Jump to content
Българският форум за музиканти

Kx Драйвери Dsp програма


Rust

Recommended Posts

Здравейте всички ползващи и записващи с Kx Драйверите за Creative ...

ето една нова програма , модификация на оригиналната подходяща както за свирене в реално време през ASIO , така и за записи , а вече и за слушане на музика и всякакви НЕ line-in звуци ;)kxDSP-%20Rust%202.JPG

ето и накратко какво е различното от оринигалната програма -

премахнат звук от лайн ин в WinMM (това е за свиренето в реално време , за да не се чува и натуралния звук заедно с този с VST ефектите ;) )

страничен ефект - няма да чувате лайн-ин ако не сте включили мониторинг на някой АСИО канал (в Cubase или Nuendo).

Премахнат е и неизползваемия (според мен) Стерео Хорус .... за сметка на който вече има хардуерен 10 band EQ , та без да пипате странични еквилайзери (на winamp примерно) винаги и навсякъде (в програмите за звукозапис пр.) ще си чувате звука който примерно след export-а ще се чудите как ли ще звучи в winamp(тъй като там има EQ) ...

идеята е да не слагате никъде EQ и да се чудите просвирено с друг плейър как ли ще звучи ... а да се ползва един еквилайзер НАВСЯКЪДЕ !

ето и файл за директен импорт Kx by Rust v2 :D.

препоръчвам ако го използвате след това да пипате само DSP секцията на драйвера и оттам да си бъзикате к'вото ви трябва вместо от Кх Mixer. От там се настройва и еквилайзера ;)

enjoy ;) .... надявам се да ви свърши работа ;)

 

едит - чакам всякакви коментари , въпроси, идеи как да стане още по-добре :D ... и request-и ... ако на някой му трябва нещо по-различно :D

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брао, пич :)

 

Ама според мене знаеш ли каква е хавата? Да имаш само един пресет с обща цел - филми, уинамп, прочее; и няколко специализирани.

 

Освен това - пролог и епилог смучат ;)

 

Да постна ли някой мой пресет?

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поствай ми :) к'во чакаш :Р

аз съм се опитал да направя всичко в 1 ;) ... да не се сменя преди гледане на филми и дъра бъра все пресети .... не е удобно много много ...

иначе е по-добре .... то ясно

забравил съм да кажа ,че пресета е за 4 колони ... при 5.1 и повече не знам дали ще се справи ;) .... просто толова ползвам аз и не съм се и замислял всъщност за повече дали ще бачка ....... не че е някъв проблем ако не бачка да се направи де но ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A междувременно некой мое да ми обясни кво прави XRouting, че не можах да сгрея :D

еми то си е един вид хъб :D ... т.е. нищо конкретно :D (поне така си мисля :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ви на един пресет, ориентиран към китарата. Освен нея има и уейв и миди, но нищо друго :happy:

 

KX_guitar_setup.jpg

 

 

Самият пресет можете да свалите от ТУКА.

 

 

Малко коментар:

Сегашните настройки на пресета са по мой вкус и с моята техника, но можете да си ги нагласите както ви кефи. Можете да добавите един нойзгейт - аз си имам на китарния процесор, и затова го вкарвам още там.

Използвал съм PROFX плъгините за вход и изход - по-добре работят, по-прегледни са и не изискват да използваш КХ миксера.

Забележете паралелното включване на ривърба и тубсаунда - нивата им и нивото на сухия сигнал се контролират от миксера горе. Според мен това е по-добрия начин да се наредят ефектите (па може и само аз да си мисля така, обаче има мнооого предимства :) ).

 

Забележете също така, че еквиалайзера е СЛЕД dynamics processor-а - за да не бъдат корекциите му неутрализирани.

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

юбу юбу :happy:

ше си го сваля :) ...

един въпрос - как преименуваш src-тата ? че да си стане по-прегледно ;)

щото аз пробвах веднъж ,ма нещо не сполучих :Р

 

п.с. тая тема уеко ми се струва че само за 2мата представлява интерес ... та ако има и други фенове да се обаждат да знаем занапред да я продължаваме ли ... има ли смисъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kx%20glacial.JPG

виж аз малко го преправих ,както на мен би ми харесало повече ;) ... просто идейка.

разликите :

- стерео изхода е от rear out - той е значително по качествен ! затова и в миксера ако си забелязъл по дифоулт е цъкнато swap на изходите ;)

- записващата верига съм я пуснал през ASIO накрая ... ако не ползваме ASIO-то то тогава за к'во са ни Kx Drivers :):D

 

- имам и една последна "забележка" която не съм сигурен дали съм прав ,но нека си кажа ;)

тоя EQ на веригата на записа по-скоро бих го сложил на веригата на wave-а , за да се записва "чист" звука ... след което EQ да се прави от програмата дето се записва и като пробваш как звучи да минава през вече сложеното EQ на wave-a та да добиваш представа как ще се чува на друго място където ще има EQ примерно от winamp ;)

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми глей сеа, еквиалайзера е сложен там, за да можеш да си бъзикаш звука на китарата.

 

А аз на уейва гледам никакъв еквиалайзер да не слагам. Въобще - никакви еквиалайзери по пътя до мене, защото това променя звука, и като миксираш нещо, после на друго място звучи като нищо общо :)

 

А за АСИО-то си прав. Само дето можеше да включиш и другия канал ;)

 

А тва за задния аут не го знаех, благодаря!

 

А преименуването е лесно бе - в контекстното меню (с десния бутон) има rename :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха верно ,че имало ринейм бе :)... аз къде ли дет не трябва не базиках да го търся ;):happy:

10х

за EQ-то ... има някаква логика в това което казваш , но има и един бъг ;)

че все пак ти няма да ползваш EQ и ще си направиш звука на китарата какъвто го харесваш без EQ (т.е. със ,ама ме разбра к'во искам да кажа) и като идеш другаде някъде ..... и оп като пича има EQ и ... я звукне я не ;)

така че по-добре звука да си е малко по-raw според мен , щото почти всеки ползва EQ .... поне аз като слушам студийни записи сякви така звучат ... без EQ raw някак .. не добре е саунда ... като сложа EQ ммммм :D

 

едит - забравих за АСИО-то ... еми и да го вържа другия то там вече е асио 1

т.е. следващото ;) .. та там просто си е така ... и да го вържа другия се тая ...

пробвай и ше видиш ;)

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee пич, за EQто не си прав. Щото за какъвто и EQ да го нагласиш, секи може да си сложи различен :happy: А като напраиш звука за некое EQ, на другите няма да звучи. Така че - направи си го да звучи на flat, па после който го кефи - да си го бърника, секви идиоти има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че - направи си го да звучи на flat, па после който го кефи - да си го бърника, секви идиоти има B)

Е нали т'ва казах и аз ! B)

 

ето цитат от горния ми пост :

"така че по-добре звука да си е малко по-raw според мен , щото почти всеки ползва EQ .... поне аз като слушам студийни записи сякви така звучат ... без EQ raw някак .. не добре е саунда ... като сложа EQ ммммм "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин да се пуснат Audigy 2 ZS драйверите и софтуера на всяка карта от Лайв! насам. С просто пачване на драйвера/ъпдейтите. Работи перфект.

Имам АСИО, работи както трябва, 2 мс. латенси и т.н. Не знам защо ми е да се мъча с тия КХ бози :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха :) Ми на първо време, щото можеш да се ебеш с DSP-то как ти кефне :) А ти гарантирам, че квото латенси изкарваш с криейтивските драйвери, с KX ше изкараш по-добро ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.