Jump to content
Българският форум за музиканти

Eurovision 2005


Recommended Posts

" слави и софи маринова трябва да бият"

 

 

"уф как ме е яд че Дони отпадна бееее. как може, не ми е ясно. той толкова добре се представи."

 

"както изглежда Слави ще е безспорен фаворит. "

 

:wall: :wall: :):):D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 136
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Леле мале...кви Нини николини кви полиции кви пет лева...

За цчла веропа това е  що годе призтижно мироприятие.Все се чудех защо българия няма учатник.. ама след тия постове тука погоре се надявам да няма и тая година..ебах ти зора :)

мойто момче,ще ти кажа защо до сега не е имало български участник!защото трябва да се плати патент от БНТ за участие във фестивала!евала,че тази година го платиха :) относно критерия на подбор,то си е ясно!не съм и очаквал някой изпълнител да ме заинтригува и да ме изненада с нещо,което единствено говори зле за БЪЛГАРСКИЯ музикален "шоубизнес",тъй като такъв няма!!! :D

Беше пълна скръб или поне тези няколко парчета, които аз гледах...:D За съжаление.....

А за Нина Николина не съм съгласен - не съм гледал вчерашното изпълнение - също разбрах, че е било под всякаква критика, но тя може да пее! Пък що вчера така се е получило...

:think:

Ей ти едно друго живо изпълнение на Николина, съвсем да се убедиш, че МОЖЕ да пее; Това е от един друг фестивал - в Румъния. ;)

Nina Nikolina - You

ТУК

или

ТУК

Приятно слушане, пък сподели после впечатления :P

:hello:

Хлъц :D:D:D

Отифам да се самопребия с вестник ....

 

Напук на "поп"-а си завъртам Children of Bodom с тематичното Mask of Sanity...

 

п.с. Ама верно съм я слушал на живо в нек'фо клубче - верно преди доста години и добре си пееше бре....Аз мо'е да съм глух и кьорав - ама чак толкоз не съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като преди няколко месеца тая тема за прословутото румънско изпълнение на Нина Николина беше особено болна и всеки се счупваше да плюе по тоя повод, ще кажа това, което казвах и тогава.

 

Всички вие малко или много имате известен опит по сцени, участие и прочие свиренье на живо. Представете си следната комбинация от фактори, която е напълно реално постижима:

- гадно пътуване до Румъния, гадно висене на границата, гаден хотел (в тази страна това е повече от постижимо);

- хиляди неуредици организационни, тъпо отношение от местните промотъри и упорито неразбиране на английски език, който е единствения ти начин да комуникираш с околните;

- сценични неуредици, закъсняване на скеджуъла, проблеми с пускането на плейбека, който чинно и почтено си си донесъл, техниците се отнасят с нещо средно между тотален непукизъм и леко развеселяване, че могат да преебат някой, който е успял повече от тях, щото е изпълнител;

- след целия зор най-накрая излизане на сцената, където с изненада разбираш, че няма никакви монитори, защото фестивалът е долна естрада и никой не предполага, че ще пееш наистина на живо, всичко е подготвено само за театър в стил отваряме-си-устата-артистично-пред-хората;

- почваме да пеем и абсолютно нищо не чуваме от себе си, освен това сме ужасно нервирани, недоспали, стресирани и най-малкото сме жена и то поп певица, т.е. емоционално по-лабилни от средностатистическият метъл, израстнал в мазета, читалищни сцени с първобитни условия и други такива заздравящи нервите места;

 

Резултат - ок, получава се фалшивеене, при това немалко. Ще кажете, че истинският певец трябва да може да пее вярно без да се чува, че спокойно може да си запуши едното ухо, за да се чува по-добре, но отговорът и на това е лесен - всички тези неща стават с много много много практика по сцените, а в милата ни родина музикантите просто НЯМАТ условия за редовно свирене и съответно трупане на сценичен опит.

 

Така че не бързайте да плюете по хората, защото някой ден може да се озовете в същото положение и няма да ви е приятно останалите да говорят така за вас, повярвайте ми.

 

ПС нямам нищо общо с Нина Николина, нито я познавам, нито дори ми харесва, да не кажете, че я защитавам щото едиквоси. Айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно си прав, но такова е положението с концертите и в България, просто винаги има проблеми с техниката, рядко има монитори, ако има примерно китариста чува в тях всички останали, но не и себе си или пък други преебани комбинации. ти от личен опит знаеш, че дори и по концерти на най-високо ниво почти винаги се получават гафове със звука. по принцип съм фен на Нина Николина, поне дотолкова доколкото съм чувал нейни парчета по радио и ТВ. обаче има нещо, което е важен детайл. тук много голяма част от певците нямат навика да пеят наживо. всичко се пипва в студио - и после хайде на плейбек. когато става дума за телевизионна изява е ОК, но по концерти е срамно. и в малкото случай, когато се пее наживо се вижда кво се получава. просто нямат този опит за преборване със сценичната треска, техническите неуредици и т.н. и както ти каза, няма и къде да го добият този опит. според мен е срамота ако отидат да представят музикална България хора, които нямат опит с пеенето наживо. не визирам никой конкретно. ама представяш ли си едно парче излъчено от държавата България като най-сполучливо, един певец избран измежду 200 най-добри певци и да вземе да пее фалшиво там. ми не говори добре :)

