Към съдържанието

Снимка

Тремоло, ключове, малко инфо моля

• Please log in to reply
14 отговора на тази тема

#1 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 15 януари 2013 - 14:08

Здравейте пичове, понеже планирам покупка на тремоло и заключващи ключове искам да събера малко информация. Ако пък е от притежатели на хардуера още по-добре. Тенкю предварително. Ще метна линкове към нещата които съм си харесал. Едните ключове са това - понеже не са точно заключващи, някой дали е пробвал такива със тремоло и евентуално как се държат? http://www.ebay.com/...item19d815ee70

Това са другите. До колкото разбирам са правени за ибей магазина. Изглеждат добре, но ако някой е срещал подобни ще е по добре. http://www.ebay.com/...=item19d819f053

Всъщност тремолото е едно и е на сериозна фирма - schaller tremolo 2000 - въпроса е някой ползвал ли е такова и как се държи. Другото на което бях се спрял е wilkinson, но май ми се ще нещо по "спортно" тъй да се каже. http://www.ebay.com/...=item1c2e371adc

Ами туй то :metalist:

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

"Life's too short to drink bad coffee"

-Unknown

#2 Svanio

Svanio

Възпитан простак

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1467 Мнения:
  • Инструмент:Леща на третото око

Публикувано 15 януари 2013 - 14:35

И трите съм ги ползвал :) Заключващите са по-удобни, но първите държат по-добре. Заключващите си взех от ebay, а другите от RF. Wilkinson нямат лошо тремоло(според мен), а точно това е много добро :)
На твое място бих отделил още малко пари и да си купя по-хубави заключващи ключета от ebay.com (Planet waves, Hipshot).

Този пост е редактиран от buy&sell: 15 януари 2013 - 14:35

#3 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 15 януари 2013 - 14:37

Schaller 2000 не е лошо тремоло. Ако мислиш да купуваш Уилкинсън, по-добре си вземи Gotoh 510 TS FE1 (тремолото е със стоманен блок).

#4 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 15:18

^^ Искаш да кажеш че wilkinson държат по добре от заключващите? Ето още два варианта. Въпроса е заслужават ли си парите. Ако и горните два които съм посочил държат.

http://www.ebay.com/...=item43b689427a

http://www.ebay.com/...=item43b61725cf

Този пост е редактиран от bluelemon: 15 януари 2013 - 15:19

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

-Unknown

#5 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 15 януари 2013 - 15:22

Шалера е чудесно тремоло имам и него и Гото 510 и Шалер Флойд Роуз и Уилкинсон ВС 100 :) ...и още някакви, които не са релевантни към въпросите тук.

Kalmar - има и други хубави тремола, не само тези, които използва Suhr :)

Между Шалер 2000 и Гото честно казано не мога да измисля някаква сериозна разлика. Чудесни на усещане и на тон.

Въпрос на предпочитание честно и на това каква е дупката :)

За заключване - Сперцел/Шалер всички вършат работа ... :)

"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#6 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 15:32

Мерси synchu. И аз клонях към шалера, но вече съм сигурен че него ще взема. Въпроса беше че за ключове исках да не се изхвърлям много.

-Richie Kotzen

-Scott Henderson

-Greg Howe

-Unknown

#7 Svanio

Svanio

Възпитан простак

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1467 Мнения:
  • Инструмент:Леща на третото око

Публикувано 15 януари 2013 - 16:35

^^ Искаш да кажеш че wilkinson държат по добре от заключващите?

Между тези два модела – да

Hipshot :)

Този пост е редактиран от buy&sell: 15 януари 2013 - 16:37

#8 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 17:53

Synchu 510 го споменавам не защото Suhr ги ползват, а понеже е добро тремоло.

Има и други чудесни тремоло системи разбира се.

Тези на ABM например. http://www.abm-mueller.com

#9 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 19:04

И понеже ще поръчвам от Томан попаднах и на тези ключове. http://www.thomann.d...n_lockheads.htm Имах на същия принцип заключващи и бях доволен. Някой да е тествал тази марка?

-Richie Kotzen

-Scott Henderson

-Greg Howe

-Unknown

#10 Dave1919

Dave1919

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 33 Мнения:

Публикувано 15 януари 2013 - 21:15

На мен лично тремолото не ми харесва иначе един приятел си беше поръчал като първите ключове до сега не се оплакал , а ги ползва вече доста време.

#11 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 16 януари 2013 - 01:11

Не ти харесва като концепция или конкретния модел не ти харесва, поради лош опит?

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#12 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 15:12

Ами зора с ключовете за сега отмина. Поръчах си Mini Locking Rotomatics на Grover. Да видим дали ще ме обръснат с ДДС-то като пристигнат че са от УСА. Продължаваме с останалия хардвер.

406c6.jpg

-Richie Kotzen

-Scott Henderson

-Greg Howe

-Unknown

#13 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 15:54

Ако са под $20 няма, но ме съмнява ще са под тази сума...

#14 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 16 януари 2013 - 17:04

Днес взех малко струни. Пича беше ми писал $20 и минах метър. :)

Пиши им като купуваш в полето за съобщение. Малко се навиват (щото повечето са тотални бастуни), но има и готини.

#15 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 17:15

Ще се пробвам ама да видим :greenangel:

-Richie Kotzen

-Scott Henderson

-Greg Howe

-Unknown

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни