Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Owner's Club


MrDeath

Recommended Posts

Китарата на която съм се спрял е Ibanez s320 .. беше всъщност. Тъкмо виках да взема и те я спряха от производство и съответно продажба... и тоя месец ще излезе s420. Може би ще грабна една.

Мен ми се искаше 7420, но май като цена ще ми е малко скъпичка. Но пък още може да се намери нова 7320.. Ана при тях адапторите не са инфинита, някакви керамични бяха.. AH7-1 и 2

Ъхъъ.. :rolleyes:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мен ако питаш, първо пробвай, после си избирай. Ако искаш повече мнения за адаптери или модел китара най добре пусни отделна тема, но не преди да имаш конкретен въпрос. :pray:

 

Препоствам си нещо старо, подходящо за темата:

 

Господа - шапки долу, представям ви:

 

Ibanez XPT700 Xiphos

 

XPT700RCM-1.jpg

 

В БГ китарката върви за малко по - малко от 1500 камъка. Конструкцията е neck - trough, по спецификация грифа се състои от пет парчета - три талпи явор и две орех. Доколкото знам това се прави за допълнителна издръжливост на грифа, но не знам дали въпреки това е добра идея да се слагат струни по - дебели от стандартен комплект 9. Което, от своя страна малко "реже" от басовото звучене на дебелите струни - звука излиза по - рехав и толкоз. :)

"Крилцата", или "рогата" са от махагон.

 

Грифа е невероятно удобен за свирене, доста тънък, но скалата е 25,5 инча (24 прага) - за човек, който е свикнал с по - къси грифове може да е по - неудобна в началото.

Заключващото тремоло е EDGE ІІІ - аз лично не го ползвам постоянно (заради стила ми на свирене), затова не мога да кажа как се държи при "агресивно ръчкане", мисля че хората с RG350/370 могат да споделят опит.

 

Звука дори без ефекти е доста ясен и чист - предполагам заради "центъра" от явор, махагоновите страници придават малко топлина и го омекотяват. Адаптерите са два хъмбъкера DiMarzio® D Activator - с много висок аутпут и никакъв шум.

 

Противно мненията на някои хора китарата е подходяща не само за метъл (б*си, нам що някои си мислят, че като по тялото има повече от 2 остри ъгъла, начи китарата е за метъл), но, примерно няма доста по - плътното звучене на моделите с плътно ST тяло (примерно - RG42) нито топлия звук на телата с акустична кухина (ЛП копията/оригинали).

 

Моята бройка си дойде с хард кейс включен в цената. ;)

 

За англоговорящите тук има интересна статия.

 

В заключение - инструмента е невероятен за тежка музика и "шредване", достойнствата на тремолото остават неизвестни за мен. :happy: Ако някой е пробвал, да напише повече. :D

 

Сега, след като си купих истинско кубе с нормален говортел, че да си чуя гласа на китарата мога да добавя - адаптерите звучат много добре на чисто, звука е много "натурален".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez RG 507 BK

 

Made In Japan

1995 г.

 

Старичък вече, но все още най- удобната китара, която съм държал в ръцете си. На толкова години вече, а все още не е за ремонт :D

 

l_f2d579c3d6c34bd9848cc86947f8c205.jpg[/size]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

^ех мечтата ми

Редактирано от MDFk
Нарушение на правилата за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ТАЯ КИТАРА Е СУПЕР ЖЕСТОКА!!! Много ме радва и ще те помоля за още снимки :) а ако можеш и клип да направиш да чуем звука на Блекаут адаптрите ще е чудесно!! Поздравления за добрия избор :) Ibanez FTW :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.