Jump to content
Българският форум за музиканти

Kaкво e Effects Loop


Recommended Posts

Вече изяснихме тоя въпрос - ако беше прочел и останалите теми щеше да знаеш.

прсто прочетох и преведох това което пише.не че не съм прочел темите.мисля че съм в полза :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Разглеждах си тука на Джо Сатриани к'во използва и попаднах на тази картинка

satriani_joe_effects.gif

 

И видях тоя лууп и ми стана интересно. Значи аз по принцип знам к'во значи loop и се чудя, да не би след всичко да прекарва звука отново през ефектите? Макар че така май ще звучи ужасно.

Ма нали, тука да не кажа, че не знам и затова го пиша :headbang::headbang::headbang:

 

 

Едит: Ми заглавието тряя да е "какво Е еffects Loop", ама който не може да пише...

Hi китаристи , не сум сигурен но мисе струва 4е тук се говори зa лууп .Ас имам такова не6то и се касва Loop Station RC-20 XL Phraser Recorder ot Boss. В момента когато свири6 Live саписва6 една фраса или 8 -16 -32- такта и ти го вуспроиъвейда веднага , като су6тевременно вурху т.н. пурви глас ъаписва6 вториа . Мойе да се исполъва и са репетиране .Освен това има клик , а и квантисира веднага .Страхотна работа . СУПЕР . Boomerang има су6то но е много скупо и ве4е е по стар модел .Boss струва 295 Euro +Porto при Thoman .Заслугава да се купи .Поздрави от buto :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах си тука на Джо Сатриани к'во използва и попаднах на тази картинка

satriani_joe_effects.gif

 

И видях тоя лууп и ми стана интересно. Значи аз по принцип знам к'во значи loop и се чудя, да не би след всичко да прекарва звука отново през ефектите? Макар че така май ще звучи ужасно.

Ма нали, тука да не кажа, че не знам и затова го пиша  :headbang:  :(  :godbless:

 

 

Едит: Ми заглавието тряя да е "какво Е еffects Loop", ама който не може да пише...

Hi китаристи , не сум сигурен но мисе струва 4е тук се говори зa лууп .Ас имам такова не6то и се касва Loop Station RC-20 XL Phraser Recorder ot Boss. В момента когато свири6 Live саписва6 една фраса или 8 -16 -32- такта и ти го вуспроиъвейда веднага , като су6тевременно вурху т.н. пурви глас ъаписва6 вториа . Мойе да се исполъва и са репетиране .Освен това има клик , а и квантисира веднага .Страхотна работа . СУПЕР . Boomerang има су6то но е много скупо и ве4е е по стар модел .Boss струва 295 Euro +Porto при Thoman .Заслугава да се купи .Поздрави от buto :headbang:

Не, не става въпрос за такъп лууп. В случая loop означава верига. effect loop-a на усилвателя всъщност е един изход след предусилвателя и един вход преди усилвателя, така че да можеш да вкараш ефекти между тях. Тоест:

 

Предусилвател -> effect loop out -> разни ефекти -> effect loop in -> усилвател

 

Това е цялата работа.

Когато няма нищо включено в effect loop-a, звука просто си минава от предусилвателя директно в усилвателя - както обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.