Jump to content
Българският форум за музиканти

В търсене на приемлив кондензаторен микрофон


vane

Recommended Posts

Здравейте,

 

някой имал ли е пряк досег с този микрофон? От няколко месеца правя рисърч и стигнах до извода, че ми допада най-много в диапазона под 400, а може би дори и 500лв.

 

Отзивите в Интернет са добри като цяло, но бих се радвал и на други предложения. Изчел съм доста форуми и писания за ниския клас микрофони и съм пробвал някои като AKG Perception 220 или Behringer B1. До сега съм записвал с динамичен SM 58 .........

 

Идеята ми е да взема два такива за домашен запис на вокали, кухарка и други акустични инструменти .........

 

Ето малка част от тестовете и отзивите:

 

http://www.amazon.com/Technica-AT2020-Cardioid-Condenser-Microphone/dp/B0006H92QK

 

http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/audio-technica-at2020-large-diaphragm-condenser-microphone

 

http://www.zzounds.com/item--AUTAT2020

 

http://www.sweetwater.com/store/detail/AT2020

 

http://www.soundonsound.com/sos/feb06/articles/at2020.htm

 

 

 

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нищо за микрофона, но ти препоръчвам да разгледаш и микрофоните на Studio Projects ако не си го направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audio technica са добри, Ако можеш си купи 1 от по-горен клас, особено от at40xx

 

По-добре 1 добър, отколкото 2 посредствени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Miromaster Относно Studio Projects B1, слушах тестовете в Интернет и високите честоти не звучаха никак реално (разбира се и at2020 е напомпан, подобно на повечето от ниския клас, но някак си звучи по-гладко) ......... Ти пробвал ли си?

 

@misterj Това ми е част от дилемата и затова се питам дали си струва .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях At 4040 с огромна разлика в цените в Томан (429 евро) и Гигасоник (523лв. с доставка). Лошото е, че в БГ няма къде да се пробва самият микрофон.

 

Някой има ли отзиви за щатския магазин?

 

http://www.gigasonic.com/Audio-Technica-AT4040.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Имам B3 и съм супер доволен. Според мен звучи екстра. Ама си е въпрос на вкус. Ако правиш сравнения в интернет, хубаво е да избираш такива, при които са директно сравнени 2 микрофона, при едни и същи условия. Иначе е доста лесно да се заблуди човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B1 за вокали грам не ми харесваше, прекалено стерилен звук, виж за инструменти според мен би бил добър избор, защото е с много чист сигнал, но за вокали определено бих предпочел 2020, а и конструкцията му повече ми харесва построен като танк, но по тежичък, без включен шокмаунт и всъщност не е широко диафрагмен микрофон, но и аз по-скоро за тея пари бих си взел един по-скъп но по-хубав микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека изключим Behringer като продукти. Rode NT1-A и проблема ти е решен. Мисля че беше към 420 лева, но не съм сигурен. За този ценови клас е най-доброто (според мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си говорим за восики честоти, които в случая колегата иска да избегне NT1-a също не е по-добре от B1... 

Ако пиеташ мен, аз бих взел един динамичен - примерно SM7b (380Е)или sm57(100Е), зависи за какъв вокал говорим разбира се, отколкото евтин кондензатор..... всеки си преценя. Преди гледах доста shotout-и на един JZ Vintage 11(389Е), високите нямат толкова бууст, и има бууст на на ниските..

гледах едно ревюта в Youtube и го сравняваха с Neumann u87(2400Е).....аз разлика не чух, ама то и в тубата е грозно качестово...пък и нма гаранция, че не е обработен после....

Аз вяра на ревюта нямам, в ниския клас кондензатори, може би Studio projects b1 се позлва с най-добра репутация - евтин и не много харш на високите....

По-горе са ти препоръчани добри микрофони - AT 4033, 4040, 4050, Rode и т.н., вече гледаш парите....

Ако можеш събери малко повече за един Neumann TLM 102 - 500E струва, но поне няма да го сменяш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм решил какво да бъде, а най-тъпото е, че нито Аудио Техника, нито Rode ги има в България, съответно и няма как да ги тествам .............. Гледах и Rode Nt-2A, който също го хвалят стабилно, но ще видим .............. Някой случайно да го има или да го е ползвал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов ли го искаш или втора употреба? Както писах по-горе, в ибей има на приемлива цена. В този ценови клас не можеш да очакваш чудеса.

Моето лично мнение за студийна работа е кондензаторен, но всеки си решава сам. Може да се огледаш и за Se Electronics.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в по-горен клас, какви чудеса може да се очакват, че ми стана интересно? Да не взема да пее сам микрофона   :blush: 
Просто ми се стори доста неподходящ израза в дадения контекст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че е добре да не се изказваш неподготврен. Имал съм U87, имам M49, имал съм Rode,, имам Se Electronics, имам Audio Technica, но не посочения модел. Разликата между гореспоменатите Neumann и опоменатия от теб Studio Project е точно колкото да сравняваш Трабант с Мерцедес.

 

Или за да не съм разбран погрешно -  Орфей и Такамине са акустични китари. Не, че Такамине може да свири сама.

 

Аз приключвам в тази тема.

 

Поздрави и със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да се разводнява темата, но мисля че подобни твърдения, страшно много объркват начинаещите, четящи темата.
Знам че се занимаваш професионално с това и имаш сериозен опит, не съм искал да те засегна.

Вземам за пример микрофони от ниския/среден клас обсъждани в темата и такива от високия клас.

Като технически характеристики, разликите най-често са съвсем минимални и незначителни. Говоря за чувствителност, ниво на шума и т.н. И предполагам ще се съгласиш с мен, че освен характера на звука, тези характеристики са също важни. Никой не иска да му шуми микрофона и да разваля иначе перфектния запис или да има яко ниска чувствителност и от увеличаването на гейна на предусилвателя да се стига до същия ефект с шума.
Техническите разлика межу трабанта и мерцедеса няма смисъл да се обсъждат изобщо, несериозно е просто. Ама тъй като се поправи, дай да видим китарите. Орфея нормално би имал неудобно високи струни, гадни ключове, които трудно държат строй и са неудобни за настройване, фрет бъз, лоша интонация по грифа, проблеми с дъгата на грифа и всевъзможни дефекти. При Takamine, всички тези неща нормално липсват. И това често са очевидни разлики, пречещи и на професионален и на не толкова професионален китарист.

Относно характера на звука и детайлността, също не мисля, че разликите са толкова фрапиращи, заслужаващи подобни сравнения. При сравнителни тестове, начинаещи, че и не толкова начинаещи музиканти, не чуват явна разлика между двата класа микрофони. И да чуват, не винаги по-скъпият микрофон звучи по-добре в дадена ситуация, за даден слушател. Често, просто микрофоните звучат различно добре.
С китарите, разликата в звука, мисля че далеч по-лесно се забелязва. Особено, ако ги има налични, нормалните за орфей фрет бъз, лоши, неравномерни тонове по горните позиции на грифа и т.н. 

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.