Jump to content
Българският форум за музиканти

подьржане на грифа с напояването му на лимоново масло


TARTO

Recommended Posts

Между другото има още една подробност,която съм забелязал при ползването на лимоненото масло.Когато го слагаш по-често някак си на грифа остава някво като...де да знам,бял прах...така,че внимавайте...ама то може и моето масло да е шит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шит е /шегувам се/. Няма от какво да остава бял прах, маслото попива добре и остава лъскава повърхност. От какво дърво е твоят фингърборд?

 

Не съм сигурен, дали някой не стои да ги измисля тия неща нарочно, за да се забавлява, гледайки как хората ги правят.
Евтиме, познавам няколко такива маниака. Свестни хора, но отдавна са превъртели на тема звук. На някои жените им си плюха в пазвата и избягаха, то не се търпи. Темите за разговор са само около това чии чинчове са по-висок карат позлата, чии кабели /даже захранващите/ са от по-висока проба сребро... Не знам конусчетата от какво са направени, но задължителноса по три, щото това е най-устойчивата конфигурация. Слушат се само винили, ако по изключение се допусне CА, то е от някакъв специален тираж, с цена над десет пъти по-висока то нормалната, па и не можеш да си го купиш ако нямаш специален достъп... А ние сме седнали да се чудим на нашитехора, които намират разлика в звученето.
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fats,моя гриф е Rosewood.Според теб защо като през 2-3 месеца слагам масло в повече се получава това,което описах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От аптеката - Икаров. Това са си чистите етерични масла без глупости и черно-бели магии.

 

Това, което остава са някакви примеси - маслото или попива, или остава мазно отгоре - няма как да изсъхне и да остави бял прах. Също, както горе написах, не е нужно грифа да подгизва - след като се намаже е най-добре с една кърпа да се избърше, а не да има локви масло отгоре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво Kyser Klassics...не ме кефи нещо как се получава след чистене.

 

Повече от 15 години мажа с лимоново Kyser Klassics и нямам никакви проблеми. Мажа розууд, черен абанос и венге. Но щом имаш някакъв проблем го смени с друго, масла много и в музикалните магазини, и в аптеките. Важното е преди мазането да почистиш добре повърхността с някакво дървено стъргало. Колкото и да бършем след свирене, винаги остава мръсотия от изпотените пръсти и праха във въздуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Наскоро бях попаднал в Тубата на ремонт на EBMM Silhouette с кленов ф.борд, но нелакиран. Та борда беше в плесен (в буквалния смисъл на думата) и щеше да продължи да прогресира (според лютиера), ако не се вземат адекватни мерки.

 

Така че явно такива операции са нужни от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.