Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си да купя тази китара орфейка-снимки


filizka

Recommended Posts

Здравейте колеги и колежки,наумила съм да купя тази китара,обаче ме интересува дали си струва,защото ми се вижда,че е с изкривен гриф.Иначе аз досега съм свирила на 3 китари,2 класични и 1 фламенко китара и реших да мина на акустична,за по силен и ясен звук.Китара от както е купена е стояла без струни до преди 1-2 седмици,докато купувача решил да го продаде и купил и сложил нови струни даже още не ги е настройвал.Цената е 55лв обаче мен ме устройва(уж била нова китара+нови струни).Въпроса ми е грифа изкривен ли е и поради това много ли трудно ще е да се свири или зобщо няма да се свири,като го лгедам горе на нулевото прагчето,където влизат струните опират на първото прагче от грифа,на снимката ще ги видите,това дали ще попречи на свиренето.


 

http://picbg.net/pic.php?u=65844aTlr3&i=686529&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=65844aTlr3&i=686530&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=65844aTlr3&i=686531&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=65844aTlr3&i=686532&file=.jpg

http://picbg.net/pic.php?u=65844aTlr3&i=686533&file=.jpg

Редактирано от filizka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда със високи струни.Фронтално изглежда добре китарата ,но отстрани е доста окаяна.

А и няма снимки отзад и отстрани.Личи си ,че е отлепена и има пукнатини от удари.Според мен е била

реставрирана и въстановена от някой.Изглежда се е оказало ,че не си струва реставрацията.

Със тези високи струни едва ли може да се свири комфортно.Аз не бих я взел(особено пък чрез интернет).

А първото прагче на тази китара се нарича нулево прагче!!!!От него не зависи удобството на сверене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе другите,които съм си избрака са пак една орфейка,но е черна,една кремона доста запазена и още една кремона с 2 адаптора.В момента чакам по детайлни снимки и от тях.Има и още една орфейка един колега го продава даже има и обява тук за 38лв е магарето е за смяна,че не е оригинален(тука има кой да ми го смени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичните в момента са само тези само български китари,толкова съм отделила и ще търся нещо за толкова,но няма да е българско :virtuoz:   Просто другите ми китари бяха нови и сигурно затова съм малко претенциозна.За около 60лв все ще излезе нещо читаво ще потърся още малко,няма да бързам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава , мястото от където излизат струните е закрепено с болт имам една такава стара китара и от настройване този държач е тръгнал напред. Супер лесно се разтройва плюс това за 70 , 80 лева може да вземеш по нова акустична която е втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все нещо хубаво ще се намери,което ще ми върши работа,просто ще по чакам още малко,да намеря други оферти,за да избера поне най-добрия от всичките(не броя бълграските вече),за тези пари неочаквам нещо прекрасно и аз го знам.Ина в технополиса има акустични китари по 100лв дори са с тънък гриф,но не мога да дам още 40лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да ги пипнеш/пробваш ще е най-добре.Така ще разбереш доколко си струват парите.

Иначе на снимките Орфейката в цял ръст изглежда добре ,но аз не бих рискувал без проба.

Ако не можеш да отделиш повече пари,тогава поне се уговори за проба на инструмента.

Иначе толкова струват Орфей/Кремона/Пълдин, около 50-60лв.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

 

Самоцитирам се, да.

 

Твърдиш, че си свирила на три различни китари. Освен това, 50 лева са две каси бира. За две каси бира какъв инструмент би намерила, според теб? Имайки предвид тези две неща, кое точно оправдава това да се чудиш дали китара за 50 лева би била ОК? Не, няма да бъде ОК. Ако искаш нова китара, която да е по-добра от каквото и да разполагаш в момента, можеш да постъпиш както всички наоколо (или поне една известна част) - намери си работа, и си изкарай нужните парички за целта. Виждам от профила ти, че си на възраст близка до моята - действай. Ако 300-400 лв за сносна китара в дългосрочен план (включае събиране и пестене, знам, че е трудно от време на време, но далеч не е невъзможно) ти се виждат много - по-добре свири на това, което имаш в момента, и не се занимвай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В технополиса го видях акустичния черенна цвят,много хубав и удобен беше,даже е с тесния гриф,а не с широк като класическия.Избрах си още една по-хубав с вграден еколайзер нищо,че е от евтините eq7545.Така или иначе си търся нещо евтинко,докато почна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтините 100-левови китари в технополис често имат проблеми. Ако разбираш, трябва да си избереш читава.

Иначе по мое мнение, под 150-160лв. просто няма китара която звучи приемливо и е удобна(а и между тях има пълни боклуци).

Вече за свестен звук - повечко.

Пробвай новия магазин на пиротска - от страната на малък ЦУМ, но в началото на пиротска - на площадчето срещу халите. Там видях доста евтини акустични китарки.

Българските китари често звучат много зле. Има някои, като старите Лилия и Роза, които понякога звучат доста прилично, но за сметка на това за големи и не особено удобни, отделно често искат лютиер за да засвирят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимките е перфектно единствено за разпалване на барбекю. Грифът дори има перфектна форма за бъркалка за лютеница. Аз китара на въпросните снимки не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.