Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си преварим струните


Nikifena

Recommended Posts

Може да съм прозвучал осторо не ми беше това целта. Пробвай някое препаратче сериозно, ефекта е по-добър и отнема точно 1 минута да си минеш всички струни. Не е кой знае какво като цена (10 лв), а струните траят поне 2 пъти по-дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop N0 65

 

251494.jpg

 

Kyser- dr. stringfellow

 

 

BAMKDS100.jpg

 

 

Тези съм ползвал и вършат доста добра работа. Дънлопа се прилага по-лесно, защото не се пръска а се маже докато "Кисера" се пръска на парцалче (и в двата случая после минаваш с чист парцал разбира се). От скоро си чистя струните и с WD-40 само че може и да има вредни ефекти за дървото ако не внимаваш, така че на първо време не ти го препоръчвам (ако ти се занимава да сваляш стуните WD-40 има поне според мен най-добър ефект). WD-40 се ползва за смазване на стари и корозирали метални елементи (всъщност има безброй приложения според производителя, и съм виждал китарни техници да пръскат пращящи потенциометри суичове и какво ли още не с него, но все пак едно на ум ако решиш да пробваш).

 

И трите струват нещо от порядъка на 10 лв и се ползват доста дълго време преди да свършат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя относно горния препарат на Дънлоп.

Coprophagus е написал, че струните траят 2 пъти по-дълго. Не разбирам от струни за бас и т.н., но за да няма заблудени. Този препарат не удължава живота на струните, той удължава, как да кажа "периода на звънливост на нова струна", но и това не е безкрайно, а когато и това се изчерпи общо взето нали... съответно и няма смисъл да се нанася на "не нови" струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и когато стане това, което MrDeath ви е споменал, изходът е само един - на котлончето, бълбук! Братлета, не се занимавайте с глупости :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MrDeath не знам ти какво разбираш под живот на струна (може би от момента на копуване до момента на късане), но аз под живот на струната разбирам периода от време в който струната звънти и има хубав тон. Преваряването има същия ефект като препарата, но с нежелани ефекти-ръждясване на струните да не говорим, че все пак това си е термична обработка и това също не е добре за струните.

 

Не съм пробвал как действа препарата на 2-3 годишен комплект сруни поради простата причина, че старите струни ако ще и да ги печеш пак не звучат като нови.

 

Чисто приятелски съвет ви давам ако не сте пробвали да почиствате струните с препарат пробвайте няма да загубите кой знае какво. Понякога ми е супер странно защо винаги има хора които да тролват макар и да се опитваш да им дадеш някакъв полезен съвет. Както и да е вие си знаете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ОК щом това разбираш уточнявай! За някои хора живот на струна е до късане, за други до ръждясване, за трети 20 минути след свирене, но те са музиканти, а аз съм далеч от такова ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак сме в подфорума за Бас и в темата за варене на струни предполагах, че се подразбира, че става въпрос за живота на струната като тон. До сега съм късал струна веднъж и то защото и правех експерименти колко мога да я вдигна. Не че на баса не се късат струни, но е сравнително рядко явление.

 

Грешката разбира се е моя, че не съм се изразил като хората и се е получило леко двусмислено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете..не съм басист а свиря на соло китара тааа... тва може ли да се направи и на струни кат за мойта китара или само на бас струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен живота е до скъсване, и си харесвам глухия звук на струните, не съм фънкар и свиря предимно с дист.

ПП. Късал съм повече струни на бас от колкото на китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В микровелето не се слага метал налаи знаеш (говоря за тенджера)

а струните се слагят след като водата заври

ако имаш нещо неметално става, само водата да заври е цаката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.