Jump to content
Българският форум за музиканти

Интрументал от 1994та


Recommended Posts

Вчера го чух на една стара касета (Хитачи , от тези,  които миришат на зъболекар, не знам как го правят но след 25 години, миризмата си е все така свежа :-)) и реших да го дигиталилизирам.Навремето беше записано в радио Пловдив на полу развален 16 пистов магнетофон. Беше замислено да е песен, но с пеенето стана греда (на певеца му дойде нанагорно в студиото)

 

https://soundcloud.com/kolio_k/progressive-instrumental-1994

 

 

п.п. Първия и последен път, когато свиря (неумело) с флойдроуз :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново брилянтно. Наистина Прогресив. С различна тематичност. Развитие, като музика за филм. И...виртуозни елементи. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, радвам се, че ви допада. На мен ми е много забавно да слушам записи  от онова време, някак си връща тръпката, която имаше тогава!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е парчето! Само микса(или саунда,не мога точно да преценя) е архивен, останалото е перфектно.

Мога да си го представя записано със съвременна техника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колио за много години и много китари :virtuoz:

Много хубаво си свирил и в далечната 1994-та година,а за сега да не говорим...винаги съм казвал че в Пловдив се раждат страхотни музиканти!

И аз преди време, изнамерих  едни мои стари записи и си ги прехвърлих от касетките на компа-хем да не се унищожат с времето.

Дано да нямаш нищо против да ги постна тук,към твоята тема!

Първото парче се казва 'Ветровете на времето' и ми е първия инструментал,записван някога през...чак ме е срам да кажа.......1991

Записах го в 2-ро тон студио на БНТ с връзки:-)

ето и линкче с парчето https://soundcloud.com/peterglavanov/vetrovete-na-vremeto

Второто парче е от 1994-та-след като се върнах от двугодишно странство в Щатите :metalist:

Парчето се казва 'Fingers' и е писано в 'Студио 5' което се намираше в НДК.

Тука вече съм разбрал че истината е в ламповите апаратури и бях взел на заем стария Marshall на Пеци Гюзелев за записа.

https://soundcloud.com/peterglavanov/fingers

Желая ти всичко най-хубаво през 2013-та а и не само!И да не се смеете много,ей!!!:-)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос. Много радват Апокрифите!

 

Сетих се и аз, че имам един инструментал, правен цяла година :)

Луд умора няма.

Китари , бас и дръм програминг. Записано на Таскам порта 414 ( или може би 424).

Май имам и вариант с барабани изсвирени от Спас, който после бе дълго барабанист на Мастило.

Имам го на касета, обаче дека ми от повече от година е у майстор, дето все не стига до него.

На въпросният дек сме слушали като тийнове с Пеписленг напр. Меконг Делта.

Много зор е видял.

Абонирах се за темата, като си получа дека ще постна и аз.

Та благодарение на инструментала, съфорумника ни "пчелата" ( който търси басист! ),

реши да ме запознае с Иван и така направихме групата Аквилон, която

просъществува година и половина, две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pepislang

Благодаря много!! Разбира се нямам нищо против, чух парчетата ти с интерес, много са готини (и двете са много различни, което е супер)!!! Хубаво би било и други хора да използват темата и да качат някакви по стари неща, на мен поне ми е приятно да слушам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема за групи от 90-те,та там има разни записи,но знаеш,нямаше много студия тогава,а запис от касета на компютър с подръчна техника е малко смешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че качеството на записите е важно в случая, а и старите записи си имат чар, точно защото студия нямаше, наслагванията бяха доста трудна работа и парчетата звучат по живи, защото са свирени на големи части (ако не и целите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Fingers "подложката" е супер същата като Deep Purple - Ted The Mechanic, която е записана през 1995-1996. С повече настояване може и да сгънеш някой и друг милион... :greenball:

В краен случай може ще разказваш на внуците, че Стив Морз свири твои рифове! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.