Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

 

 

 

Де да беше толкова лесно... Асан го е казал как става. И май няма друг начин Относно желаните от мен китове - става въпрос за 3 - 4 комплекта и то само каси, барабанчета и томове. Но това пак си е работа, не става с няколко цъкания.  :yes:

 

Сори не съм разбрал помислих че от сет искаш да ги извадиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За да излязат Заводските бленди и Дръм сетове на един клавир трябва бекъп, а това е един файл с разширение bkp!!! Има бленди и барабани/може да си избереш каквото искаш/, но са срещу заплащане - заявяваш определени семплирани звуци които ти харесват или дръм сетове, даваш определената сума и готово!!!   :yes:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде работата стана комерсиална - тип Битак и OLX .

 

От молба за съвет и помощ към търговия...

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме специалисти а? Добре аз със па 4 не отварям всеки един бекъп от кой да е модел па  клавир вие искате  да отворите бекъп от па 3 или 4 със па 2?За да отворя от па 800 бекъпи  които  сам съм записвал е нужно да върна  първия  о.с-версион на  новия си  па 4.Кой си мисли че семплирането и конвертирането  на  имформация за корг па е лесно и проста  работа?Да по лесно е със рам семплите.

 

 Вие не сте ли  зареждали  едни ресурсни файлове от производителя след като сте инсталирали о.с.?Ето тези файлове зареждат PCM -данните и аудио семплите  от заводските  звуци и дръм.

 

  Аз работя със бекъп от поне 10-на години но понякога  не може  да вземеш бекъп от па 800 с па 4 ако не се  поинтересуваш защо и не изгубиш много време няма и да можеж.Какво остава тогава да отвориш бекъп  със па 2 от па 3 или 4?Този бекъп има големина и е пълин със надстройки и какво  ли  не но  само помислете  ,че всеки модел има различен брой саунд,барабани,узери,ефекти, и т.н.

 

     Не казвам че не може  да се вземат тези барабани ,казвем че иска желание време и разбиране.Мартин трабва да седне на един корг па 3 х със една флашка и да подготви клавира за запис на желаните саундове със самия си па 3 има възможност да записва в мп з на флашка.Не е нужно да записва всяко барабанче на отделни  файлове а просто да ги запише правилно и чисти семпли.Слага желания дръм на упер 1,на упер 2 следващия и на упр 3 следващ. Трябва  да са спряни ефектите към трите упара и да се чуват само чистите семпли  без никакви ефект,филтри,атаки или някви си запушващи,отпушващи и т.н за да се чуе точния и чист семпъл и барабан.

   След като клавира е подготвен се пуска запис в мп 3 и се посочва да се записва на флашката а не в СД, диск или  хард ако има въпросния.Трябва всеки един клавиш да  се изчаква докото се получи краино изсвирен семпъл на  друма и да се види дали няма и  RX technologies по някои клавиши .

 

 Ето защо казвам,че трябва  Мартин да е на  клавира  за да  види  какво  точно иска да вземе и да пригоди.Защото не е просто да цъкнеш и готово аз за да направя  на един кит само конверт от па 4  за  па 2 си мисля че може  да не ми стигне  и  цял ден а той иска не един а всичките  Amb.kit-ове.Аз съм сигурен ,че някои ще запише въпросните  във многото сетове из нета някога както става със звуците особенно хубавите от джузи саунд,м3,касио цз,дх ямаха но това няма да съм аз защото имам и аз интереси и съм затънал в работа  по  подобни  семплиращи желания от сетове,устроиства и какво  ли  още  не. Като искаш  нещо трябва да си го направиш сам а не да караш другите да ти го направят и да ги учиш как да стане следкато и сам не  знаеш как. :blush: 

    Желая успех на всички читатели и  колеги от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е. Понеже разбрах как става процесът, изобщо не се и надявам някой да го направи и да го разпространява просто ей така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също ако има някой информация за корг ис40 или ис50 да разменим ще съм му много благодарен

