Jump to content
Българският форум за музиканти

избор между LAG и Ovation


rokoman

Recommended Posts

Уважаеми съфорумници, свиря аматьорски и за удоволствие. Колебая се в избора си между две китари.

Едната е Ovation Celebrity Solid Sitka Spruce Top Nylon String Electro-Classical Guitar CC243-4 Nylon NT

а другата - Lag Acoustic guitar TN100A.

Причина да се насоча към тези китари е, че търся акустичен инструмент с найлонови струни, но с по-тесен гриф - пръстите ми не са особено дълги, а и нараних сериозно лявата си ръка и започнах да свиря, за да я раздвижвам след операция.

Ще бъда много задължен на всеки, който сподели информация за тези и други подобни китари.

rokoman

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз червената.

 

Тъй като си посочил, че си от София - защо не посвириш и на двете и не прецениш, коя ти е по-удобна (защото разбирам, че това се търси като първо условие)?

 

Успех с възстановяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за качество, безусловно Овейшъна, днешните продукти на ЛАГ нямат нищо общо с френските оригинали преди години. А въпросът коя е по-удобна се решава на място по собствена преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на китаристите, които споделиха мнения.

Пробвах и двете китари, но не съм професионален музикант, а любител. На мен Овейшън също ми допадна, но четох във форума хубави отзиви за Лаг. "Пипнах" и такава китара в магазина към Хладилника, на Мюзик Дивижън, и ми се стори добра. Това ме разколеба и ме накара да потърс мнения на по-вещи хора.

Много съм впечатлен от добронамереното отношение към начинаещи, особено към момичетата, които търсят съвети. Такова кавалерство наистина приляга на хора, общуващи с най-благородния инструмент!

Преди близо година във "Базар" се е предлагал Овейшън, но го изпуснах. Има ли някой информация дали сепродава такава китара? Знам, че има една в xxxx, но се интересувам и от използван инструмент по финасови съображения.

Още веднъж благодаря на всички, които писаха.

Рокоман

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен ще съжаляваш ако вземеш класическа китара с тесен гриф ако възнамеряваш да свириш с пръсти на нея. По-добре си вземи стандартен размер, но й сложи low-tension струни ако те притеснява, че ще си нараниш ръката.

Не знам за марката Lag, но всички Ovation-ни, които съм пипал досега звучат като кашон. Дано твоята да е изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.