Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Браво jabs! Nа мен много ми хареса как звучи Auto Wah :)

Bjorn си владее моджото абсолютно.

 

Иначе, това, което ми интересно и вероятно в някой момент ще стигна до него е EH POG ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро имам предвид нещо сходно на него. POG-a e DSP иначе, така че строго конкретно погледнато вероятно няма да е той :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Тъкмо щях да споделя и аз подозрението си че няма да стане. Аз също се бях засилил към него в началото, докато не попрочетох малко... и се отсилих  :)

 

^разбойник, педала наистина е много добър, дори и след като среднощната ми еуфория премина. Има много корекции и бленди и в определени конфигурации тотално променя самият звук на китарата, оставям настрана уауа-кането, с което по моето скромно мнение се справя също адекватно. 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Явор трябва малко по-различен вариант, все пак работи в по-нисък обхват. Май EH имат един BASS BALLS .

Имаше и един Doctor Q, който е простичък, но характерен за бас инструмент.

Има и подобрен модел,  Q-tron. Той е развитието на Mutron, от създателя му Mike Beigel.

A за мераклиите на пламтящите стъкленици има и един Tube Zipper...

 

 

В действителност много се радвам, че излезнахте от областта на определен вид ефекти и навлизате в по-сериозна област! :thumbs_up: 

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Bassballs, както и Moogerfooger MF101 Lowpass filter, но и двата са по-различни от това, което чувам  тук. При Bass Balls два филтъра работят едновременно, а MF101 заради филтрирането на честоти и цялостния начин на работа не звучи толкова "чисто". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, Doctor Q влиза ли в твоите виждания, или Muton III ? Да се ориентираме накъде да водим темата в областта на бас специалистите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, взе да ми става много интересно, тръпката се върна :)

Четох доста днес за Mu-tron, Q-tron и клонингите им...

Засега сякаш най-"doable" ми се струва една от разработките, ползващи Mu-tron като основа: Neutron --->

http://www.geofex.com/PCB_layouts/Layouts/neutronpub.pdf 

 

Ето и линк в ютюб на правен клонинг --->

 

Плюс на подобен вариант (Neutron) е че има възможност за поръчка онлайн на готови платки на сравнително нормални цени.

Като знам колко искат тук за единични серии... направо за без пари (18 щ.д.). Dr.Q, Nurse.Q и подобните сякаш ми звучат близко до Лошия Професор.

 

Иначе, аз лично се загубих в морето от драйвове и почнах да не усещам разликите.... Мисля да си попълня колекцията с липсващите ми класики и да посборя 

ефекти модулиращи звука. Synchu със сигурност има още няколко екзо- и езотерични изненади в торбата :) пък после ще видим.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не един път съм писал, че дали темите стават интересни и качествени , зависи от хората участващи в тях.

Сори, ама Бог на едни дал, на други не.

Крайно време е да постановим нов начин на мислене и да оценяваме открито способните хора. 

Амин дай, Боже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както Synchu беше написал някъде по-преди, ние просто се забавляваме с това хоби и волно или не се опитваме да предадем положителната ни емоция на четящите темата. Дали сме много успешни или не в това което правим, честно, според мен няма особено значение. За мен обаче остава загадка защо много от другите DIY-ри (или CPY-ри ако се следва твоето определение :) не се включват, а си държат разработките заключени в шкафа :) Ма що бе хора ?! Давайте - густо да става, ни съ стискайте :)

 

Туй е кат "Джем"-темата, само дет' джемим с поялници, я са фащайте и не се ската'йте   :)

 

Patzo твори чудеса с ламповата техника, Delta, Lyu, пък за Евтим Джерекаров и Baby Thomas ако се включaт, ма не смея да мисля кво 'ш стане  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, ето, че и на мен ми стана интересно. Много са funky тези envelope filters. Признавам, че никога не съм и мислил да си добавям такова нещо в скромната педалиера, но сега като поразгледах и нещо взе да ме сърби да си поиграя с такава машинка. Ще следя темата, пък ако е рекъл Господ и някой от разработчиците тук, защо да не бъде някоя авторска разработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parni_Valjak: Яворе, Doctor Q влиза ли в твоите виждания, или Muton III ?
 
 
Mutron и Q-Tron са интересните ефекти за мен. Имам добри впечатления и от auto wah на Ibanez (стар модел, не се прави от доста години) и Maxon AF-9 (идентичен с Ibanez  като корекции и близък като звучене)  - чудесен звук и добри възможности за контрол в компактен формат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.