Jump to content
Българският форум за музиканти

Ток!


Recommended Posts

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кат 3 годишем съм хакнал 2 кабела в контакта и съм се опитал да заредя батерия AAA. Е тогава 220 ги усетих с пълна сила. И 380 са ма цепили ама това е друга история :)

 

Като волт-метър съм сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за тия които не ги е удрял ток - взимате 2 метални предмета, тънки и дълги, пирони, куки за плетене - това са идеални начини да изпитате удоволствието от токов удар. Хващате ги с 2 ръце и ги ръгате в контакта - понякога е смъртоносно... не е голяма оферта...

 

Може да изпитате и нещо по компромисно в рамките на 50-60 волта, но не е същото като 220в, тук говори опита :)

аххах мисля да пробвам :D ... но да доста често ме треска точеца ... ма се научих да не пипам микрофон докато свиря ... :D тъй де ... иначе таз идея за защитата е доста хубава ... :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, майтапите се със много сериозни неща. Когато се стегнат пръстите около струните или микрофона, няма отделяне, и ако няма наблизо някой да те оттърве - просто си отиваш. Преди години имаше такива случаи на мокри сцени... А ако недай си боже веригата се затвори през двете ръце и сърдечната област, ако не умреш веднага, нарушението на ритъма и повредите по сърцето ще доведат до сериозни последствия - завинаги !

Проблема е много сериозен, макар че не съм убеден дали инициативата на колегата е удачна. Истината е, че унесени в евтини и непрофесионални решения пропускаме да помислим до какво води това. Ако е само скапания звук и похабените нерви, иди дойди, ама с живота шега не бива.

Затова мисля, че по-скоро всяка апаратура и особено комбинациите от различни апаратури задължително трябва да се проверява и тества от специалисти, за да отговори на изискванията за безопастност. Е, струва пари, ама слагаш на кантара пари - живот и решаваш колко ти струва живота.

Сигурен съм че все някой ще предпочете живота...

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мен идеята ми е да направя кутийки с батерийки 2х9В, които имат 2 предусилвателя и са галванично отделени един от друг чрез оптрон.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ДА, но доста по-скъпо и ненадеждно, и ако не се изпълни със скъпи компоненти ще е доста шумно. Също така ще се кара с други подобни устройства най-вероятно. На мен идеята ми е да не излезе по-скъпо от едно евтино педалче за китара, а да си върши работата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

313724.jpg

 

Ей тва нещо струва 50$, и като за парите си върши такава работа че не е истина... най продаваната безжична система в момента - това е факт B) Не е ПРО но върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изглежда удобно, само зависи колко шум има, защото ако е шумно, то ще е ужас за китара. и не знам дали не са на една и съща честота, и не си пречат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са измислили разни ди боксове и т.н които решават проблема стига да знае човек как да ги ползва. Иначе този проблем с тока го има в България и други соц. държави в които мрежата е двупроводна и понятията "нула" и "земя" се бъркат и най-често се обединяват в едно.... Предполагам че има из нета научни трудове по този въпрос, защото нямам време да пиша. Ако някой проявява интерес и мисли че ще му помогна да пише ЛС :P.

 

Все пак ще ви дам жокер - Ако потенциалът на струните или други метални части е равен с този на земята никога няма да имате проблем с тока... вие си правете изводи кое как да се свърже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи за тия които не ги е удрял ток - взимате 2 метални предмета, тънки и дълги, пирони, куки за плетене - това са идеални начини да изпитате удоволствието от токов удар. Хващате ги с 2 ръце и ги ръгате в контакта - понякога е смъртоносно... не е голяма оферта...

 

Може да изпитате и нещо по компромисно в рамките на 50-60 волта, но не е същото като 220в, тук говори опита ;)

а ако си падате екстремисти - вземете лампов усилвател, сложете си едната ръка на шаси, другата на някой филтров кондензатор - от 300 до 600 волта прав ток (зависи от ампа) - неповторимо усещане - заслужава си да се пробва :headbang:

 

по темата - може да се "модне" китарата, като моста не се върже директнно към маса, а през кондензатор 220-330нф/630в (правя го на много китари) и по този начин пак удря ток, но не смъртоносно и почти не се усеща

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Редовно, като се гепсам за струните и барна касата на вратата например..

като не държа през струните пък бучене..

един пасивен ДИбокс дали шъ оправи нещата, такъв например..

??? Тока как да е, то директно в саункартата и не е голям ама треснята.. :)

инак 220в и е класика, който си е играл с контакти.. :D

за ентусиасти вкусно е 9 волта батерийка на езика.. леко кисело :) освежаващо..

Редактирано от drizzt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета, който не знае нека да не си прави експерименти с контакти и кондензатори, защото последствията понякога може да са повече от неприятно усещане :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.