Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт delay на Boss - София


Recommended Posts

Oказа се захранването. На ефекта нищо му няма.

Не можах да дам точен съвет относно какво захранване да се търси, понеже не знам какво се предлага на пазара.

Една възможност е, да се ползва решение за много ефекти, каквото произвеждат Nikifena и Parni_Valiak.

В случай, че се търси адаптер само за един ефект, какво бихте препоръчали?

Има много импусли и трансформаторни адаптери на пазара. Ефекта е за 9V, дърпа 80mA.

По принцип всеки адаптер би станал, стига да е добре стабилизиран и обезопасен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на Ники Фена захранване от 25лв. и съм супер доволен. Имам и бос оригинален адаптер, но не бих казал, че си заслужава парите, спрямо адаптерче от Ники. И с двете не съм имал никакви проблеми. На пазара се намират и по-евтини и не по-лоши решения, стига човек да знае какво търси и да разбира (аз не съм от тези хора, затова заложих на Ники).  За такъв ефект 25лв е добра цена за захранване. 
Мое мнение.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си бях купил за 11 лв. някакво китайски адаптер от тези с настройването на напрежението и поляритета(марката май е LIWONG или нещо подобно), 1000mA е. Вътре е с LM317 стабилизатор и доста голям траф (18W). Схематично е изпълнен доста добре - със всичките предписания от datasheet-а на LM317. Не съм го мерил с уреди, но чуваем шум няма, въпреки, че захранвам 3 ефекта - дист, аналогов дилей и тунер. Като цяло китайските стабилизирани захранвания не са толкова лоши и за лайв, репетиция и т.н. вършат прекарсна работа. За записи ползвам батерии, поради предразсъдъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което ме навежда на мисълта подходящи ли са импулсните захранвания за аудио приложения? Естествено, говорим за добре филтрирано захранващо напрежение, но дали по някакъв начин биха могли да доведат до въвеждането на нежелани допълнителни шумове и влошаване работата на устройството и качеството на изходния сигнал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да и не. Все едно да коментираме дали човекът е добър или лош ... 

Има и от едните и от другите. 

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.