Jump to content
Българският форум за музиканти

Домашна звукозаписна техника - идеи


KoZmOdIaS

Recommended Posts

Имам в предвид точно sm57, защото трите модела sm57, sm58 и sm7b всъщност са един и същи микрофон. Разликите: sm58 има поп филтър, Sm7b има допълнително пространство и поп филтър, което придава повече ниски. Иначе микрофоните са едни и същи, а споменах Sm57, поради няколко причини: няма поп-филтър и звучи по-добре на вокали, според мен (първоначало SM57 е пуснат като вокален микрофон, в последствие разбират, че става за всичко) и без този поп филтър е малко по-ясен от sm58. Иначе, който от трите да вземе, няма да сбърка. Като махне филтъра е все едно и също, само дето Sm7b e 389E, a Sm57 e 99E ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из форума има фирма, която рекламира продукти на Шур. Нека се свърже с тях и да пробва. Микрофон за вокали без поп филтър си е цяло приключение за миксинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ще си вземе поп филтър, но то студийните, така ще има по-голяма чувствителност и няма да има "п" и "с". 58 доста променя звука, тъй като неговият филтър е и против вятър, защото той е вокален микрофон най-вече за концерти. Ползва се и в студио, но основно на концерти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм доста добри отзиви за евтините еквиваленти на тези 2 модела на SHURE, само че марката е Electro-Voice, ето ги:

 

SM58 = Electro-Voice Cobalt Co9

SM57 = Electro-Voice PL37

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От микрофони не пести ;)

Здравейте!

Виждам, че сте писали и за микрофони искам да питам за два, кой ще ми препоръчате за женски вокал Studio Projects B1 или Rode NT 1?

Имам пулт на Беринджър xenyx x1204. Искам да правя записи в домашна обстановка, мисля и за синтезатор харесах си тези Yamaha mm6 и Yamaha mx49/61 можете ли да ми препоръчате някой от тези двата или друг (евентуално интересува ме да има хубаво пиано и синтезатори) Ще записвам неща от сорта на R&B и поп, поп-рок парчета?

Интересува ме и какво още ми трябва за прилично качество на звука.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един микрофон, който ще ти свърши работа. Shure SM7b - ама си е по-скъп. Може да експериментираш с Shure SM58 + поп филтър. Резултата ще е сходен. Ако имаш стая, която е третирана акустично можеш и кондензаторен да си вземеш. Зависи от гласа, който искаш да записваш. По темата - между Studio Projects B1 и Rode NT1-A, бих взел втория. За хип-хоп sm58+поп филтър ще е по-добре. Sm7b е най-добре, ама ще ти трябва и друг преамп и става сложно.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора спрях се на това http://www.thomann.de/gb/avid_mbox_mini_pro_tools_exp_bundle.htm изглежда хубаво , но не знам дали е така . Да питам трябва ли стаята в която ще записвам да ми е обработена и в противен случай ако не е какви може да са последиците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един микрофон, който ще ти свърши работа. Shure SM7b - ама си е по-скъп. Може да експериментираш с Shure SM58 + поп филтър. Резултата ще е сходен. Ако имаш стая, която е третирана акустично можеш и кондензаторен да си вземеш. Зависи от гласа, който искаш да записваш. По темата - между Studio Projects B1 и Rode NT1-A, бих взел втория. За хип-хоп sm58+поп филтър ще е по-добре. Sm7b е най-добре, ама ще ти трябва и друг преамп и става сложно.

Поздрави.

 

А за другите не трябва ли преамп? Значи на този етап ще мисля за Rode NT1-A. Гласът който искам да записвам е силен, не мисля че с обикновенния го хваща както ми се иска. Имам Шур см 58, но не ми допада звука, не знам дали ще има разлика не съм имал възможност за реално сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и ,човека иска да записва вокали, не да ги слуша....

 

 

 Tова ми прозвуча малко като - Чукча не е читател...  :)

 

Нали все пак записи се правят, за да се слушат след това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не започна темата с това, което имаш и какво си пробвал, какво не ти харесва и т.н.

Друг преамп имах в предвид, че SM7b иска повече гейн от 60+, а твоят пулт няма да има толкова и може да има шум примерно.

Незнам какво разбираш под обикновен микрофон, хващане и силен глас. Ако искаш някой да даде правилен съвет, то  обясни з акакво става дума, но с искам микрофон е трудно да се даде каквото и да е мнение.

И "да", трябва да ти е акустично третирана стаята, в противен случай записваш отраженията от стените ;)

ПС: Отвори един гугъл и потърси какви мирофони се ползват за хип-хоп ;) Виж колко от тях можеш да си позволиш и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид мен в изказването си, няма да записвам хип-хоп. Но ще взема предвид останалото то поста ти и ще пусна по-подробна тема за да получа и по-точен отговор надявам се.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.