Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

^ Мерси Jabs! Радвам се, че ти харесва. Благодаря  :godbless:  и за приветствието в клуба, но аз май от всички съм с най-малко опит в ефектостроенето. Дано скоро оправят компютърът ти, че да се насладим на малко буги-буги  :greenangel: . Тук съм записал същото, но с повече плътност, добавена от кривящата ЕЛ84-ка в крайното стъпало на моето мини делта блусче: http://forum.muzikant.org/topic/36188-%D0%BF%D1%8F%D1%81%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA/?view=findpost&p=787802

 

Поздрави,

Радо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @jabs очаквам с нетърпение впечатления и снимки от "Бугито". Хванал съм му око от толкоз много време ма все изкачат други неща и не мога да смогна до него. Дано компютъра ти да стане по-бързо  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Уф !

Току-що го взех. Заминал хард, за щастие не този с важната информация. Довечера съм на линия. Бугито е много странна птица. Там няма такова понятие като "без гейн". Има много гейн, гейн на макс, тонове гейн и накрая дъскорезница :)

Ще пробвам да запиша нещо, доколкото ми е по силите.

 

^^Приятелю, щом храбро модваш лампови комбота... не ще да си с малко опит и знания. Или просто си голям смелчага :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jabs, приятелю, чувствам се поласкан :blush: , но наистина досега съм имал опит само с моето усилвалтелче(и напрежението от макс. 280V). Не съм направил кой знае колко много. Единственото, което беше малко по-трудно е да вградя VVR модулче (ъъ, DIY платчица всъщност  :P  ; Variable Voltage Regulator - променлив регулатор на напрежението), с което си регулирам(с врътката, най-вдясно) напрежението на анода и съответно на екранната решетка на EL84-ката. От към знания - имам още много да събирам. Обичам обаче да планирам предварително и да подхождам с предпазливост отколкото със смелост. При такива напрежения няма място за грешки и по принцип знам от хора, по-опитни от мен, че шега не бива. Иначе, да се върнем на темата - реших да пробвам дали мога да извадя стратокастърски звук от разделен керамичен хъмбъкер и керамичен сингъл(комбинацията на позиция 4 на моята Ямаха). С помоща на Шайтанчето :butcher::D  май не е толкова непостижимо. Вие преценете:

https://soundcloud.com/radocool/strat-sounds

 

Чакам с нетърпение отзиви от Др. Буги. По начало съм си фен на хай-гейн изпълненията :rocker:, така че със сигурност ще се накефя :happy:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е баш Стратски саунда (по моите разбирания де), но си е мноо готин  :)

Ето го Бугито преди окончателна опаковка:

img1050ee.jpg

 

Поради заболяването на компа и належаща пре-инсталация на Cubase + драйвъри... записа ще се забави, за което се извинявам :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко волта излизат след тримерите?

И експериментирал ли си с различен волтаж?

В общи линии как свири най добре?

С времето и видеотата, които съм гледал в тубата ми се е набило в главата, че трябва да е много яко, но всеки път като се нахъсам така сe разочаровам на края. А сега си организирам собствената сватба и нямам никакво време за поръчки на чаркове и платки а съм и подхванал една камара неща... Специално за този ефект аха да го подхвана и все се случва нещо. Някой ден като го направя ще го кръстя "Драма"  :greenball:

Направил (къде не до направил) съм си файла за кутийката още миналата година, като мисля да го правя 19" рак с 2 броя "бугита" вътре и по две двойки волум и гейн, което ми хрумна naскоро и превключване с релета, също така и вградено захранване.

 

Едвам го намерих из харда. Така съм си мислел да изглежда преди година но недовършен с още копчалъци:

8a3dfffdec29bc34.jpg

 

Като стигна да го направя трябва да пусна платена VIP тема и да черпя на ред :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един митичен драйв... TBC:

8556109824_907ee0e219.jpg

Camera Roll-271 by synchu, on Flickr

 

Sounds (Telecaster, Clean Amp, backing - same drive, bridge+neck, guitar volume backed, lead - neck, guitar volume maxed):

http://soundcloud.com/synchu/vjr-drive

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оу йей. Добър е. Но е толкова митичен, че чак не мога да го намеря в нета. Квойтуй животно, бег йор пардън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амин.

Защо, TBC звучи супер като за ефект. 

 

Turbo Beer Collapser;

Twin Bride Copulator;

Tiny Banana Chorus;

Too Big Chico....

 

Все изящни и подходящо екзотични имена, като за темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си изневеря на принципите, защото иначе ще запълним темата с гадаене - драйва е Vemuram Jan Ray де, поясних се че TBC = to be continued в първия пост :)

Доколкото може да се каже че е Vemuram Jan Ray. Въпреки цитата на сайта им "3 годишен период на разработка", който май вече го няма, е базиран на Paul Cochrane's Timmy (което е оригинален дизайн) със сменени стойности на 5 компонента + различен операционен усилвател.

Не казвам че непременно е кофти това с подмяната на стойности ( освен частта с цитата от сайта, безсмисленото покриване със смола на вътрешноста и това че струва 400$ и некъв change, при положение, че Timmy e 129$, купен от Пол), защото драйва звучи забележително добре.

Т.е. японците са се поориентирали ... Това не е единственият дизайн от друга бутикова компания, базиран на Timmy. Lovepedal също имат такъв.

Все таки, драйвът звучи просто прекрасно и дефинитивно има разлика с Тими (за който вече проследявам офертите в нета :) Оригиналните дизайни трябва да се поощряват).

 

Като го направя " 'убав в кутийка" ще пусна пак и малко по-разнообразно демо.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.