Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си преварим струните


Nikifena

Recommended Posts

За сефте съм в този форум и ми харесва че най после и в БГ има discussion боардс за музика и инструменти.

Аз по принцип съм luthier и права цигулки и виоли но съм учил и нещичко за китарите и струните.

 

Та момчета ,защо третирате струните като спагети ?

Някои имат навити синтетични текстилни влакна между сърцевината и горната намотка. Та тя се скапва ако малко прекалите с температурата. Другия проблем е че сърцевината ръждясва ...

Ако сте сигурни че няма синтетика а само метал ,Най добра е идеята за ултразвъкова вана ,златарите сушо имат такива само че им кажете да не слагат сапун във водата после потопете в спирт защото той е хигроскопичен и обира водата !Най накрая добре ги изтръскайте и подсушете с салфетка( имам в предвид струните)

 

А за оцета ....... него го пазете за салатата ...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти bluesman добре дошъл !

Хубаво е и такива хора като теб да има

 

Та по твоя пост. сигурно говориш са онези конци дет се моткат в началото и в края на струните.... :angry: много са противни. мразя струни с такива конци.

за ултразвуковата вана го знам, ама ми искат 1 лев. Ходих 1 време в една оптика до нас, ами да ти кажа, същата работа като и DIY преваряването стил "спагети". А за тва, че сърцевината, демек жилото на струната ръждясва си прав. Аз се опитвам след като ги преваря да ги подсоша веднага с парцал и ги слагам или на прозореца на слънце да съхнат, или на парното, с цел да не седят много време мокри. Това със спирта, че обира водата не съм се сетил, но ми се вижда малко разправия, а и забелязах нещо негативно. Става дума, че 1 време със спирт си чистих първите 3 струни на китарата (не на баса) и после като тръгнех да ги чистя и скърцаха гадно, и си мислех, че нещо спирта ги скапва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го тествал варенето но може някой ден и до там да стигна. а за Queena от 12 лева, евтини са струните но са акани, щото веднагически при слагането 4та се прегъна толкова ебано, намотката се раздели, абе хеви-метъл. ма бате ти thurston moore не е от вчера в мизерията и я побългари с конец и лак за нокти :D))та 40так за струни е много но ако не е пълна пръчка баса, уважете го с нещо по-сериозно.успех на всички бяс-китаристи у форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо преваряване по-добре използвайте GHS-FAST FRET CLEANER, запазва струните доста добре. но трябва да се почне когато струните са нови.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е едно средство за почистване и изграждане на защитен слой върху струните и предпазва от окисляване на струните. Има го по магазините и струва 14 лева стига за една година.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин filibe. мисля, че топика беше как да си преварим струните, а не с кво да ги почистим!!

Друго. Съмнявам се (поне аз така мисля), че има нещо по-добро от преваряването от гледна точка на изчистване на мазнините набили се между уплетката на струната.

От няколко годишния ми опит съм забелязал, че съвсем спокойно си изкарвам 1 година с едни струни и примерно 5-10 преварявания за този период.

Има и друго нещо (пак мое мнение) защо ми е нещо да ми предпазва струните от корозия или тн така или иначе след 1 година ги хвърлям. колкото корозират корозират (а тва не са първа,втора или трета на китарата, че да ги къткам). идеята е как да минем най-тънко :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е**си майката просто... тъкмо си викам сега е 12 часа и ще си преваря струните на спокойствие и от утре почвам едни записи ако ме кефи как звучат и някво свирих 2 часа без да спра... измислих няколко яки рифа и тъкмо си свирих единия, който си е яко копане на четвърта и я скъсах хах... Верно, че я гледам от няколко седмици леко е започнала да се разплита в единия край (на бриджа) ама се държеше и сега се скъса някво много гадно... а утре съм на репетиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Абе хора, тва за китарници става ли бре. Щот май е време да си сменям струните, а сбирам за Епизод 3 и Сабат и ми се свидят кинти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Абе хора, тва за китарници става ли бре. Щот май е време да си сменям струните, а сбирам за Епизод 3 и Сабат и ми се свидят кинти...

Вероятно вече си разбрал, но става и е ефективно! :cheers:

 

Аз самия обаче имам един въпрос - какви количества трабва да се сложат ако е сода, веро, оцет или и трите:P? Щото аз преди известно време пробвах и с трите, ама май прекалих със содата (а май със всички :P ),и нямаше чак,да не кажа по4ти никакъв ефект.Трабва да се има предвид че струните бяха на поне година и не бяха преварявани дотогава...Колко трабва да е тя за, да речем,пет литрова тенджера(или друг съд)?И ако е в комбинация променя ли се количеството?

 

10х предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се покрият добре струните с вода

не ги бутай в много вода, че бавно загрява.

сода така на око.. ама ако слагаш и тоя оцет... осмърдява къщата...

сложи да кажем 2-3 лъжици сода и малко веро.

аз така правя,. и поне 15 минути да се варят, и затвори капака, ама внимавай, че може да изкипят.

после бързо ги изплакваш и после сушиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Само за протокола... от химична гледна точка содата и оцета не се ли елиминираха взаимно?! Киселина + основа = газ+вода(пробвайте сода+оцет в чаша и ще видите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.