Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си преварим струните


Nikifena

Recommended Posts

Аз пък не мога да разбера какви са тези простотии и защо са толкова разпространени, след като съществуват толкова много препарати за струни, които въобще не са скъпи. :think: Освен киселина, те съдържат и регенериращи вещества, които да запазят струната, която сама по себе си, макар и дебела в нашия случай, е доста фина и деликатна част от инструмента. Изключително неудачно ми се струва да се свалят струните и после да се поставят отново същите. Друго, което мисля някой вече беше казал е, че киселита плюс основа, в случая оцет плюс сода, да получава се вода, сол и водород. Не мисля, че това чисти нещо, понеже наслагванията по струната също трябва да са алкални. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е за мизерници и пропаднали металисти дет не им се дават по 40 лева секи месец и се чудят кака да оправят звука на старите си струни

затова е измислена;) препарати за струни доколокото помня не са евтини а оцета върши същи ефект имам около 4-5 копмлекта струни минимум за по 40 50 лева и съм си ги варил останал сум доволен така че първо пробвай пък чак тогава говори (нищо лично ) айде наздраве <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bаdhabitt - баце, виж че мъмриш автора на темата, който пише че с тия методи изкарва по година и половина с тях :blink: ...И то мнение от преди почти 2 години!!! :blink: :read:

 

Между другото и моите скоро ще станат на толкова - въпреки че скъсах първа, останалите се държат - след 4 преварявания. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко по повод с оцета..

Аз май го писах преди, ама пак да кажа :blink:

 

Някой тук беше споменал, че се чистило много добре с оцет.. Е да ама става баси и мазалото. Цялата къща се осмърдява ужасно ! :blink:

По-добре е според мен с разните му препарати за почистване. Те като се варят поне не миришат лошо :blink:

 

Иначе badhabittt не си разбрал какво съм имал напредвид изглежда :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Никсън верно че смърди но мойте от тъмно сиви намазани кир пот аку и др в-ва след оцетната баня станаха сребристи и като ги сложих си казах "ВЪХ! Туй моя бас ли е?" смарди но върши работа и тва само с оцет смарди

я сложи ималко сода да видиш за кво си говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

хей хора купих си ENCORE преди два месеса .това се първите ми струни за баса и изкам да знам през колко време трябва да ги ВАРЯ . И да позравя тези кото направиха форума за начинаещите басисти -много ми помогна !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре момци как въобще се захванахте с тоя бас аз по 50 лева за струни нема дам ако ще сами да свирят. са разбирам що басистите са изтрадали от живота толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре момци как въобще се захванахте с тоя бас аз по 50 лева за струни нема дам ако ще сами да свирят. са разбирам що басистите са изтрадали от живота толкова

Басиста купува струни за 40-50 лева веднъж годишно,че даже и по-рядко.Откакто си взех китарка (за Коледа) съм купувал вече 2 комплекта струни <_< Аре сега де кой е по-прецакан китариста или басиста откъм струни?!

Редактирано от Zlatyio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че коментарите са ви излични има струни както за 150 лева така и за 20 всеки си сменя струните когато прецени за добре

имам познати и с струни на 35 години дето няма никога да си ги сменят :virtuoz:

Редактирано от badhabittt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре момци как въобще се захванахте с тоя бас аз по 50 лева за струни нема дам ако ще сами да свирят. са разбирам що басистите са изтрадали от живота толкова

Басиста купува струни за 40-50 лева веднъж годишно,че даже и по-рядко.Откакто си взех китарка (за Коледа) съм купувал вече 2 комплекта струни :virtuoz: Аре сега де кой е по-прецакан китариста или басиста откъм струни?!

 

хахаххаха, кво ги праиш тия струни бе, да не ги ядеш...по-лекично ги дърпай, тва не са тупузи като на баса, по-нежни струнки са, трябва да ги галиш все едно галиш жена...нежно...ти да не свириш слап на тях..направо ше им разкажеш играта. Относно това кой е по-прецакан...ами горе-долу и китаристите даваме по толкова пари само че не наведнъж, а на порции, което и по-леко се поема от джоба ти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.