Jump to content
Българският форум за музиканти

General Midi


81.slash

Recommended Posts

Колеги нуждая се от помощ. Преди 3-4 дена си купих Tascam us122 mkii. За домашно ползване и свирене през компютър, резултатите са повече от задоволителни. Купих си и един бас, за да  мога да си записвам глупостите когато ми хрумне. И тъй като по принцип съм китарист, логично беше да почна да се уча как се свири на бас. И вчера седнах ентусиазиран да извадя някои песни на rhcp, или поне да се опитам, пуснах Guitar Pro и до там - никакъв звук. Разтърсих се и разбрах, че таскам-а няма General Midi, което от своя страна е необходимо на програми като Guitar Pro, за да се просвирват. И в мен възникват въпросът - Има ли изобщо някакво читаво софтуерно решение на проблема ? Вече пробвах Roland VSC, обаче като го инсталирах и таскам-а "изчезна". Четох някъде, че с виртуални миди връзки ставало. Инсталирах Midi Yoke, после назначих канал 1 в Гитар Про и пак никакъв резултат. Ще бъда много благодарен ако някои сподели как точно да се оправя ? Какво точно да направя за да имам звук от Guitar Pro докато свиря през Reaper с назначени Vst-та ? Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо е, че може поради характера на драйвърите на картата ти, да не може да ползваш 2 музикални приложения едновременно (Reaper и Guitar Pro примерно).
Коя версия на Guitar Pro ползваш? Ако не си пробвал 6 - действай.
Ако ползваш версия 6, RSE sound banks инсталирал ли си? Не съм сигурен дали ще помогне, но така или иначе е хубаво да ги имаш.
Поиграй си доста с аудио настройките на Guitar Pro. Помня че едно време и аз имах такива проблеми, но след доста човъркане из настройки звукът тръгна.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването. Драйвери инсталирах от диска, който дойде в пакета, но после ги свалих от сайта на Таскам и ги обнових. Две приложения работят без проблем, поне Winamp i Reaper го правят. Използвам версия 5.2, но не съм сигурен дали имам инсталирани RSE sound banks. Във всеки случай настройвам от RSE settings в Guitar Pro на изхода да ми е таскам-а и пак не се чува звук. Тази вечер ако ми остане време ще пробвам да преинсталирам Guitar Pro заедно с въпросните банки, дано се получи. В една стара тема се дискутираше точно това, че специално този модел на Таscam, няма General Midi и се налагат някакви странни гимнастики с разни виртуални миди връзки, за да просвири Guitar Pro през този интерфейс. Имаше дори полезни линкове към разни програми, но аз така и не успях да се оправя:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие по темата. Инсталирах наново Roland Virtual Sound Canvas със "забодена" в USB-то Tascam звукова карта. След инсталацията програмата пожела Reboot. Този път интерфейса се "виждаше" след зареждането на Уин. Отворих Guitar Pro, и в аудио настройките направих следните неща - В Midi Outputs като Device сложих Roland VSC на първи порт, Instrument Patch си остана General Midi. В Midi Inputs като Device при мен е Tascam us122 mkii, a RSE settings са: Output - Asio Low Latency и Sound Card съответно Tascam, като при мен показва само модела, тоест us122 mkii. Всичко си работи нормално, мога да слушам Winamp докато свиря през Reaper, като последното се отнася и за Guitar Pro :) Mairomaster, в заключение бих казал, че беше прав за човъркането по настройките, мерси още веднъж. Темата може да се заключва или трие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия interface - и същия проблем. Но благодаря за информацията, помогна ми и на мен да го преодолея ! 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.