Jump to content
Българският форум за музиканти

Ток!


Recommended Posts

Удря ли ви често ток от китарата?

Интересувам се, защото съм намислил да направя защити, и се чудя дали биха се купували.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми като съм фанал струните и си пипна телефона докато е включен в зарядното ме удря :D

но не бих си купил защита, понеже от малък съм си свикнал да ме тресе 220 и тия ниските волтажи не ми правят впечатление :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно , но мен не знам защо никога не ме е праскал ток нито от стари кремони и орфейки , нито от сегашните ми китари . Кажете ми какво трябва да направя , че да ме прасне тока от китарата ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вкъщи едва ли ще ви удари ток. Проблема е на сцена, с тези трифазни източници на напрежение. Имало е и смъртни случаи от това. ОТ микрофони също. Получава се проблем при дефазиране на захранването. Тогава земята на апаратурата(шаси на микрофона, заземени части на китарата) могат да получат много голям потенциал, в сравнение със земята, на която стъпвате.

 

Също така се получава проблема при неправилно заземени контакти, или просто нисък потенциал при сцената, в сравнение с този при трафопоста(или електроцентралата(у нас контактите НЕ са заземени в земята, както по принцип трябва).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От китара не ме е удрял ток, от микрофон също, но ме е удрял когато държа китара от микрофона - явно не са били заземени на 1 място и е имало разлика... по устата е доста неприятно, дори и да е фантомно захранване...

 

Удрял ме е и от мрежов кабел - коаксиален, у нас всичко е заземено добре, но при комшията не - мерил съм 80 волта разлика между мойта и неговата маса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен редовно си ме цепи ако си докосна струните и микрофона едно временно или докато свиря ако си сложа крака на усилвателя(в метална кутия е) ама чак защита ... въпреки че ако е добра оферта що да не :lol:

 

Ако включа всичко на едно място и няма този проблем. Доколкото знам всичко идва от лошо заземяване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме праска чат пат като си докосна струните но не знам точно от какво се получва, защото не правя нищо по-различно от обикновено :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме е хващал ток от китарата веднъж преди много години.

 

Китарата беше Кремона, ефекта - дисторшън Милин Камък, а усилвателя - ужасно старо лампово радио-грамофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за тия които не ги е удрял ток - взимате 2 метални предмета, тънки и дълги, пирони, куки за плетене - това са идеални начини да изпитате удоволствието от токов удар. Хващате ги с 2 ръце и ги ръгате в контакта - понякога е смъртоносно... не е голяма оферта...

 

Може да изпитате и нещо по компромисно в рамките на 50-60 волта, но не е същото като 220в, тук говори опита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди в репетиционната имахме 1 смесител ТЕСЛА и ако искате се смейте, но един ден мен ме хваща ток само като пипа струните на китарата а другите не ги хваща. аз хващам китарата хваща ме басиста взима китарата и него не го хваща ток той докосва китарата после аз него и ни хваща ток и двамата. така един ден съм аз следващия ден е басиста после и вокалистката . Много странно , а нямаме никакви метални неща по нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за тия които не ги е удрял ток - взимате 2 метални предмета, тънки и дълги, пирони, куки за плетене - това са идеални начини да изпитате удоволствието от токов удар. Хващате ги с 2 ръце и ги ръгате в контакта - понякога е смъртоносно... не е голяма оферта...

 

Може да изпитате и нещо по компромисно в рамките на 50-60 волта, но не е същото като 220в, тук говори опита :)

Ако става дума за ~220V аз съм хващал щифтовете на щепсела докато са още в контакта (почти излезли , ама друг път) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме тресе на един концерт нз защо ... ама не беше приятно ... само като си пипнех струните и усещах една тръпка и ми се схванаха пръстите на лявата ръка ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.