Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте на всички,

Пиша във връзка с хората, които са начинаещи гайдари или искат да се научат да свирят на този инструмент.

От известно време търсихме с един мой приятел да закупим гайда и попаднахме на този сайт.;

http://www.bagpipe-bg.net

Инструментите са много добри.Лично той е много доволен.

Повече информация в сайта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам смолянските майстори на гайди - бай Диньо (Костадин Илчев) и Кольо Белята (Николай Беляшки). Инструментите им са доказано добри, а цените им, по-ниски от обявените в гореспоменатия сайт. Не знам дали правят "джура" обаче.

Координати, мисля, че може да откриете в нета или от някой гайдар. Повечето би трявало да ги имат. Гайдари знам, че се събират в читалище "Добри Чинтулов", в Дианабад всеки вторник или сряда около 20ч. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джура гайди в нета от 2005-та до днес. Който желае да мине да ни навести на адрес:
http://bagpipe-bg.com/

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джура гайди - Димитър Генчев от Терзийско(Сунгурларе) и Николай Анодонов от с.Преселци(Варненско)!

За родопски гайди - Костадин Илчев от Смолян и Николай Беляшки!

За контакти на лични!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От RaverWild
      Привет,

Наскоро попаднах на тази статия:

http://www.telegraph.co.uk/science/2016/08/22/playing-the-bagpipes-daily-could-be-fatal-warn-doctors/

Тука описват случай на човек, който си е скапал дробовете с гайда. Замислих се как ли човек може да се предпази от такива неща.

Айде гайдата е сложна - мях, тръби това онова. Като дете взимах уроци по тромпет. Диригента мине-немине дезинфекцираше мундщука със спирт (инструмента не беше мой и свирех само в репетиционната). Но това си е 100% метален инструмент (поне класическия вариант) и предполагам си има лесни начини - някакъв вид баня или знам ли и аз.

Повода да намеря статията беше че в Туитър един човек който преподава хармоника го пусна и пишеше че някои от учениците му си носели хармониките във вакумирани пликове. Поне това беше написал.

Мен конкретния ми въпрос е за хармоника - начинаещ съм и отвсякъде чувам че това не се мие и дезинфекцира, но можело да се чисти ако имаш познанията да го разглобиш и сглобиш читаво. Добре де, тя верно е доста по-малка и не би задържала много неща, моята особено е с пластмасово тяло (говоря за comb-а), но все пак това може ли да се дезинфекцира с нещо, да речем да го правя на 2-3 месеца или нещо... Ей на миналия месец кофти - разболях се, тамън се оправих и детето ме зарази и то и се вкарах в един месец филм болен-здрав, зарязах свиренето през това време и се почудих какво ли правят другите. Тук помня имаше едно момче дето доста разбираше от хармоники, надявам се да отговори.

А и от обща култура ми е интересно - вие дезинфекцирате ли си нещата с нещо и как?

Мерси.

• От VoraciousAether
      Здравейте. Търся информация относно къде, препоръчително в София или околността, могат да се намерят хубави каба гайда и кавал, и на каква цена. Предполагам в този форум има хора, които разбират и имат опит с инструментите и произвеждащи ги ръчно хора, бих могъл да търся информация сляпо в интернет, но знам че няма да открия търсеното. Благодаря на всеки, който би отделил време да отговори.
      Никифор
    • От alekseybg
      Индивидуални уроци 

по джура и родопска гайда

в гр.Варна

За контакт: 0897 25 80 92
    • От alekseybg
      Изработване на професионални джура гайди и всичко свързано с тях.
      Инструментите се акордират и тестват от професионалист с ценз!
      За повече информация, лични съобщения.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.