Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми с настройката на Floyd Rose


vlado1113

Recommended Posts

Закупих си китара с Floyd Rose и реших да сменя струните, старите предполагам са били стандартен размер 09 -42 аз си купих 09 - 46. Свалих старите и сложих новите за целна ми помогна клипче в Your tube. Дотук добре но като взех да настройвам китарата се натъкнах на проблим като настроя 2 стрини и посли насторя други две придишните се разнройват. И така само вдигам всяка струна като настроя 3 струни примерно после като мина на другите първите се растройват и целия флойд се вдигна много на високо струните са доста високо от грифа а китарата не е настроена. Дайте савет мисля да натегна малко пружините това дали ще помогне и на какво се дължи този проблем. Никога не съм настройвал флойд ще съм благодарен ако помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще помогне, това е основната идея на флойда. Тремолото е плаващо, следователно трябва да левитира някъде посредата. да е успоредно на тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук стъпките.

http://www.floydrose.com/bridges/OriginalFloydRoseInfo.php#basic_topic_2

 

 

Имай предвид че може да не успееш да настроиш всичко да е напълно точно, затова когато се доближиш най близо - заключи тремолото и със финната настройка го настрой до точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пренастроиш тия неща за да си идеален.

1. Да натегнеш планката, която държи пружините малко(задния капак), за да дърпат малко по-силно флойда назад, че да не се вдига с по-дебелите струни.

2. Да си настроиш китарата.

3.Ако струните са високо, можеш малко да отпуснеш струните, да смъкнеш малко флойда от двата големи винта(пилона) на които стъпва.

 

..Повтаряш 2 и 3(при необходимост и 1), докато ти хареса.

 

4. Ако е необходимо, да си настроиш октавите(интонациите), виж floyd rose intonation, octaves в тубата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет за настройване -

Първо настройваш 6-та струна,

След това - 1-ва и 2-ра,

След това - 5-та.

Връщаш се на 6-та и повтаряш - 6, 1, 2, 5. Като ги докараш до баланс, добавяш 3 и 4. Сега вътриш 6, 1, 2, 5, 3, 4. И така до безкрай :). Ако някъде в процеса флойдът се наведе напред - трябва да натегнеш пружините отзад и да започнеш отначало.

 

Следващият път като сменяш струни, ако пак сменяш с 10-46 - смени ги една по една(сваляш 4-та, слагаш новата 4-та)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Тва не знам дали наистина помага или е сред митовете. Аз лично в началото пробвах така, но вече директно си започвам да настройвам подред, но хубаво "разтягам" струните, за да намаля отпускането им после. Така или иначе е един дълъг процес, пък и като добавим, че трябва интонация...

 

Иначе, като вкараш в ред 6,5,4 струни и започнеш другите - първите ще се разстроят и защото вече си натегнал малко или много всички - струните опъват Флойда повече, следователно не е паралелен с тялото. Трябва да натегнеш пружините, да настройш отново, докато достигнеш някакъв баланс и можеш спокойно да се отдадеш на пренастройването на всяка струна.

 

Това в случай, че сменяш дебелината на струните. Ако следващите смени са със същите струни най-много да се наложат минимални корекции по баланса на тремолото.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че има голямо значение, но ако просто си ги настройваш от 1-ва до 6-та, но да кажем с тон по-високо първите пъти, достигаш до строй с по-малко повторения.

 

Но това вече са многословни подробности, които нямат почти нищо общо с въпроса.

Мисля, че ако сега автора не може да се справи сам, по-добре да се обърне към лютиер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо е, ако се прави често и ако струните са опънати. На отпуснати, едва ли ще се захабят осезаемо, ако се прави веднъж на много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя също, че е хубаво да се подпре флойда с нещо, така че сам да стои някъде около равновесното положение. Така става доста по-бързо настройката и не е нужно да си счупваш ръцете от въртене, за да вдигаш флойда от легнало положение до правилното равновесно.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя също, че е хубаво да се подпре флойда с нещо, така че сам да стои някъде около равновесното положение. Така става доста по-бързо настройката и не е нужно да си счупваш ръцете от въртене, за да вдигаш флойда от легнало положение до правилното равновесно.

мда това е добра идея.

 

аз слагам една средно дебела четка за рисуване, правя каквото трябва и после когато започна да натягам струните в момента, в който тремолото дойде до желаното ниво четката сама пада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че има голямо значение, но ако просто си ги настройваш от 1-ва до 6-та, но да кажем с тон по-високо първите пъти, достигаш до строй с по-малко повторения.

 

Това е правилния начин.

 

И да, когато сменяш всички струни едновременно е по-бързо и лесно да се подпре флойда с нещо във водоравно положение.

 

Другото препоръчително е да се ползва един и същ размер струни на една и съща марка. Дори и еднакъв размер струни при различните марки опъва различно!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички оправих се подпрях флойда и леко натегнах пружините и се получи. :) Каква е разликата между лицензен флойд и нелицензен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По-скоро се говори за оригинален Флойд Роуз (OFR) и за лицензни.

   Има голяма вероятност лицензните да са с по-лошо качество в смисъл: направени от по-мека сплав, при която бързо се износват ножовете, кофти резби, недобре загладени ръбове на седлата, от което се късат струните и други недостатъци. Патил съм си от такива.

  Предпочитам Флойдовете на Schaller, които според мен са по-добри от оригиналния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.