Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Отдавна се питвам да разнообразя темата, но ...

Ето още един (може би последен) опит:

 

wirfIQM.png

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аналоговите синтезатори за китара са интересна тема, стига човек да има отправна точка или поне идея какъв точно звук иска да постигне с тях. Ако Сънчо няма нищо против, няма нищо против, може да пуснеш и някой друг аудио / видеоматериал.

 

Междувременно, с чичо Митко добутахме ефектчето до приемлив, кутийчосан тестови вариант. Ето малко снимки.

 

ff_box1_zpsa97upfyh.jpg

 

 Понеже стойката за бормашина не е вкъщи, пробихме дупкуте на ръка, за щастие - доста прилично точно.

Може би главният недостатък на този тип кутии са укрепващите им ребра, от вътрешната страна на кутията.

Вижда се, че при буксата за захранването, в дупката на кутията е вкарана изолационна пластмасова втулка, за да няма контакт с металната кутия. Друг непредвиден момент е, че поради голямата дебелина на стените на кутията (3мм), металните гайки на сигналните букси не достигат "надеждно" до резбата на буксата вътре в кутията, поради което се наложи, да изпилим с около 1мм пластмасовите подложки под гайките. В следващата ревизия на платката, сигналните букси ще "стърчат" с 1.5мм навън от платката, а буксата за захранването - с 2.5мм - като в кутията ще има правоъгълна дупка за нея, а ребрата на кутията ще са изпилени на нивото на "гладката" стена около местата, където има букси.

 

Ето и снимчица отвътре - има малко необходими корекции по платката, за (надявам се) финалният вариант 2, но са относително дребни. Разбира се, трябва да запоя и конектор за батерийка в ония две пусти дупки най-долу отдясно.

 

ff_box_2_zps1t5mgghq.jpg

 

 

Днес вероятно чичо Митко ще свири с ефектчето и ще каже, с какви впечатления е останал. Мисля също, че вече ефектът е годен за тестове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пуснете звуци :)

Аз лично за момента нямам особен интерес към синтовете.

Нямам нищо против, разбира се, някой да направи синт и да го представи в темата.

материали в нета има много за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид synchu да се занимава.

Надявах се да има някакъв интерес от страна на хилядите, посетили темата.

Явно не оценявам реалното състояние на потенциала във форума. Някак все очаквам нещо различно от реалното, но това е моя грешка в оценяването.

Ще се постарая в бъдеще да се съобразявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бен би ми било интересно но като ползувател. Но за целта трябва да чуя нещо, защото не се ориентирам по схемите. Даже не само за китара но и от бас синтове се интересувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Не обръщайте внимание на вече станалото кръчмарско парче и на свиренето, все пак чичо Митко е на 65+. Като се доближа до усилвателя се получава чудна микрофония на който си поискам тон. На мен много ми хареса. Но Евтим има още идеи за доработка.

https://www.youtube.com/watch?v=8c65HX8h9hs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ...този усилвател съм го виждал ... 

 

Отлично звучи - не бих казал като стандартен fuzz.

А и задкитарното устройство си е важно както винаги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Усилвателят мина през Synchu Lab, за което съм му много благодарен. :)

Утре нося нестандартния Modern Fuzz на Евтим за доработка и топката е в него за схемотехническа обосновка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина звучи особено за фъз.

Под особено разбирам добре :)

А ЧичоМито както се казва е "заковал" звука на Сантана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ^, ^^, ^^^ Ефектът звучи така най-вече заради входния буфер, Ако той се изключи, както и "Low Cut" функцията на входа, звука започва повече да се доближава до класиката. В този си "модерен" вариант, звука е по-скоро овердрайв, като разбира се, съм се стремил да запазя малко от характерната музикалнозвучаща грозотичка на оригинала.

 

А че чичо Митко успява да извади точно каквото трябва от звука, съмнение няма.

 

Чичо митко, качи ли го целия концерт в тубата, или само този откъс?

ПС: виждам, че си качил.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Взех че се заиграх със "sansamp gt2" след някои дребни промени по схемата започна зародиша на педал наречен 22-ри калибър.

Прототипа звучи доста задоволяващо, в общи линии доста готин драйв, възнамерявам да направя няколко бройки за това този път правя и сито за печат. Има си отвор за 9v батерия, два "volume" контрола, корпус алуминий, ще е боядисан прахово в бяло а всички копчета, букси и т. н. ще са в черно включително и печата, някои детайли ще отпаднат и ще направя други. Има още работа по файла за печата но на този етап съм до тук.

Педалчето е доста компактно сравнение с предишния тулуп 170mm x 110mm x 35mm

 

d5f65da9801f726f.jpg

 

6a0eba8b2461325e.JPG

 

 

 

7882001709999ea6.JPG

 

3a336acc4b3976dc.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.