здравей.имам ис 50 имам някакви ритми ако имаш по различни от моите да разменим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги. Искам да помоля ако някой има ритми-хора ,ръченици и кючеци ама да са точно за ROLAND VA 7 защото от Е и Г серията не ги чете правилно. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Можеби направих голяма глупост и ви моля за помощ. От таблет прехвърлих друга информация на pa800 korg обаче клавира си беше зареден с добра актуална информация. Исках да си прехвърля 2,3 стила от тази информация но аз заредих целия сет. Клавира си работи но няма звук тоест не тръгват стиловете. Можете ли да ми кажете можели да си върна старата информация по някакъв начин ще съм ви много благодарен. Очаквам вашите мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,ако имаш сет или бекъп на имформацията която е била заредена.Ако ли не ти си изтрил всичко от рама/семпли,мултисемпли/Няма как да върнеш всичко от кошчето това не  тие пц.Само ако имаш записана  имформацията като сет или бекъп може да върнеш саундовете,и барабани и всичко да звучи както е било!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е както казва колегата Асан, ако го имаш някъде запазен този сет който си изтрил може да си го върнеш! В противен случай връщаш клавира с Фабричните му настройки!    http://www.korg.com/us/support/download/software/1/193/2509/ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, колеги! Имам една молба ако може някой да помогне. Знам, че много от вас ползват неравноделни стилове в кийбордите си и понеже ненадейно ми изникна една задачка да спретна една детска песничка в 7/8 с 3-ти удължен дял, а единственото, което в момента имам подръка е една архаична Yamaha от времето на баба ми (от ония с дискетите), та се чудя дали не е възможно някой да ми преобразува (знам, че повечето нови клавири имат съответните конвертори) от неговите стилове в 7/8 -> в миди файл (GM) и то само ударната секция. И понеже става дума за детска песничка, ще бъда благодарен на всичко в рамките дори на такт-два - основна секция, интро, бридж, ендинг и др. такива, за да мога да ги комбинирам. Просто ми трябва да си наредя миди основата на ударната секция в 7/8, а останалото ще си го изсвиря едно по едно. :)

За предпочитане е да не е някаква чалгийска седмѝца, а нещо възможно най-семпло - като за деца. Ако не стане, ще му търся друг вариант - я да я излъжа по някакъв начин с неравноделния размер (има опция за някакво програмиране), я от компютър нещо...Благодаря предварително! :godbless:

 

/ 55555@writeme.com /

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Имам една молба ако може някой да помогне. Знам, че много от вас ползват неравноделни стилове в кийбордите си и понеже ненадейно ми изникна една задачка да спретна една детска песничка в 7/8 с 3-ти удължен дял, а единственото, което в момента имам подръка е една архаична Yamaha от времето на баба ми (от ония с дискетите), та се чудя дали не е възможно някой да ми преобразува (знам, че повечето нови клавири имат съответните конвертори) от неговите стилове в 7/8 -> в миди файл (GM) и то само ударната секция. И понеже става дума за детска песничка, ще бъда благодарен на всичко в рамките дори на такт-два - основна секция, интро, бридж, ендинг и др. такива, за да мога да ги комбинирам. Просто ми трябва да си наредя миди основата на ударната секция в 7/8, а останалото ще си го изсвиря едно по едно. :)

За предпочитане е да не е някаква чалгийска седмѝца, а нещо възможно най-семпло - като за деца. Ако не стане, ще му търся друг вариант - я да я излъжа по някакъв начин с неравноделния размер (има опция за някакво програмиране), я от компютър нещо...Благодаря предварително! :godbless:

 

/ 55555@writeme.com /

Аз мога да ти пратя една ръченица на MIDI файл! Това ли ти е е-мейла?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Имам една молба ако може някой да помогне. Знам, че много от вас ползват неравноделни стилове в кийбордите си и понеже ненадейно ми изникна една задачка да спретна една детска песничка в 7/8 с 3-ти удължен дял, а единственото, което в момента имам подръка е една архаична Yamaha от времето на баба ми (от ония с дискетите), та се чудя дали не е възможно някой да ми преобразува (знам, че повечето нови клавири имат съответните конвертори) от неговите стилове в 7/8 -> в миди файл (GM) и то само ударната секция. И понеже става дума за детска песничка, ще бъда благодарен на всичко в рамките дори на такт-два - основна секция, интро, бридж, ендинг и др. такива, за да мога да ги комбинирам. Просто ми трябва да си наредя миди основата на ударната секция в 7/8, а останалото ще си го изсвиря едно по едно. :)

За предпочитане е да не е някаква чалгийска седмѝца, а нещо възможно най-семпло - като за деца. Ако не стане, ще му търся друг вариант - я да я излъжа по някакъв начин с неравноделния размер (има опция за някакво програмиране), я от компютър нещо...Благодаря предварително! :godbless:

 

/ 55555@writeme.com /

dox.bg/files/dw?a=ce4e88e789

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сега ще го изтегля - големи благодарности! :thumbup: 

 

@Lorimar, да - онова най-долу ми е имейла. Предполагам, че това, което Илко ми е пратил ще ми свърши работа, но нямам нищо против да прегледам и твоето. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам стиловете на ПА3х и ПА 900 конвертирани за ПА2х /ПА 800, но не са тези които са в нета аз съм ги конвертирал с една програма и абсолютно всички звучат без грешки и разминавания в акордите в сравнение с другите които бях изтеглил! Има какво да се избере от тези стилове!  :yes:  :thumbs_up:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.