аз лично в над 50% от изявите си съм нямал монитори... това е най-гадното нещо, което може да ти се случи. и ако китарата мога да я свиря с представата за това какво се чува, то когато трябва да подложа бек вокали някъде се получава същото като с нина, защото не съм опитен ревец. но това е положението. ако се научиш да се справяш в такива ситуации после ще си капитан на кораб. космически. :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е YtseJam за слабия опит.

 

Макар че в случая говорим за миниатюрно студио, доколкото видях, и наистина всички недодяланици лъснаха. Така или иначе, много е жалко като си помислиш колко десетилетия още ще трябва да минат, за да се появявт онези изпълнители, дето ще имат подготовка. Както и да е, аз пиша по друг повод.

 

Аз съм си фен на Gravity Co. Не крия, че чаках с нетърпение да дойде техният ред. Бяха един малък празник в трагикомичното събитие. Може би сред цялото безумие хората не забелязаха колко добро беше тяхното изпълнение, колко уверено и непукистки се държаха момчетата?

 

Няма да гласувам въобще в този псевдоконкурс, но държах да споделя мнение.

 

Последният им концерт в началото на декември беше самостоятелен 2-часов гиг - перфектни отвсякъде! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време по концерти, на барабаните нямаше абсолютно никога монитори, т.е. в 100% от случаите. И лека полека се научих да гледам какво свирят другите по това къде им се намира лявата ръка на грифа, ако щете вярвайте.

 

Но не е в това въпросът, просто според мен прословутият румънски запис на Нина Николина спокойно влиза в графата шит хепънс, защото наистина стават такива работи. Ако беше излезнала на пълен плейбек, както убеден съм, че е станало с всичките останали "изпълнители", проблем е нямало да има. Факт е, че е искала да пее на живо, явно не е имала условията (монитори) и твърде вероятно не е била в най-спокойното си състояние. Иначе ок, няма тренинг за пеене на живо. А кой тук има? Като изключим групи като БТР и Сигнал, които толкова години са жулили по всички възможни най-долни клубове, че в каквото и да ги вкараш, все ще си звучат като себе си (друг е въпросът дали това, което свирят, ви харесва, или не). Така че това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не знам дали се е явила на конкурса но Мария Илиева пее много готино наживо. веднъж свирихме в Стейтсайд и тя дойде, фана книгата с репертоара, избра си парче и го изпя. мноо яко пя. без монитори. Орлин от Каффе също пее хубаво и вярно наживо. другите не съм ги слушал и не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм дълбоко потресесн и гласувам с двете си ръце представителката на България да бъде Софи!С великолепното си излъчване и чар ще спечели предни позиции....или поне на Централна гара.

 

 

Аве кфо ли се косите...заебете я тая работа, щото наистина като четете тея постове....може да ви се досере.

 

е, аз ся отивам.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не е така илийка. избира се лицето и гласа на България пред света едва ли не. евровизия си е стабилен конкурс от десетилетия. има голям зрителски интерес. що пък да не спечели българин ? аз лично бих се изкефил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софи.....България.Тъпа работа!Поне така мисля(не го обръщам на расизъм),просто както казах, като че ли ми идва малко в повече... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става дума за Софи. то имаше и някакъв друг мургавелко дето участваше. има кадърни музиканти в България и те заслужават световно признание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, аз не говоря за другите там Кафета-мафта...Гравити..що с теб все пак се познаваме и знаеш кфо ми е мнението за тях....изцяло и само положително.Може би се включих неуместно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви БТР-и,какъв СИГНАЛ,тея няма ли най-накрая да се скрият?!?не ти ли е писнало да слушаш едно и също?верно,и Данчо и Наско пеят добре на живо,но вече трябва да подкрепяме млади изпалнители!това ми е цялата идея на мен!относно изпълнителите,ясно ви е вече моето мнение!в по-горен пост зададох въпрос на който не получих отговор?!?мисля че това е проблема за целия фестивал (а и за други работи в България).какво мислите??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не говоря против тях,а против хората които са ги допуснали :( според мен,така нареченото жури трябва да е съставено от млади хора,които разбират от модерна музика и също така от хора,които имат голям принос за бг музиката!какво мислите вие по темата?!?

За това говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой май изобщо не обича да чете внимателно какво съм писал. Споменах БТР и Сигнал като пример за групи, които имат железни сценични навици, натрупани от години наред упорито свирене, никой никога не е казвал, че трябва да ходят на Евровизия или нещо такова.

 

За какво ли продължавам изобщо да пиша при наличието на толкова много компетентни надомни философи в този форум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.