Jump to content
Българският форум за музиканти

Mix & Masteing на една яка БГ банда


Recommended Posts

https://soundcloud.com/dezbg/fire-five-4under-the-influence

 

Барабаните,смесването и мастеринга са от мен. Китарите и бас китарите са записвани на нищожно компютърче с обикновена саунд карта

 

Ето и версия преди моята работа по смесването и мастерирането

 

https://soundcloud.com/dezbg/fire-five-4under-the

 

Приемам критики :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи чудесно на лаптопа, без нещо дразнещо. За мен лично барабанчето ми е малко силно. Но щом виждането и на музикантите е за такъв микс, значи всичко е наред.

Поздравления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите малко слаби ми се виждат, спрямо барабаните и малко тесни, може да се pan-нат по-широко. Чинелите може леко да се намалят, че особено хатът в ляво дразни малко. Но това е лично мнение де.
Иначе доста добър резултат, като се има предвид как е записвано. Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с Mariomaster! Другото което е... стори ми се малко прекомпресирано. За това касата изскача така. Използвай колкото се може по-малко компресия и се стреми към натурален звук. Има едно общо правило преди микс - калибрирай си миксинг конзолата. От там започни да сваляш като касата я остави на -3 да кажем... Всичко след това е песен. Винаги си чек-вай миксовете на няколко среди, КАКТО И МОНОМИКС на цялостната идея. За мастър - там ти решаваш. Оставяй си хедруум, с който да работиш,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за градивните критики... ще видя какво мога да направя за да подобря максимално звука на парчето! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братчед ти не си ли ги преработвал,пресемплирал тея неща,че иначе ми се вижда трудно да звукнат така.Има нещо дразнещо в чинелите едва ли не е MP3  на 128 особено фуса.Трябва или да се презапишат или да се семплират и да се махнат оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата от "преди" до "след" е очевидна. Слушах ги на колонките на компа (които смея да твърдя, че вадят все пак доста приличен звук) и смея да твърдя, че нивата са си добре. Не ми се струва прекомпресирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е до слухово възприятие, хенд ъф дуум, на теб може да не ти звучи прекомпресирано, но на мен ми прозвуча, особено на високи нива на колоните. Много леко, но все пак прекомпресирано. Винаги съм бил на мнение, че при такъв вид музика натуралният звук трябва да е пред всичко. Не правим електронна музика, където прекомпресията е допустима. Все пак микс-а е издържан правилно, вече звуковото усещане на различните хора е различно. От там идва хавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.