Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги имам CASIO CTK 700  мога ли да му сложа по различни ритми .Имам вход и изход за миди  .Гледам има едни такива кабели ,Въпроса ми е  с тоя кабел мога ли да променя зададените ритми и да кача  други .Имам  99 ритъма но не са подходящи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам CASIO CTK 700  мога ли да му сложа по различни ритми .Имам вход и изход за миди  .Гледам има едни такива кабели ,Въпроса ми е  с тоя кабел мога ли да променя зададените ритми и да кача  други .Имам  99 ритъма но не са подходящи .

По МИДИ се предава само информация и се записва кой клавиш натискаш, един вид нотите! На този модел НИЩО не може да се променя тъй като не е професионален аранжьор! Просто трябва да смениш клавира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер, и честита нова 2017 година ! :) Искам да питам как мога да пиша текстове на клавира тъй като погледнах по назад в страницата и видях че може но си нямам и на идея как става. Благодаря предварително ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧНГ 2017 и от мен! Файлът ти трябва да е чист текстов файл (направен примерно в Notepad), с разширение .txt! За да разчетеш файла на клавира - Global > General Controls > Interface page. Този линк ще ти помогне с повече подробности!  http://www.korg.com/download/global/paseries/tutorials/Pa-Series_Extended_Text_Support.pdf :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сет за па 50 :thumbup:

 

gugutka.set.zip   

здр. извинявай за притеснението но дали би могъл да ми помогнеш трябват ми няколко сета от клавир който да исползвам на компютъра испратиха ми информация от па 600 но неми я отваря или някоя програма благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. някой може ли да ми помогне дж съм и ми трябват няколко сета от клавир който да използвам на компютъра

Ами то лошо няма че си Dj, ама не зная как си я представяш ти тази работа. Всеки клавир си има формат в който чете и записва сетовете, малко не се сещам на PC с какво би ги прочел и просвирил...

 

Имаш 2 варианта, единият е да кажеш какво точно ти трябва и някой да ти го запише във Wave или Mp3 и вече си го ползвай,редактирай,просвирвай,монтирай в какъвто PC софтуер пожелаеш...

 

Другият ти вариант ти е програмите One Band Man и Native Instruments KONTAKT 5 - едната ти е виртуален PC секуенсер за изработване,плейване и записване на ритми, а другата ти е VSTI инструменти за PC, за която вече има дори и пълен сет на звуците от JuziSound.

 

Всъщност имаш и 3-ти вариянт - да си купиш направо Аранжор на KORG , според финансовите си възможности,което е и най-правилният избор, стига да възнамеряваш да се занимаваш и развиваш насериозно в тази посока.

 

Поздрави, надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ти вариант - да си купиш направо Аранжор на KORG и то да може да просвирва mp3 - PA 300, PA 600/ с по 1 секуенсер са/, PA 900, PA 800, PA2x Pro/ с по 2 секуенсера са/, PA3x и PA4x не предлагам, тъй като са доста скъпи!  :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ме упрекнат някой колеги но тук е място за клавиристи нали?Програми,диджеи та незнам си що, та от нищо нещо.То ако ставаха чудесата с 200-300 лв ееее хееее.Може да съм уослужлив човек ама та то някои питания и искания са просто абсурдни

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Здравейте колеги !!!

Пиша Ви с молба за помощ....Скоро си купих Кетрон Midjaypro  и като мидиклавиатура си взех M-audio keystation 61 свързах ги миди но имам проблем. Не ми се получава връзката ,не мога да просвиря аранжиментите както и блендите.С блендите горе-долу успях ,но.....Доколкото разбрах от един колега трябва да напасна миди-каналите на двете .......Можете ли да помогнете ?????

                                Предварително благодаря ...поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,понеже за съвременния български музикант трябват и други работи освен апаратури,жици,синтезаторе,колони,стойки о т.н.

Едно от тези други е текстове на български,сръбски,цигански,турски и др  песни.Като потърся из нета текс на някоя по-нова песен намирам текстове на кирилица а проблем за мене е тази кирилица понеже клавира не поддържа кирилицата и ми омръзна да преписвам всяка една от кирилица на глаголица.Ако някой е имал подобен проблем и е открил по-лесен начин за този досаден проблем моля да сподели .Има ли някаква програма,сайт или каквото и да е за конверт на текстове от кирилица на глаголица??? :surprise:

Асане, какъв ти е клавира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.