Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за начинаеща !


Alexandrowa

Recommended Posts

Личното ми мнение е, че за акустична китара не е нужно да заделяш 1000лв на този етап. Идеята е, че след като научиш 3-4 песни, ще имаш желание да я тътриш навсякъде и да си свириш, което е ок и нормално, но ще е доста тъпо да одраскваш и очукваш скъпа китара по купонни инциденти ;)

Също така - не си казала кой е този мистериозен град, в който няма нищо - напълно вероятно във форума да има представител на твоя град, който да може да ти помогне.

Относно пазаруване - ако наистина можеш да мръднеш до Пловдив, за да пипнеш инструментите - най-добре. Свиренето на акустична китара може да бъде болезнено през първите седмици, така че е добре да избереш нещо, което ти е по-удобно. Само гледай да си без маникюр.

"Пробването на китара" е пълна мистерия, когато досега не си пипал струнен инструмент. Това, което искаш да провериш е, дали застава в скута ти добре и дали когато натискаш някоя струна към прагчетата, успяваш да го постигнеш със (сравнително) по-малко напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да не взимаш скъпа китара като за начало, защото все още не знаеш какво искаш, аз нправих същото и си взех класическа китара за 700лв и сега се чудя какво да я правя ...

Редактирано от koko13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи без "проба"  няма да стане.  Утре сигурно магазините няма да работят така че остава за другата събота. Но сигурно ще си ходя сама ( няма с кой, казах вече).. Разбрах без Stagg i Cort ,  та има ли нещо съществено което трябва да гледам? 

И ако някой  знае други магазини в Пловдив да казва, всичко е в помощ. Също и да попитам, калъф  и тези най- нужните аксесоари   с китарата ли  вървят или трябва да търся и тях?

П.С. Скоро ще се отърва от маникюра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се въздържал от "житейски" съвети. Хората са различни, с различни цели и различни възможности.

Ако човек може да си го позволи без притеснения, не виждам, защо да не може да даде и 2000, пък ако ще после да виси на стената.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаи на предвид че този магазин до джомаята не работи в сьбота а този на в бившият партиен дом работното му време е до 14 часа в ПЛОВДИВ има още два магазина за музикални инструменти но вьв всички няма кой знае какьв голям избор на акостични китари и така че пак може да опреш за покупка с порьчка но за разлика от онлаин магазините когато ти пристигне китарата в магазина ще можеш да я пробваш и ако не ти хареса да не я вземеш

аз бих ти препорьчал магазина на КОИЧЕВ този в бившият партиен дом и този зад хотел САНКТ ПЕТЕРБУРГ другите два бих ги избегнал поради причината че не ми харесва обслужването в тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да спомена че в магазина на Койчев предлагат и уроци по китара в сьщата сграда питаи там на място ще ти обяснят всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли  някой по-запознат с Пловдив да ми даде ориентировъчни адреси на магазините или да каже как да обясня на таксиметров шофьор как  да стигне  от автогарата то магазините. Благодаря ви много .

П.С Щом са с такова работно време ще се измъкна в някой  от предстоящите делници от даскало.

И  би било много  добре да ми кажете за калъфите, ремък ( не знам  дали изобщо се казва ремък, но се надявам да се сетите) , да си вземам  ли резервни струни и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пък за 10 хиляди евра какъв зверски Martin могат да ти направят по поръчка, ще ти падне шапката :thumbs_up:

 

Alexandrowa

Разбери се с някой форумец от пловдив да идете заедно - сама няма какво да дириш в магазина - ти нито знаеш все още как да хванеш една китара, че да знаеш дали ще ти е удобна, нито ще знаеш как да разбереш дали има дефекти и проблеми по нея. В този смисъл, със същия успех ще си я поръчаш от интернет магазин и доставката ще ти излезе по-малко отколкото ходенето до Пловдив. Сигурен съм, че тук има предостатъчно хора от плд, които ще ти помогнат в начинанието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е адреса и телефонният номер на магазина на Коичев гр.Пловдив, пл.Централен N1 тел.032/267288 обади им се и ги питаи как точно да стигнеш до там от автогарата а ако не си харесаш нищо там невярвам да не ти дадат информация как да стигнеш до другите магазини

но имам усещането че искаш да си закупиш китара на пожар по наи бьрзият начин а това не е много добре защото от мерак може да вземеш нещо което няма да си струва и вече само след седмица да не ти харесва

и понеже нямаш опцията кой да ти помогне взимаи там нещо не много скьпо но и не много евтино от порядька на стотина лева пьк след време ако все още си все сьщата ентусиаска сама ще решаваш коя китара е за теб и коя не е

успех с покупката и изучаването на можеби най популярният инструмент в наши времена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@7thStrings

Не вярвам някой  да се навие да обикаля с мен,  апък и ми е неудобно с една дума напълно непознат да ми "уйдисва на акъла". Но си прав, аз няма да разбера дали една китара има дефект или  не, дали си струва или не. Ей затова ме е яд, но какво да се прави.

 

@TARTO

Прав си, искам да си  купя китара възможно най-бързо,  тъй като съм чакала достатъчно и най-сетне се реших, но грешиш  за това - "от порядька на стотина лева "  . Нямам намерението да си вземам китара ей така , колкото да не е без хич.  Да, отказах се от скъпите,  но това не значи че ще е 100лв.  Както казах искам нещо  що  годе добре в съотношение качество/цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви аксесоари искаш.

Китара със струни е това, което се продава.

Има някои комплекти, които включват тунер, примерно самоучители, перца, но по принцип се продават само китари.

Перцата са горе-долу по левче бройката, ако искаш перце.

Може също така да вземеш каподастер, ако искаш - това е една "скоба" която можеш да сложиш на което си искаш прегче и да притиснеш там всичките струни, все едно натискаш на това прагче с ръка. Ползва се, за да можеш да си транспонираш лесно, ако искаш.

Тунерите са електронни устройства ти помагат да си настроиш китарата, ако не знаеш как това става на слух.

Ако имаш микрофон за скайп, има и програми за компютър, които вършат тая работа., примерно AP Guitar Tuner, който е безплатен.

Най-добре послушай колегите и се опитай да намериш някой от Пловдив, който да ти помогне в избора - гледай да е някой от тия във форума, които имат добър рейтинг и свирят добре(подфоруми авторска музика, кавъри, джем, семпли). Не ти трябва дървен философ, а китарист, за добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oooooo уверявам те че в ПЛОВДИВ има много като число и умения китаристи които лентяистват по цял ден и се чудят какво да правят и с радост биха ти помогнали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.