Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете да направя правилния избор


Recommended Posts

Свиря от скоро на барабани и виждам че нещата се получават. Та решил съм да си взема собствен комплект, нещо втора ръка запазено или ново не прекалено скъпо. За сега съм се спрял на това http://shop.visiarts.net/bg/catalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=8579&category_id=61 някой има ли впечатления от барабани на тази марка? Споделете мнението си! Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да съм барабанист, искам само да ти отбележа, 4е цената е само за комплекта барабани, без стойките и 4инелите

ето един комплект на добра марка, поне според заобикалящите ме барабанисти, дето мисля 4е е вклю4ен хардуер-а

http://www.musicworld.bg/bg/c_42/i_27428/Mapex_HX5255T_CK.html

 

4инели можеш да вземеш нови от 60лв на брой до 500лв на брой, зависи от марката, но според мене и тия от по 60-100лв, стават като за на4ало

аз бих се разровил в обявите за стар запазен комплект от скъпа серия, да е със стойките, и бих си взел евтини 4инели, нови, пък колкото изкарат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари има в пъти по-читави барабани втора ръка. Разгледай базара, или други места - тези барабани просто ще ги смениш след година, ако се занимаваш сериозно, и няма да можеш и половината пари да им вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Втора ръка определено! В Ebay за около 300 gbp можеш да намериш много прилични барабани с всичко.Вече има и много транспортни фирми задоставки до тук ще ти излезе около 100лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз от скоро започнах да свиря и сега се чудя какви барабани е по - добре да си взема ? акустични или електронни ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм съгласен че акустични винаги е по-добре, електроните си имат предимствата ако нямаш къде да сложи акустичните, такъв е моят случай и а това имам електронни и пособия а акустични (чинели, кардан) за да мога да свиря в репетиционните, но просто аз акустични няма къде да сложа, а електронните ми вършат перфектна работа за упражнения и за учене на песни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да попитам.. кои барабани бихте препоръчали? Тези - > http://bazar.muzikant.org/rockettshells,125167.html

 

или тези -> http://bad_link/barabani-dd-drums-diablo-heavy-metal-black-i13767151

 

Иначе.. аз също съм на мнение,че 1000 пъти по-добре е да се вземе нещо на 2-ра ръка отколкото разни mapex за по 700 лв. и разни китайски Fame-та.. или недай си боже промоциите на "Premier"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Rockettshells-а са жестоки ! Свирил съм на тези и са много добри. А сумата от 650лв е направо смешна. 

 

Електронните барабани имат един фундаментален минус - не можеш да развиеш по никакъв начин динамиката и тоноизвличането. А това са 2 от най-важните неща, ако искаш да си барабанист. Ако искаш да свириш за кеф, без да гониш някакви резултати - ест., че няма проблем да сложиш едни електронни в хола, но за сериозни цели - просто няма никакъв смисъл. Свирил съм на всякакви ел. барабани - от най-евтините, до такива за 10ооо евро. Абсолютно пред всички тях бих избрал който и да е акустичен сет за 1000лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Про падовете на Харт Динамикс и Роланд,са добри и при тях може да развиеш динамика, а тоноизвличането е от модула.

Така можеш да свириш навсякъде.Но това удоволствие е много скъпо. А акустичния сет,си е акустичен и няма две мнения

по въпроса.

Редактирано от emoG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fame - за инфо на хората от форума - са поляци, които за разлика от наште българи от Казанлък, са се запретнали след падането на Берлинската стена и работят много яко и много амбициозно на доста ниски цени и още се задържат на пазара. Не са китайци. :happy:  :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нинйо съгласен съм с теб, а това че акустичните са това на което има по-добра динамика и т.н., но на електрони барабани също има динамика, да много по малка, и донякъде насочена от софтуера, но има, за основа върши перфектна работа, най-скъпият сет на който съм свирил аз е моят си за 2000 лв. и мога да кажа че съм доволен върши ми добра работа за научаване на песните и за това ако ми изникне някакъв ритъм в главата просто да го чуя как горе долу ще изглежда, но в никакъв случай не заместват акустичните на които свиря в репетиционни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.