Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

У йе, въпрос на вкус както се казва :)  Това зеленото пластмасово изделие, го подмених с метално такова на Алфа, плюс още няколко керамични кондензатора, на които надписа им беше по-скоро индикативен за горе долу каква е стойността им, която след измерване попадаше грубо в същия разряд поне де ....

Заради теб ще му дам още един шанс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. Ясно, видях в облака че имаш тест на Клон-а...

Ти ме запали по тея пущини, сега да му береш гайлето, както се казва :)

Пробвай отново, дай му шанс, струва си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете да мрънкате и фащайте поялниците, че темите в стил "коя китара от 200 лева е по-малко гадна" и "защо мразя Флойда" взеха да надделяват... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е интересно за широката публика, защо не, ще продължаваме...
Plexi Pedal - след някой ден като си влезе в кутийката ще има снимки и повече инфо...., а засега звуци  ;)

http://soundcloud.com/synchu/plexi-pedal

 

EDIT: подменен файл, поради технически причини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу Йее !

Влезе в моя "to-do list" :)

На веробоард ли го направи или на платка? Някакви "моджо" компоненти извън стандартните предписания?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо яка манифактура спретнахте. :) Добре че ми мина крастата.  :metalist:  Забрайх Оу Йее!

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Веро. С обстановката "на западния фронт"/вкъщи ецването следващите 5-6 години поне - не мисля да го практикувам :)

Стандарт, с изключение на някой друг silver mica кондензатор, доколкото има някакво моджо в това и малко подбиране на J201-ките и понеже обичам нещата да са акуратни - измерване на останалите елементи.

Още един, както е модерно да се казва, teaser, на вчерашната сглобка:

http://soundcloud.com/synchu/sho-dun-test

Няма никаква промяна в настройките - промяната в драйва идва от атаката -великолепен просто.... в момента е със заместващ операционен усилвател, поради (както обикновено) липсата на оригинала, който ще пристигне утре. Тогава и повече информация/снимки и т.н. заедно с горното Плекси (което установих от една тема, любезно посочена от съфорумника Петьо Бояджиев е вече представен в Pro-build -овете oт shtur4o).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради това че са спрени от производство обаче - цената им е интересна за това, което представляват :) Според мен няма смисъл много от такива бройки, освен ако не смяташ промишлено да произвеждаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 паунда за 50 бройки. Не са толкова скъпи, когато са на килограм.

Почти всички педали на Wampler са с J201, виждам го и в други интересуващи ме схеми.

 

Апропо, че го обърнахме на диалог с тебе, май ще "изокам" за помощ с Cornish буфера.

Довечера смятам да го направя отново, от нула. Не разбирам какво става. Схемата е елементарна, но ефекта няма никакъв чуваем .... ефект :( Абсолютно прозрачно поведение, все едно го няма.

 

Освен това, ако правилно схващам с куците си познания, функцията на подобен буфер би била да намали импеданса на изходния сигнал. При мен обратно, качва го. Нещо съм сбъркал явно...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е интересно за широката публика, защо не, ще продължаваме...

Plexi Pedal - след някой ден като си влезе в кутийката ще има снимки и повече инфо...., а засега звуци  ;)

Мдааам, ... ако Плекси-то е Wampler Plexi Drive - наистина прекрасен педал.Чудесен! Dynamics to die for! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, ако правилно схващам с куците си познания, функцията на подобен буфер би била да намали импеданса на изходния сигнал. При мен обратно, качва го. Нещо съм сбъркал явно...

-------------

Как разбра, че импедансът се е качил? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апропо, че го обърнахме на диалог с тебе, май ще "изокам" за помощ с Cornish буфера.

Довечера смятам да го направя отново, от нула. Не разбирам какво става. Схемата е елементарна, но ефекта няма никакъв чуваем .... ефект :( Абсолютно прозрачно поведение, все едно го няма.

 

Освен това, ако правилно схващам с куците си познания, функцията на подобен буфер би била да намали импеданса на изходния сигнал. При мен обратно, качва го. Нещо съм сбъркал явно...

 

To това е идеята по принцип. Не би трябвало да има разлика, само че в реализациите по принцип рядко се забелязва това да е така.

Освен това и 10-20 ефекта да използваш с кабелчета от по 15-20 см и аз използвам примерно 3 метра + 1.5 кабели между китарата/ефектите/усилвателя, честно чуто - буфер без буфер - все тази. Говорим за добри кабели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.