Jump to content
Българският форум за музиканти

Стига дъбстеп и ДнБ :)


Recommended Posts

Когато започнах да "правя" музика започнах с чисто и просто семплиране. Харесва ми брас от някой джаз оркестър - режа. Харесва ми дръмлууп от някой рап - режа. Накрая мацам и правя нещо подобно на рап инструментал. Годините минаха, с тях и познанията ми по пиано и китара се задълбочиха и хоп - започнах да създавам мои неща. Сега правя дъбстеп и мога да заявя - осцилаторите не са по-лесни от пианото. Богдана Карадочева ми звучи като доста интересна изпълнителка за семплинг. И дали работиш на Фрути, Ейбълтън или Кюбейс... знанията ти ако са като грахово зърно, то няма как да се справиш. Аз работя на демо версията на ФЛ и се чувствам абсолютно неограничен в действията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен. Аз като малък използвах компютър за музика когато всички бягаха от тях. Днес бягам от тях докато всички ги ползват. Но по цял ден ми е работа да вися пред една машина и да програмирам и като се прибера, като изключим пощи-мощи предпочитам да гледам LCD - по-романтично ми е. Макар че и пощите преминах повече да ги гледам през телефона.

 

Междудругото аз все още не и харесвам песните на Карадочева, но докато я въртя на семплъра все повече се убеждавам колко и е готин тембъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдъхновявате ме да ви постна едно клипче. Дъбстеп му викали. С български вокали било. Не знам от коя песен е, не съм се и интересувал. Енджой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се разтърсиш - десетки са качествените семплирани неща и в дъбстеп-а и в рап-а и в хаус-а. Български вокали, гайди и т.н. Давам имена да не се каже, че говоря празни приказки
Stellamara - Prituri se planinata [Nit Grit Remix]
Denyo - Prosti mi
Soundtrack - Kakvi vremena
GAIDASTEP
Taebo - Djore

 


and so on, and so on....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами заговорихте за дъбстеп  с Бг фолклорни мотиви...Няма как да не постна това 

 

 

За сега най-комерсиалния и най-конкурентен проект на българин използващ Бг мотиви :)

Редактирано от X-sert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
"Все пак, не можеш да търсиш това чувство, което взимаш от рок музиката(примерно), в дъбстепа(примерно), "

 

Сори, но точно тук грешиш. Понеже слушам пънк откакто се помня (много преди да ми мине през главата да се занимавам с електронна музика), не знам как хората все още не могат да усетят пънка ТОЧНО в днб и дъбстеп музиката. 

 

 

"НО.. това не е музика която е предназначена да си седнеш на дивана, да релаксираш и да се заслушаш.. "

 

Хайде пък да не е... По тази логика човек не трябва да слуша траш ако не е на концерт или не се опитва да си изпочупи дома?

 

 

 

 

 

 

 

 

ПС: или аз съм зле, или нещо quote-a не работи както трябва

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нека перефразирам всеизвестната приказка: Всеки може да прави техно/дъбстеп. Бъди юнак и миксирай Богдана Карадочева! :)

 

При всички положения да правиш собствена музика ми се струва по-сложно от това да правиш миксове. И в електронната музика си има пенизи.

 

Някой навит да се пробва? Да видим що ще излезне.

 

Идеята си е твоя, защо другите да ти я реализират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.