Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Страхотно! :godbless:  Звучи повече от очарователно, особено този с буркана качествената туршийка :greenball:  и определено има мегдан да кривне стабилно.  Браво страхотно се е получило! Експериментирал ли си на "BJFE Honey Bee" да му сложиш други диоди освен зелените, или примерно асиметрично вързани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този тип драйвове (нисък до среден) и архитектура няма смисъл честно казано. Sweet Honey например е с червени лед-ове, като като цяло звука на драйва е сходен. Разликата е че Honey Bee е малко по-динамичен и има малко по-добра атака, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както вече споменах, Synchu много вдигна летвата. Няма и да се пробвам да скачам толкова високо (засега :) )

 

За да поддържам тръпката - един Marshall Bluesbreaker 1 (старият вехт и боен оригинал).

Лека екзотичност придава допълнителният 4PDT ключ, с който бууствам басите. Всъщност, тъй като ефекта определено много ми хареса, сложих на цокли

кондензаторите на входа и на изхода, както и тези на ключето и поекспериментирах малко с различни стойности. Тези на които се спрях нямат много общо с предписаните, да не кажа хич. Със сигурност след още ден-два свирене ще намеря още по-добро звучене   :)

 

Снимков матрЯл:

img1040pl.jpg

 

img1041qp.jpg

 

Малко нескопосно свирене, но като за "марш на скок", толкоз. Започвам с чист усилвател (Egnater Tweaker), после постепенно увеличавам Гейна, на края

включвам и бууста, като леко намалявам Волюма на адаптера.

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/marshall-bb-gibson-es339

 

Толкоз от мен, скромно, но от сърце :)

Лека нощ на всички.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала! Разцепвате мрака хора! Страшна продукция се развърта тука браво за което :godbless: 

 

П. П.

Имам само една забележка, която е ползването на печатна платка предназначена и направена за съответния ефект. 100 пъти по яко и красиво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Това е забележителен ефект честно казано. Това, което съм установил, че си отива повече с по-басови усилватели и сингъл койл адаптери, в оригиналния си вид. Разбира се с известни модификации това се фиксира. Завидно акуратно направен :)

 

Мерси, ама честно казано това 100 пъти по-яко и по-красиво с печатни платки е въпрос на личен вкус и изразяването му като забележка е неправилно.

На мен пък най-много ми харесват таг/турет бордовете или p2p висяща конструкция, които в повечето случаи са непрактични за такъв тип ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреее, Блусбрейкъра звучи прекрасно! Бравос! Изработката е супер! И специални адмирации за избора на капачки на потенциометрите ;)

Lyu, и аз моите ги правя с печатни платки, чистички, прибрани , ама... като видя ефектите на двамата хубостници, главните герои в тази тема, и си представям '70те, маршъл кабинети с протрити Селешчън грийнбеци, опушени репетиционни, Джак Даниелс, рокендрол и още нещо ;) Чар, чар ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Момци ! :)

Наистина, ББ ме очарова силно, не го очаквах да е толкова точно попадение :)

@lyu, и аз като synchu = бордовете си имат своя чар, да не говорим за скорост, улеснение, мързел, ... съпруга, деца.... все важни фактори.

@shtur4o, обърках ги врътките. Трябваше да са черни, със сини капачета, както са на оригинала. Ма ще поръчам нови :)

 

Long live DIY !

Свирня да има, и червено вино да има :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма работа е Bluesbreaker-а.

Не мога да спра да го бъзикам.

Който твърди че е "one-trick pony", да си гледа работата.

 

Gibson LP Custom ---> Boss CS2 (не CS3 :) ) ---> Marshall BB ---> Koch Studiotone (+ малко пудра и звезден прах през Cubase)

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/marshall-bb-gibson-lp-mast

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu Чета с огромен интерес твоята тема и искрено ти благодаря на теб и на jabs също, затова че ме ентусиазирахте да завърша проектчето, което бях започнал. Само да вметна, че това е първият ми DIY ефект и се радвам, че дори успях да го накарам да проработи(даже пък и от първия път :happy: ). Та да се включа и аз с ...

KokO Шaйтано  :ph34r:  :hysterical::girl_cray2:


koko_diablo.jpg

 

Тук само съм наредил елементите по платчицата. Все още няма кутийка, затова няма да се излагам допълнително, като ви покажа сегашния му вид. Е, в едно отношение обаче, е вярно с оригинала :girl_witch: :

 

OkkO_Diablo.png


Ето и две хай-гейн семпълчета, които записах набързо снощи със старата Ямаха. Тя и без това в сегашното ѝ състояние, с тези керамични магнити в адаптерите, за друга музика не става освен за... метЪл :rocker: . Ще бъде "STRAT-ифицирана"  обаче в много скоро време. Върти ми се в главата някаква такава хава :wub: :

 

yammie_strat.png


Веригата е: Yammie RGX => KokO Shaitano => Peavey "Mini Delta Blues" 8" combo

 

https://soundcloud.com/radocool/volles-brett

 

https://soundcloud.com/radocool/run-to-yo-mama


Да кажа и за ампчето две-три думи. По принцип, си свиря единствено и само в домашни условия, затова ми трябва маломощно усилвателче. Купих си преди много време едно Пиви NanoValve, което е може би най-малкото(по размери поне) 5 ватово лампово комбо, което съм виждал. Ето тук има снимки на оригиналния му вид (да само една врътка има :rolleyes: ): http://forum.muzikant.org/topic/10205-фукня-само-за-музикални-инструменти/?p=564025

Ето как изглежда, след моята "интервенция" :whistle: :

 

MiniDeltaBlues.jpg


Сега вече, както се вижда, разполага с цели четири врътки :headbang: . Само ще кажа, че проблемът, че преди не можех да го набримчвам :butcher: и да изкарам сносен драйв без да си спукам тъпанчетата е окончателно решен. Сега си е направо Фендер Чемп... :butcher: назобан със стероиди :greenball: .

Ако някой прояви интерес, може да отворя нова тема да обясня нагледно модификациите, които направих.

П.С. Моля да извините не дотам  доброто ми свирене :blush: .
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепно!

Седи и той в списъка :) Аз бих го чул с доста по-малко драйв, което по принцип му се води силна страна. Нещо от сорта:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, този път с по-малко драйв. Нямам апаратурата на Грегор, а и нямам неговото тоноизвличане(много хляб имам да изям още) и съответно няма да звучи по същия начин. Моля ви, не ми се смейте на калпавото свирене.

 

RTG Prestige LP(neck) => OkkO Diablo => Amp(Clean)

 

https://soundcloud.com/radocool/okko-test

 

 

Между другото, бях подтикнат повече от това видео да се захвана с този проект:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма за какво да ти се смеем. Темата е за разни DIY ефектчета, не е финала на Guitar Idol. ;)

 

Аз лично много се кефя на пусканите неща и се радвам, че все повече хора се включват. Поя и аз една дивотия, дано да се запиша скоро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ами хайде де, запиши се :)

 

^ благодаря, но се съмнявам да е такъв удар ;)

 

Надявам се, че jabs готви нещо, а и тук на бавен огън се варят едно две неща, особено след като бе така любезен да ми изпрати една кутия за пълнене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IsoMorPhic (дано съм уцелил малките и големи букви ;) ) добре дошъл в клуба и в темата! Май и на мен звука ми допада повече с намален гейн, много плътен и приятен тон, браво !

Сега ако и Baby Thomas се включи, влизаме директно в А група :)

Компютъра ми умря. Докато го реанимират комуникирам през айпада, а той става само за първосигнална комуникация. Иначе щяхте да видите един готов Dr.Boogey ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.