Jump to content
Българският форум за музиканти

Stereo Footswitch не работи както трябва


Recommended Posts

Сега разгледах и схемата на Footswich за Roland - FS-6. Значи там бутоните са само контактни, при натискане прави контакт, като го пуснеш няма контакт, а тези от Hartke за задържащи бутони. Затова ще бърка каналите на кубето.

Виж две схеми.

 

http://www.harmonycentral.com/t5/DIY-Do-It-Yourself/Build-your-own-Boss-FS-6-dual-footswitch-sort-of/td-p/16029255

 

http://liveukulele.com/gear/how-to-make-a-footswitch-for-boss-or-roland-gear/

 

Както се вижда на схемата, при вкаран жак, няма никаква верига между трите кабела. Само при натискане на единия бутон се затваря временно веригата между минуса и единия плюс, а при натискане на другия бутон, се затваря временно веригата между двата плюса! Така управляваш двата канала за Запис и другия за стоп.

 

Този Footswich е лесен за направа. Аз мисля че този Footswich на Hartke, но за Вокса ще стане, но за Rolanda схемата е друга.

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И хич не си прави експерименти с окъсяване на кабели без да си сигурен!!! Да не си скапеш кубето.

Затова има схеми и ПРИНЦИП на ДЕЙСТВИЕ за всяко нещо което е произведено!

Принципа на Действие, на задържащите и незадържащите ключове е различен!!!

Посто на Роланда не го поставяй, а за Вокса по схемата!

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го написал малко по горе, че може да е с импулсни бутони! И може да пробва с една отвертка като окъси черния с червения кабел на отпушено положение на копчето което е монтирано. Спрямо това което обяснява (за реакцията на ампа) в самото начало най-вероятно е така Знам къде ги продават в София,такива импулсни метални бутони, или както ги нарича колегата, контактни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, днес като го пробвах пак си работеше с Вокса както трябва. Нямам обяснение защо вчера не работеше, а днес, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв ти е Вокса само AC15 или след това има други обозначения - букви и цифри да потърся схема, стана ми интересно?

Тъй като не е оригиналния Футсуич, и няма поставени диоди и резистори, може да иска включване и изключване с някаква последователност.

 

Примерно, преди да включиш Футсуича, да бъдат прекъснати двете вериги от суичовете и като го включиш в кубето да иска някаква последователност на натискане на бутоните - (това се проверява с Мултицет, при изключена верига трябва да няма връзка между минуса на жака и двата плюса). След това включи Футсуича и първо натисни левия бутон после десния и като изключваш първо десния после левия. Ако не е наред пробвай обратното първо десния после левия, като изключваш първо левия после десния.

 

Жака на кубето за Футсуича е стерео и прави някаква ел. верига по схемата, като вкараш жака на футсуича, се прекъсва веригата на женския жак и ел.веригата се пренася по кабела към Суичовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че си работи както трябва :D А това с резисторите и диодите е само и единствено в името на лампичките. Ако няма лампички, няма нужда от никакви такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е в повечето случаи. Описал съм по-горе начина на работа на подобни апаратури.

За протокола:

Скоро правих един моднат контролер за Engl. Неговия събратин се казва Engl Z4 и в него няма абсолютно нищо освен 2бр. копчета и 2бр. диоди и е на стойност 80 евро неоправдани пари. При Engl за диодите дори не е нужно да се ползват съпротивления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.