Jump to content
Българският форум за музиканти

Монитори за сцена


Svet

Recommended Posts

 Здравейте колеги!

 

 В клубове където има монитори на сцената всичко е наред, но често ни се налага да свирим на места където няма монитори а групата ми не разполага със собствени.

След последния ни концерт, напълно се убедихме, че липсата на монитори е проблем. 

За съжеление не съм запознат особенно с нужната верига за използването на он стейдж монитори. Рових из нета, намерих няколко четива но все още немога да свържа двата края.

Не ми е ясно как и дали може да изкарам три монитора от миксер с един мониторен изход или ще трябва да си купим нов миксер за целта. 

Ще съм много благодарен на някой, който е по-запознат с темата, да обясни подробно и по възможност с примери или схема на каква трябва да е веригата ( от микрофона пред кабинета, до монитора )

Искам да се ориентирам и в цени, за да знаем колко пари ще ни трябват, евентуално.

 

 Групата се състои от три човека и използваме дръм машина. Разполагаме с YAMAHA EMX620 и една връз-тежичка VERMONA 1222. И на двата миксера има по един мониторен изход.

 

Ще следя темата и ако е нужна някаква друга информация, която е трябвало да споделя, а не съм, ще я постна в най-скоро време. 

 

Не намерих тема в която да намеря отговорите които са ми нужни, но ако съм я пропуснал се извинявам и моля да бъда насочен към правилното място :)

 

Благодарско предварително!

 

 

Свет"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YAMAHATA ще ви свърши работа. Има си изход за монитори, а вече каква мониторна система (колко монитори) ще свържете - решението е ваше. Само не видях дали МОНИ изхода е активен или пасивен (90% съм сигурен, че е пасивен). Ако е пасивен - най-доброто решение е активни монитори(колкото искате на брой) директно свързани с него. Другият вариант (не го препоръчвам) МОНИ изход ---> краен усилвател ---> пасивни монитори. Това е свързването :) И от MONI потенциометъра на всеки канал си правите баланса в мониторите, а от MONI master-а си контролирате мастър волюма към тях.... с други думи - със сивите потове си контролирате мониторите :D Как го обясних само :D
Това е положението, ако искате от всеки монитор да се чува едно и също (което според мен ви устройва напълно), а ако искате всеки монитор да си има отделен баланс - тогава трябва по сериозна техника :)
Проверете дали изхода е пасивен или активен. За пасивен - http://www.musicworld.bg/bg/c_1173/Active_Stage_Monitors.html
Успех :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор vaxo!

 

Прав си за Moni изхода, пасивен е!

Ще се взимат активни монитори явно. През всеки ако излиза едно и също, ще ни устройва чудесно за сега :)

Но ще ни трябват поне три монитора а имаме само един изход на YAMAHA-та. Как да изкарам три монитора през един изход? 

Дано въпроса не е много тъп :D

 

Поздрави!

 

Свет"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки активен монитор е редно да има както вход за сигнала, така и изход

така че се получава - миксер-кабел-монитор-кабел от изхода-към следващия монитор

 

виж да произволно избрана от нета картинка  - двата канон-а - едното е вход, другото балансиран изход

http://www.gear4music.com/PA-DJ-and-Lighting/Mackie-HD1531-Active-PA-Speaker-Single/B2L

Редактирано от rockstarr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности и на rockstarr за бързия и конкретен отговор!

Мисля, че картината ми се разясни. :)

Ако за напред се появи нещо друго ще драскам отново тук, за това моля модовете, да не закриват темата!

 

Благодаря отново и поздрави!

 

Свет" 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активни монитори е най-добре наистина. Може да вземеш един, може и 15 и да ги навържеш верижно. Във всеки варинт един и то пасивен мониторен изход ти стига. :)

 

Друго предимство е, че можеш да ги ползваш за вокален (и не само) микрофон (вместо централно за репетиция) или дори за бас/китара... Много варианти има с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ползвал съм монитори по клубовете, но никога не се бях интересувал в подробности за тях. Там е лесно, щот си имат човек за тая работа и само казваш какво искаш...ама когато тежеста налегне твоя гръб, разчиташ на форума да ти смъкне малко от товара :)

 Надявам се темата да бъде полезна и за други хора, така както беше полезна за мен.

 

 Благодарско!  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.