Jump to content
Българският форум за музиканти

Synthesizer Peavey


Recommended Posts

Гледах концерта на Фил Колинс и ми направи впечатление че един от синтовете беше Peavey ако правилно съм видял.Никога не съм чувал...Съществуват ли такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има да! За голяма изненада се оказва, че има и такъв дзвер!

Аз видях такова на един концерт на Стинг от 2004. Бяха двама клавиатуристи, като единият се занимаваше само със синтовете, а другия с пианата. Едното от дигиталните пиана беше Peavey и поне на външен вид изглеждаше многофункционално, тип Yamaha S90 ES примерно. Ако някой е свирил на такова нека сподели впечатление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че произвеждат части и малки аксесоари за някои от по-големите производители, например състейн педалът на едно от старите ми дигитални пиана Корг, беше с марката на Корг, но беше направено от Peavey. Може да се лъжа, но имам някакви спомени, че са имали хамър контролер навремето, или нещо като джойнт-венчър с Фатар, които правят хамър контролери.

 

P.S. Между другото Фатар правят голяма част (ако не и всички) от хамър клавиатурите на Корг, Роланд, Курцвайл, Алесис, ГЕМ и сигурно някои други.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DPM4 и SX

 

DPM4 е синт/уъркстейшън а SX е семплер(модул доколкото си спомням)

 

"pulse code modulation synthesis" (PCM) което си е чист ромплер :)

с тази разлика че заедно с SX стават нещо като семплинг уъркстейшън(малко по подобие на Ensoniq SQ80 и Mirage)

 

за времето си бяха много добри като цена/възможности - за съжаление разработките му спряха дотук и започна бързо да губи почитатели

 

Няколко години след DPM4/SX, Peavey дори имаха проект за голям аналогов синт с миди контрол модулационен матрикс но стигнаха само до прототипа който можете да намерите на снимки в нета - не си спомням проектното му заглавие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички.До сега гледах и Sting - Inside на ДВД.И той също си има Peavey дето пред него има Лсд монитор.Какъв съм невежа...съвсем не бях чувал че и синтезатори са правили.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност един от DPM моделите на Peavey е midi controller и е доста успешен модел. Сравним е с Roland A80. Доста Jazz банди го използват. Вероятно заради добрата клавиатура. Тези, които са ползвали Roland a80, знаят какво имам впедвид. Лошото обаче е, че не са много популярни, а особено в BG може да се намери ама "някой друг път" ;) А и тежиииииииииииииии :blink:

Редактирано от vaskostr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.