Jump to content
Българският форум за музиканти

Shure C606


niki123bg

Recommended Posts

Преди няколко години си купих един микрофон - Shure C606:

 

shure_c606.jpg

 

Интересно ми е, става ли за нещо този микрофон. Някой ми беше казал, че ставал основно за говорене, не бил подходящ за пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години си купих един микрофон - Shure C606:

 

[Интересно ми е, става ли за нещо този микрофон. Някой ми беше казал, че ставал основно за говорене, не бил подходящ за пеене.

http://www.shure.com/microphones/performan...odels/c606w.asp

 

На втория линк в една малка снимка е точно твоя модел с606 а с606w мисля че би трябвало да си прилича с предния,за който инфо няма.Виж сам !

Редактирано от Ivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години си купих един микрофон - Shure C606:

 

[Интересно ми е, става ли за нещо този микрофон. Някой ми беше казал, че ставал основно за говорене, не бил подходящ за пеене.

http://www.shure.com/microphones/models/c606w.asp

Това съм го прочел, става въпрос за personal experience.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано вече писах кои са според мен микрофоните за пеене!този си е за караоке.така си и пише в характеристиката му.ако мислиш,че ти върши работа,защо питаш?!?

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано вече писах кои са според мен микрофоните за пеене!този си е за караоке.така си и пише в характеристиката му.ако мислиш,че ти върши работа,защо питаш?!?

И други работи пише в характеристиката му...или това няма значение:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано вече писах кои са според мен микрофоните за пеене!този си е за караоке.така си и пише в характеристиката му.ако мислиш,че ти върши работа,защо питаш?!?

 

Хмм - що питам ли ? Ами не е твоя работа - КАТО НЕ ИСКАШ НЕ ОТГОВАРЯЙ :)

 

Иначе питам защото ми е интересно каква е разликата между такъв микрофон и нещо по-добро - например sm58.

 

Да - виждам и двата са cardioid dynamic microphone и единият е от 50 Hz до 12Khz, а другият от 50Hz до 15KHz, но от това не ми става особено ясно каква е разликата на практика.

 

Ако случайно някой е имал вземане даване с този микрофон, нека сподели :)

 

А на статистите тука мога да им кажа само едно - КЪШ ПТИЦИ ПРОКЛЕТИ :killyou:

 

пс. Тва в ръката на зеленото човече не е брадва, а C606 - тежи не по-малко от един средно статистически чук, така че КЪШ ДОКАТО Е ВРЕМЕ ;)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс. Тва в ръката на зеленото човече не е брадва, а C606 - тежи не по-малко от един средно статистически чук, така че КЪШ ДОКАТО Е ВРЕМЕ :cheers:

xaxaxaxaxa :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години си купих един микрофон - Shure C606:

 

shure_c606.jpg

 

Интересно ми е, става ли за нещо този микрофон. Някой ми беше казал, че ставал основно за говорене, не бил подходящ за пеене.

Получаваш информация направо от извора :)

 

Първо: Тва дето го пише в сайта на Шуър не е вярно!!!

С606 е 15КХц

СМ58 18 КХц

 

иначе имам същия микрофон за който говориш.

Не го изхвърляй :)

 

Става и за пеенер естествено далечко от СМ58 и други такива ама като нямаш става

Иначе и за озвучаване на

барабанче доста приличен звук се постига с него

 

Така че пак:

Не го изхвърляй :read:

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Тва дето го пише в сайта на Шуър не е вярно!!!

С606 е 15КХц

СМ58 18 КХц

 

иначе имам същия микрофон за който говориш.

Не го изхвърляй :D

 

Става и за пеенер естествено далечко от СМ58 и други такива ама като нямаш става

Иначе и за озвучаване на

барабанче доста приличен звук се постига с него

 

Така че пак:

Не го изхвърляй  :read:

  :)

:):):)

 

Много съм благодарен, ще черпя при първа възможност :)

 

Ясно, значи няма да го изхвърлям. Напоследък ме е обхванала мания на тема техника и си мислех да си взема един СМ58 с тайната надежда, че току виж с по-хубав микрофон гласът ми зазвучи страхотно на записи, но май няма никакъв смисъл.

 

Аз по принцип не ставам за пеене - просто нямам глас (5 минути с пианото ме убеждават на 300%), но ме кефи да си тананикам разни парчета :) Ще продължа с това чудо на техниката (взел съм му стойка, че като го държа по-дълго време ми отмалява ръката :))) )

 

Аааа да - другата ми идея е да си записвам акустичната китара (класическа китара) с него. Резултатът засега е плачевен, поради липсата на добър предусилвател за микрофона, но този проблем ще го реша в скоро време с мишпулт или някое усилвателче за микрофон на берингер.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запис на акустични китари ти препоръчвам кондензаторен микрофон на аудиотехника.

Страхотно съотношение цена качество-преди 7-8 месеца струваше 200лв.

Перфектен е и за чинели и групови вокали.

Шарк Арт са вносители

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запис на акустични китари ти препоръчвам кондензаторен микрофон на аудиотехника.

Страхотно съотношение цена качество-преди 7-8 месеца струваше 200лв.

Перфектен е и за чинели и групови вокали.

Шарк Арт са вносители

Интересно. Шарк Арт имат ли представителство в София. Във Варна ги знам къде са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За запис на акустични китари ти препоръчвам кондензаторен микрофон на аудиотехника.

Страхотно съотношение цена качество-преди 7-8 месеца струваше 200лв.

Перфектен е и за чинели и групови вокали.

Шарк Арт са вносители

Интересно. Шарк Арт имат ли представителство в София. Във Варна ги знам къде са.

Да имат.

Магазина е на една пряка н а фритоьф нансен.

Купувал съм доста неща от там.Една мацка работи там познавам я.Отиди щи обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

абе я да се изкажа и аз тука , тъй като имам 2 броя С606 ...

значи предимно правя тежки вокали и за тях специално тоя микрофон си е идеален ... (по разбираеми причини :headbang: ) ... става и за чисти , но в не много голям диапазон ...

 

та мисълта ми беше ... зависи за какво точно ще го ползваш ... за моите нужди специално е идеален ... блек вокали + малко чисти тук таме ... иначе едва ли става за оперни певци :):headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Тва дето го пише в сайта на Шуър не е вярно!!!

С606 е 15КХц

СМ58 18 КХц

 

иначе имам същия микрофон за който говориш.

Не го изхвърляй :D

 

Става и за пеенер естествено далечко от СМ58 и други такива ама като нямаш става

Иначе и за озвучаване на

барабанче доста приличен звук се постига с него

 

Така че пак:

Не го изхвърляй  :read:

  :D

:D:P:P

 

Много съм благодарен, ще черпя при първа възможност :D

 

Ясно, значи няма да го изхвърлям. Напоследък ме е обхванала мания на тема техника и си мислех да си взема един СМ58 с тайната надежда, че току виж с по-хубав микрофон гласът ми зазвучи страхотно на записи, но май няма никакъв смисъл.

 

Аз по принцип не ставам за пеене - просто нямам глас (5 минути с пианото ме убеждават на 300%), но ме кефи да си тананикам разни парчета :) Ще продължа с това чудо на техниката (взел съм му стойка, че като го държа по-дълго време ми отмалява ръката :))) )

 

Аааа да - другата ми идея е да си записвам акустичната китара (класическа китара) с него. Резултатът засега е плачевен, поради липсата на добър предусилвател за микрофона, но този проблем ще го реша в скоро време с мишпулт или някое усилвателче за микрофон на берингер.

Щеше да черпиш ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.