Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за начинаеща !


Alexandrowa

Recommended Posts

Хах, добър опит за ирония. Както и да е, не знам дали може да се каже много повече по темата.

Може би най-практично е, да напишете адресите на магазините, които знаете, за да може момичето да си направи туристически маршрут :D.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така най-добре.. Дълбоко се съмнявам да си намеря помощник... Така че остава да си ходя самичка  ( за жалост). Както каза китаристите си свирят :D .  А и не ми се вярва да ми дадат от магазина китара с дефект? Или и тази възможност я има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобщо не е ирония думите ми относно ЕВТИМ ако са прозвучали така не сьм имал за цел такова нещо сигурно сьм се изразил неправилно а за адресите на магазините написах момичето от кьде да трьгне а за избора нека ти да и бьдеш пьтеводител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с радост бих ти помогнал лично но за жалост сьм твьрде ангажиран с работата си и няма как когато работиш по 10-11 часа на ден китарата ми е просто хоби което ме радва много и както казва ЕВТИМ добрите китаристи свирят а не просто от време на време да подрьнкват колкото да си начешат крастата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така най-добре.. Дълбоко се съмнявам да си намеря помощник... Така че остава да си ходя самичка  ( за жалост). Както каза китаристите си свирят :D .  А и не ми се вярва да ми дадат от магазина китара с дефект? Или и тази възможност я има?

 

Зависи от търговеца. Има и такива, които биха ти пробутали нещо с проблеми.

Мога да ти дам следните насоки, като пробваш китарата.

 

1. Натисни последователно всяка струна, на 1-во и 12-то прагче и гледай между струната и 6-то прагче да има малък (около 0.2-0.3мм) просвет. Ако струната се опира във всички прагчета, може грифа да е огънат назад(по принцип това може да се коригира, ако китарата позволява, обаче защо в крайна сметка да не си вземеш китара, която е добре още от магазина и няма нужда от сетъп).

 

2. Натискайки хубаво до прагчета, прослушай всяка струна на всяко прагче. Трябва никъде на не се чува бръждене и звънтене(но това изисква да натискаш струната добре, което като начинаеща, може би не знаеш как да правиш).

 

3. Струните не трябва да са твърде високи. Трябва да са удобно високо, примерно при свободни струни, струната трябва да минава толкова високо над 1-во прагчр, колкото минава над второ прагче, когато я натиснеш на 1-во(или малко по-високо от това, но не твърде високо).

Над 12-то прагче, струните не трябва да минават твърде високо. Разстоянието между струната и върха на прагчето, така на око, не трябва да е повече от може би 2-2.5мм). Трябва да се натиска лесно и да не се усещат твърде високо струните.

 

4.Трябва да ти звучи добре и да ти пасва, да ти е удобна.

 

Може би няма да можеш да направиш преценка сама. Все си мисля, че някой ентусиазиран юнак ще ти пише едно лично съобщение.

То така се започва, после скайпове, кафета... :greenball:

 

5.....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Според мен скъпите и качествени инструменти имат своите особености, но е много важно и как е подготвен самият инструмент. Според мен най-рационалният вариант е да се купи качествен инструмент втора употреба от някой музикант, който е сетъпнат и нагласен. Ако след време прецениш, че не искаш да свириш може да продадеш китарата на почти същата цена, която си я купила. Ако купиш чисто нов скъп инструмент и след време решиш да го продадеш ще загубиш част от инвестираните пари, твърде вероятно е 50%. Освен това няма никакви гаранции, че чисто нов скъп инструмент от магазин ще е ОК. В случаят не е никак добра идея да купуваш скъпа китара от магазин сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обаче и това засиси от музиканта, от който купуваш. Гаранции и там няма.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей момиче.Аз съм от Пловдив и мога да ти помогна при избора ти за първа акустична китара.Пиши ако си съгласна да се уговорим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕ супер,  мисля че си намерих хелпър :D 

Вече съм щастлива  и спокойна..

И нещата, които си казал @Evtim нито едно от всички  няма да мога да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от търговеца. Има и такива, които биха ти пробутали нещо с проблеми.

 

В тоя ред на мисли, музикалния магазин в Малкия ЦУМ (Пиротска, София) коректен търговец ли е?

Бихте ли си купили китара от там?

Предвид това че не е май някакъв фирмен магазин на някоя марка китари и ако се стигне до рекламации по една или друга причина.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа. Аз не съм имал проблеми с него, но и знам какво да си избера. Рекламации не ми се е налагало да правя там.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.