 1

Ами точно духовна криза с музикантски форум не ми се връзват добре нещо. Това състояние за което говориш си го имаме почти навсякъде извън форума, нямам нужда да си го нося и тук ;-)

Иначе темата е на място, нека си я има ама на места смущаващо ми намязва на селска кръчма ...

Би се изненадал колко голяма част от ситуацията в страната намязва на селска кръчма... включително и свързаната с музикален бизнес :)

^ Emm (да отпочна по шотландски щом си рекъл) "Но там съществува камшика, който играе по гъза ако се прецакаш и това е явен възпиращ фактор."

Не е баш тъй, но аз живея тук само от 7 години, явно ти имаш повече яснота.

Валяк, салатата е жестока. Онли ин Бъъгъс, дет'се вика ;) .

Edited by Viara Ivanova
  • Like 1

Тоест, твърдиш, че в шотландия ако ме спре пътен полицай мога да му метна една дваесетопаундка и ще си затвори очите, и ако това се разчуе, нито той ще го отнесе, нито аз? :) Или ако се разчуе и докаже, че някой е топнал пръст в "кралския" бюджет и си е накупил коли, замъци и яхти с народна пара, просто ще се отърве с някоя лоша дума по вестниците? Наистина, не съм бил в Шотландия, но бих се учудил да е така? :)

Да насоча нещата в по-приятна насока  ;)

Из руските малки обяви:

Правителството на Русия заменя 100 ядрени ракети за 2-ма български политици със същата разрушителна мощ.

Edited by Parni_Valjak
  • Like 1

7thstring, питаш ме по-горе какво е решението .... ще бъда абсолютно откровен .... просто не знам!

Може би дори няма решение ... хора сме, все пак, трудно можем да надскочим себе си.

Тя и демокрацията е на този принцип - просто е най-малкото зло от всички изпитани досега от човечеството обществени системи, защото има в себе си механизми за защита от крайностите - пълната свободия и анархията, от една страна и диктатурата от друга.

Може би не трябва да вярваме, че има едно или генерално решение - това обърква нещата, скачаме  от месия на месия, самозалъгваме се, че може с някаква магия и добро желание да се решат всички проблеми. После се разочароваме и заразваме цялата работа ... абдикираме като граждани и хора, затваряме се в себе си... 

Може би трябва да проумеем, че няма такова едно генерално и просто решение, но заедно с това трябва задължително да продължим да вярваме, че нещата МОГАТ да се ПОДОБРЯВАТ - трябва да се борим - всеки според себе си, колкото може и на всяко ниво - да се подобряват нещата - малко тук, малко там ...

Идеален газ няма в природата и е непостижим дори в лабораторни условия - но това не значи, че няма приближения ... повече или по-малко. 

Човешкото общество не се е развило съответстващо много в духовен и обществен смисъл (имам предвид съответстващо на достиженията на науката и техниката, например) - все пак човешко развитие има и то е ставало крачка по крачка, трудно, с много изпитания.

Много несправедливости (най-общо и слабо казано!) са победени, много нови са се родили...доброто и злото са в непрекъсната борба и винаги ще бъдат.

Никога няма нещата да са само черни или само бели - винаги ще са сиви! - смислен човешки стремеж би било да търсим непрекъснато по-светлите нюанси и да се борим за тях.

Е, може би това, претворено през българското общество, е отговорът на екзистенциалния основен въпрос "Что делать"

Моля да ме извините, ако съм бил досаден или прекалено песимист или прекалено оптимист или прекалено (на пръв поглед) романтичен и идеалистичен :-) :-) :-)

• Like 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.